LIPOSUCTION

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction, vücut şekillendirme operasyonlarında en çok tercih edilen tedavi şeklidir. Oldukça fazla talep gören bu cerrahi yöntem, ileri teknolojiye sahip ürünlerle daha etkili hale gelmiştir.

Günümüz teknolojisi ile oldukça kolay ve güvenilir bir şekilde bu cerrahi işlemi yaptırabilirsiniz. Vaser liposuction ameliyatını, temelde bölgesel olarak görülen yağlanma sorunun giderilmesinde tercih ediyoruz.

Bu yöntemi tek başına uygulanabildiğimiz gibi, diğer cerrahi operasyonlara ek olarak da kullanmaktayız.

Özellikle karın germe ve meme estetiği operasyonlarında, destekleyici cerrahi tedavi yöntemi olarak bu yöntemi kullanmaktayız. Vaser yönteminin, klasik yağ alma işleminden farkı, işlem öncesinde yağ moleküllerine yüksek frekanslı ses dalgaları gönderiyoruz. Bu şekilde yağ moleküllerini, daha akışkan bir kıvama getirebiliyoruz.

Vaser yağ alma yöntemini, klasik liposuction yönteminde görülen morarma şikayetlerine alternatif olarak kullanmaktayız. İleri teknolojisi ve güvenilir yapısıyla bu tedavi yöntemi, geniş bir alanda yer bulur.

Vaser Lipo İçin Kimler Uygundur?

Vaser yağ aldırma yöntemi, herkes için uygun değildir. Yan etkileri çok fazla olmasa da bu yöntemi uyguladığımız kişilerin, belli kriterlere sahip olması gerekir. Vaser liposuction yöntemini, genel olarak şu kişilere uygulamaktayız:

 • Tedaviyi uygulayacağımız kişinin, 18 yaşından büyük olması gerekir.
 • Herhangi bir ciddi sağlık sorunu olmayan kişilere uygulanır.
 • Vücut kitle endeks değeri 32 den küçük olan kişiler için uygundur.
 • Cilt elastikiyetinizin normal düzeyde bulunması gerekir.


Vücut kitle indeksini merak eden kişiler, şu yöntemle rahatlıkla bulabilir:

 • Boy uzunluğunu kendisiyle çarpın.
 • Çıkan değeri kilonuza bölün.
 • Ortaya çıkan sonuç, vücut kitle endeksinizi verir.


Vaser yağ aldırma ameliyatını, kilo verme ameliyatı olarak düşünmemelisiniz. Vücudun kaybolan hatlarını ortaya çıkarmak için bu yöntemden faydalanmaktayız. Bu açıdan, sizlere verdiğimiz operasyon sonrası tavsiyelerini harfiyen uygulamalısınız. Bu şekilde, operasyon daha başarılı sonuçlar verecektir.

Vaser Lipo Öncesi

Vaser yağ aldırma ameliyatı öncesinde, uzman bir hekimden yardım almalısınız. İstediğiniz her an, merkezimiz ile iletişim kurarak bizden yardım alabilirsiniz. Vaser liposuction operasyonu öncesinde, sizleri şu adımlar beklemektedir:

 • Ayrıntılı bir şekilde muayenenizi gerçekleştiriyoruz.
 • Uzman hekimimizin direktifleriyle ameliyat öncesi bilgilendirmeleri yapıyoruz.
 • Ameliyat ortamını steril hale getiriyoruz.
 • Hastanın anesteziye olan uygunluğunu ölçüyoruz.
 • Operasyon öncesinde ilaç ve sigara kullanımının kesilmesini istiyoruz.
 • Fiyatlar hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz.


Vaser Lipo Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vaser yağ aldırma ameliyatının daha iyi sonuç verebilmesi adına, bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Şekerli gıdalardan ve hamur işlerinden uzak durmalısınız.
 • Tuzlu besinleri, mümkün olduğunca az tüketmelisiniz. Tuz ödem yaptığından, liposuction işlemi sonrasında önerilmez.
 • Soğan, sarımsak ve tarçın gibi baharatları diyet listenize ekleyebilirsiniz.
 • Alkollü içecek tüketmemelisiniz. Dehidrasyon riski nedeniyle operasyon sonrasında 2 ay boyunca bu tür içeceklerden uzak durmalısınız.
 • Operasyon sonrası şekerli yiyecek tüketimi, hızlı şekilde kilo almanıza neden olur. Bu tür besinleri en aza indirmelisiniz.


Vaser Lipo En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Vaser yağ aldırma operasyonunu hangi bölgeye uyguladığınızın bir önemi bulunmaz. Vücudunuzda fazla yağlanma olan her bölgeye, liposuction uygulamaktayız. Genel olarak incelediğimizde, kadın ve erkek hastalar olarak karşımıza şu şekilde bir sonuç çıkar:

 • Kadınlar daha çok; basen, meme altı, karın ve basen bölgelerinde,
 • Erkekler daha çok; basen, karın, bacak ve simit bölgesinde bu yönteme başvurmaktadır.


İnatçı yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, sizler de bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Farklı tedavi yöntemleri ve işlem sonrasında yaşanacaklar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Vaser Lipo Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Vaser yöntemini, hastalara yağ transferi sağlamak için de kullanıyoruz. Alternatif bir estetik cerrahi yöntemi olarak, dudak ve yanakların hacim kazandırılmasını amaçlamaktayız. Hastalardan aldığımız yağları, hacim kazandırılması istenen bölgelere aktarıyoruz. Bu şekilde, vücut bölgeleriniz istediğiniz şekli alır.

Ultrasınik ses dalgalarını kullandığımız bu yöntemde, yağlar Vaser yöntemiyle kolaylıkla parçalanır. Vaser teknolojisini, yaygın olarak:

 • Popo ve karın bölgesi,
 • Diz ve gıdı bölgesi,
 • Yanaklar ve göğüs bölgesi,
 • Kol ve bacak bölgesinde oluşan fazla yağları ortadan kaldırmak için kullanıyoruz.
Bu yöntem, son zamanların en çok tercih edilen estetik cerrahi yöntemidir. Geleneksel yağ alma operasyonlarının aksine, teknolojik imkanlarla daha memnun edici sonuçlar verir. Bu yöntemle uygulanan cerrahi ameliyat, oldukça kısa sürede iyileşir.

Vaser Lipo Ameliyatı Genel Anestezi İle Mi Yapılır?
Bu cerrahi operasyonun şekillendirici yöntemleri diğer estetik cerrahi yöntemlerini tamamlar.Bu cerrahi operasyon genel anestezi gerektirir. Hasta genel anestezi altında olduğundan işlem boyunca herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?
Bu tedavi tekniğine ek olarak uygulayacağınız düzenli diyet programı ve egzersiz, kalıcı sonuçlar alabilmeniz adına yardımcınız olur. Vücut şekillendirmenin en güvenli yolu olan, Vaser yağ aldırma ameliyatı yaygın olarak tercih edilir. Kalıcı bir sonuç elde etmek ise tamamen kişinin yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları ile yakından ilgilidir.

Operasyon sonrasında kişinin bazı noktalara dikkat etmesi önem taşır. Bu şekilde, operasyon sonrasında kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu noktaları genel olarak şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Düzenli bir beslenme rutinine sahip olmalısınız. Beslenmenize sağlıklı yağları, sebze ve meyveleri eklemelisiniz.
 • Her gün uyguladığınız bir egzersiz programına sahip olmalısınız. Özellikle yürüyüş gibi, ilk zamanlarda sizi yormayacak egzersizler ideal sonuçlar verir.


Vaser Liposuction Yaptıranların Yorumları

Uzman doktorumuz, operasyon öncesi ve sonrasında sizinle özel olarak ilgilenir. Bu açıdan, işlem uygulanan hastalarımız, sonrasında memnuniyetlerini dile getirir. Neredeyse hiç acı hissedilmemesi de bu yöntemi uygulayanlar için bir artı olarak öne çıkar.

Vücudun istenilen şekle sokulması, operasyonu geçiren kişilerin özgüven kazanmasını sağlar. Bu şekilde vücuduyla barışık insanlar oluşur. Bu operasyonu yaptıranların görüşlerini incelediğimizde, oldukça memnun kaldıklarını görmekteyiz. Uzun vadede görülen yağ aldırma ameliyatının etkileri, kişilerin gelecek yaşamlarında daha mutlu olmasını sağlar.

Sizler de kafanızda yer alan tüm soru işaretlerine bizim aracılığımızla yanıt bulabilirsiniz. Eğer yıllardır diyet yapıyor ancak inatçı yağlardan kurtulamıyorsanız bu yöntem tam size göre olacaktır.

Vaser Liposuction Fiyatları 2024

Yağ aldırma operasyonlarında fiyat belirlenirken, uygulanan tedavi şekli göz önüne alınır. Bizimle yapacağınız ön görüşmede, Vaser yağ aldırma operasyonun fiyatlandırması ile ilgili en net bilgileri sizlerle paylaşmaktayız. Fiyatları belirlerken, bazı noktalar fiyatlandırmalarımızı etkiler. Bu noktalar:

 • Yağ aldırma operasyonu sırasında uygulanacak yöntemler,
 • Operasyon sırasında hangi anestezi yönteminin kullanıldığı,
 • Operasyon sonrasında hastanın kaç gün müşahede altında tutulduğu şeklinde sıralanabilir.


Operasyon sırasında genel anestezi uygulanması, buna paralel olarak fiyatlandırmayı da arttırır. Vaser yağ aldırma yöntemlerinde yoğun şekilde teknoloji imkanlardan faydalanılması da fiyatları da etkileyecektir. Ayrıca hastada operasyon sonrası oluşacak çeşitli komplikasyonlar, gözlem altında tutulma süresini uzatır.

Vaser liposuction işlemi ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgiye doktorumuzla yaptığınız görüşme sonrasında ulaşabilirsiniz. Vaser liposuction fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

Referanslar

Sizlerden Gelenler

You are really an artist. Thank you for your amazing work.

Naty Z.

Designer

Yunus Hocam kardeşimi Piezo Burun Estetiği tekniğiyle opere etti çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz.

Dr. Ali Varol

Doctor

I really had a wonderful experience. First i want to say thanx to DrYunus for the amazing surgery he has done for me,my experience was really good,amazing doctor,he really knows his job well, I'am really happy that i chose him for my surgery, and all the nurses and his assistance are all kind people.

Felicia A

Store Owner

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.