Çene Dolgusu

ÇENE DOLGUSU

OP. DR. YUNUS DOĞANÇene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu, çene estetiğinde sıklıkla kullanılır ve çenedeki estetik olmayan görüntüyü gidermek amacıyla uygulanmaktadır. Çenede; asimetri, çukurluk ve eşitsizlik gibi pek çok sorunu, dolguyla rahatlıkla gidermekteyiz. Yüz şekline uygun olarak çene bölgenizi bu operasyon yardımıyla düzeltiyoruz.

Çene ucu görünümünün düzeltilmesi, yüz hatlarınızın da yumuşamasını sağlar. Çene bölgesinde yer alan birbirinden farklı sorunlar için çene dolgusu işleminden faydalanabilirsiniz. Bazı durumlarda çene dolgusu, yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda gerekli estetik cerrahi operasyonlarından yardım almaktayız.

Bu şekilde, çene bölgenize istediğiniz görünümü kolay ve hızlı şekilde veririz. Dolgu operasyonlarında bizim için en önemli nokta, sizin memnuniyetinizdir. Operasyon hakkında aklınıza takılan her soru için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Çene Dolgusu Neden Uygulanır?

Dolgu enjeksiyonlarının tercih edilme sebebi, yüzün herhangi bir noktasında estetik olmayan görünümü düzeltmektir. Bunun için gerekli durumlarda, cerrahi operasyonlardan da faydalanmaktayız.

Dolgu operasyonları daha ağrısız ve acısız olduğundan, sıklıkla tercih edilmektedir. Dolgunun uygulanma sebebi, sizin isteklerinize göre şekillenmektedir. Farklı sorunlar için farklı çene estetiği operasyonları uygulamaktayız. En acısız ve ağrısız olanının çene dolgusu operasyonu olduğunu söyleyebiliriz.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Çene dolgu işlemi farklı sebeplerle yaptırılabilmektedir. Bu sebepleri genel olarak:
 • Çene ucu kısmının çok sivri ya da fazla düz olması,
 • Çene kısmının yüzde çok belirsiz görünmesi,
 • Çene ucu kısmında derin şekilde gamzelerin bulunması,
 • Çene hattında yaşanan sarkmalar,
 • Çene ucunun olması gerekenden uzun olması,
 • Çene ucunun fazlasıyla geride bulunması şeklinde sıralayabiliriz.
Yukarıda sayılan nedenler, kişilerin bu işleme ihtiyaç duyma sebeplerinin başlıcalarıdır. Sizler de bu sorunlardan herhangi birisine sahipseniz dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yüze ilişkin estetik bozuklukların tümünde uzman hekimimizden yardım alabilirsiniz.

Çene Dolgu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Başarılı bir operasyon sonrasında şu noktalara özel olarak dikkat etmelisiniz.
 • İki saat içinde yavaş hareketlerle yüz kaslarınızı hareket ettirmelisiniz. Bu şekilde yüz kasları, daha hızlı şekilde çalışmaya başlar.
 • Yüze soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Bu şekilde oluşabilecek ödemlerin önüne geçmiş olursunuz.
 • İlk 4 saat boyunca kesinlikle yüz üstü yatmamalısınız.
 • İlk 24 saat içinde yüzünüzü ovuşturmamalısınız. Tüm kozmetik ürünleri, yüzünüzden uzak tutmalısınız.
 • İlk 24 saat boyunca sıcak duş alınmamalıdır.


Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Operasyonun sağladığı avantajlar:
 • Yüze estetik ve genç bir ifade kazandırması,
 • Anestezi ya da cerrahi ameliyat gibi iyileşme süresi gerektirmemesi,
 • İşlem sonrasında komplikasyon görülme riskinin oldukça düşük olması,
 • Özellikle çene ucu geride olan kişilerde tek seansın yeterli olması,
 • Çene bölgesinin yüz şekliyle uyumlu hale getirilmesi,
 • Hastanede kalmayı gerektirmemesi şeklinde sıralanabilir.
Tüm bu avantajlarından dolayı, çene ucu dolgularının tercih edilme oranı oldukça yüksektir.

Çene Dolgu İle Hangi Estetik Sorunlar Tedavi Edilir?

Çene ucu dolgusu ile şu estetik sorunlara çözüm getirmekteyiz:
 • Çene ucunun anormal derecede geride olması,
 • Çene ucunda genişlik ya da sivrilik olması,
 • Asimetrisi düzgün olmayan çene yapısı,
 • Çene ucunun mevcut belirginliğini kaybetmesi,
 • Çene hattı boyunca rahatsız edici sarkmaların olması durumları çene dolgusuyla giderilebilir.
Tüm bu sorunlar, uzman hekim yardımıyla kolay bir şekilde giderilmektedir.

Çene Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?
Çene ucunda yapılan dolgu işlemi, yüz şeklinin istenen görüntüye kavuşmasını sağlar. Enjeksiyon yöntemiyle çene ucu istenilen görünüme geri kavuşur. Enjekte edilen dolgu malzemesine bağlı olarak, dolguların kalıcılığı yaklaşık olarak 1 ile 2 yıl arasında sürer.

Bu süre sonunda isteyen kişiler, yeniden dolgu yaptırabilmektedir. Çene dolgusunun kalıcılık süresi, kullanılan malzemenin kalitesiyle de yakından ilgilidir.

Çene Dolgu Geri Alınabilir Mi?
İşlem cerrahi açıdan herhangi bir operasyon barındırmaz. Bu açıdan yan etkisi ya da işlem sonrası riskleri bulunmaz. Çene dolgusunda kullanılan enjeksiyonda yalnızca hyalüronik asit bulunmaktadır. Bu asit molekülleri, vücudunuzda da doğal olarak bulunur.

Bu açıdan, herhangi bir yan etkisi bulunmaz. İşlemi dilediğiniz zaman tekrarlayabilirsiniz. Kısa süreli etkisi olduğundan, siz geri almasanız da kısa bir süre sonra dolgu maddesi eriyecektir.

Çene Dolgu Uygulama Süresi Ne Kadardır?
Operasyonun uygulama süresini, öncesi ve sonrasında yapılanlar belirler. Operasyon sırasında uygulanan yöntemler de işlem süre üzerinde etkilidir. Uygulama öncesinde daha net ve kalıcı sonuçlar almak adına, hastanın çene bölgesine anestezik krem uygulamaktayız.

Bu şekilde işlem esnasında herhangi bir şey hissetmezsiniz. Bu krem operasyon süresi boyunca cildinizde tutulur. Bu süre yaklaşık olarak 30 dakika civarındadır. Bu süre sonunda, kişi dilediği zaman günlük hayata geri dönebilmektedir. Herhangi bir yan etki ya da riskle karşılaşmaz.

Çene Bölgesinde Gözlemlenen Şekil Bozuklukları Nelerdir?
Çene bölgenizde farklı çene yapısı bozuklukları görülmektedir. Bu bozukluklar genetik ya da doğuştan olduğu gibi, sonradan darbelere bağlı olarak da gelişebilmektedir. Tüm bu bozuklukların giderilmesi işleminde günümüzde sıklıkla dolgu operasyonlarından faydalanılmaktadır.

Çene Ucu Dolgusu Eridikten Sonra Çenede Herhangi Bir Problem Yaratır Mı?
Çene dolgularının süresi uzun değildir. Süresi dolgu malzemelerine bağlı olarak değişse de bu sürenin uzun olmadığının bilincinde olmalısınız. Dolgu malzemelerinin ömrü 6 ile 12 ay arasında değişir. Bu süre dolduktan sonra dolgu malzemesi vücudunuzdan tamamen dışarı atılmaktadır.

Çene yapınız zaman içinde eski haline dönmeye başlar. Çene dolgusunun erimesi, herhangi bir soruna neden olmaz. Çünkü dolgu malzemesinin içinde insan vücudunda doğal olarak yer alan hyaluranik asit maddesinin kullanılmasıdır.

Çene Dolgu Ağrılı Mıdır ve İşlem Ne Kadar Sürmektedir?
Çene dolgusunun yan etkileri bulunmasa da işlemin ameliyathane ortamında gerçekleşmesi gerekmektedir. Son derece ağrısız olduğundan, rahatlıkla tercih edilebilmektedir. İşlem esnasında uygulanan tekniklerle oldukça konforlu hale gelir.

Gerektiği zamanlarda özel ağrı kesici kremlerden yararlanırız. Bu şekilde işlem daha acısız ve ağrısız hale gelir. Çene dolgusunun öncesi ve sonrasında yararlanılan ağrı kesici kremlerle işlem oldukça kısa sürede ve sorunsuz şekilde tamamlanır.

Jawline Dolgu ile Genç Bir Yüz Elde Edilir Mi?
İdeal yüz hatlarında, çene bölgesinin önemi oldukça fazladır. Çene bölgesine yapılan rötuşlarla altın oranı elde edebilirsiniz. Kişilerin yaş alması ya da çene bölgesindeki farklı sorunlar, üçgen yapının bozulmasına etki eder. Çene bölgesinde jawline uygulamalarıyla genç bir görünümü kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Çene Dolgu İçin Kaç CC Dolgu Kullanılması Gerekir?
İşlem uygulanırken kullanılan malzemeler kişilerin çene yapılarına göre değişiklik göstermektedir. Çene yapısının ideal bir görünüme kavuşması adına uygun malzemelerin kullanılması gerekir. Küçük ve belirgin yüz hatlarına sahip olan kişilerde 4 ile 6 cc arasında değişen dolgu malzemelerini kullanırız.

Çene hattını daha fazla belirginleştirmek için yaklaşık 2 cc ölçüsünde dolgu kullanmaktayız. Çene dolgusunun malzemeleri, yapılan operasyona göre farklılık göstermektedir. Çene Dolgu Yaptıranlar

Uygulama öncesinde uzman hekim tarafından tüm kontrolleriniz gerçekleştirilmektedir. Bu esnada kafanızda olan tüm soru işaretlerini giderebilirsiniz. Yüksek başarı oranına sahip olmasıyla operasyon yaygın şekilde tercih edilmektedir.

Çene Dolgusu Fiyatları 2024

Çene için uyguladığımız işlemlerde hastanın yüz yapısı oldukça önemlidir. Çene yapısına uygun olarak kullanılan malzemeler fiyatlandırma üzerinde etkili olur.

Çene dolgusu fiyatları hakkında en net bilgiyi ve işlem hakkındaki detayları doktorumuz aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Çene dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.