BBL(POPO BÜYÜTME)

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Popo estetiği, vücut şekillendirme ameliyatları içinde en çok tercih edilen ameliyatlardan biridir. Popo estetiğinde:

 • Popoya istenilen yuvarlak şekli vermeyi,
 • Bel kısmında yumuşak bir geçiş sağlamayı,
 • Vücutta herhangi bir girinti olmasını önlemeyi,
 • Alt kısımla bacak geçişi arasında yumuşak bir alan oluşturmayı,
 • Poponun altındaki çizgiye zarar vermeden bel ve bacak dengesini sağlamayı amaçlarız.


Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Yukarıda saydığımız tüm işlemler, popo estetiği kapsamında yer alır. Güzellik kavramı herkese göre farklıdır. Sizler için en uygun olan estetik görünümü sağlamak adına, farklı estetik operasyon türleriyle yanınızda yer almaktayız.

İnsan vücudundaki bazı kısımlar, dış görünüş üzerinde oldukça etkilidir. Kalçalar da insan vücudunda en çok dikkat çeken bölgelerden birisidir. Bu açıdan bakıldığında, kalçaların vücudunuzla uyum içinde olması gerekir. Arzuladığınız bu görünüme kavuşmak için estetik operasyonlardan yardım alabilirsiniz.

Popo Estetik Kimlere Yapılır?

Estetik operasyonlar vücudumuzdaki her bölgeyi şekillendirir. Vücut şeklinin istenilen forma ulaşmasına yardım eder. Popo estetiği ameliyatı yaptırmak isteyenlerin de bazı şikayetleri bulunmaktadır. Bu şikayetler, estetik operasyon geçirmelerinde oldukça etkilidir. Bu şikayetleri, genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • İnce yapılı olan kişilerin, kalçalarının düz bir görünüme sahip olması kişileri rahatsız eder. Daha belirgin kalçalara sahip olmak isteyenler, bu operasyondan yardım alabilir.
 • Hızlı kilo alıp vermelerde, kalça çevresinde sarkmalar görebilirsiniz. Bunu önlemek adına, estetik operasyonlardan yardım alabilirsiniz.
 • Genetik özellikler, kalça şeklimizde üzerinde belirleyici bir rol oynar. Doğuştan kalça şeklini beğenmeyen ve istediği forma getirmek isteyen kişiler de bu cerrahi müdahale ile birlikte kalça şekillerini değiştirebilirler.


Bu sorunlara sahip olan kişiler, operasyonu tercih edenler arasında yer alır. Sizler de bu şikayetlerden herhangi birisine sahipseniz dilediğiniz her zaman bizden yardım alabilirsiniz.

Popo Estetik Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Kalça estetiğini birkaç farklı yöntemle uygulamaktayız. Bu yöntemleri genel olarak:

 • Yağ enjeksiyonu kullanarak uygulama,
 • Kalçanın daha dik hale gelmesini sağlamak için popo silikon kullanmak,
 • Hızlı kilo alıp veren kişilere uygulanan popo kaldırma şeklinde sıralayabiliriz.


Bu yöntemlerden hangisini uygulayacağınıza, uzman doktorunuzun tetkikleri sonucunda karar vermekteyiz.

Popo Estetik Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kalça estetiği ameliyatlarında farklı teknikler kullanmaktayız. Bu alanda sık olarak lazer liposuction yönteminden faydalanıyoruz. Dikleştirme için en uygun yöntem olan lazerle bölgedeki fazla yağları alıyoruz. Sonrasında lazer etkisiyle kalça ve çevrenin dikleşmesi için gerekli işlemleri yapıyoruz. Uygulama esnasında, lazer etkisiyle selülitlerinizde de azalma olduğunu görebilirsiniz.

Ameliyat öncesinde özellikle şu noktalara dikkat etmeniz gerekir:

 • Kan sulandırıcı ilaç tüketimini durdurmalısınız.
 • Sigara ve alkol kullanımını mümkün olan en az seviyeye indirmelisiniz. Özellikle işlem öncesi birkaç gün içerisinde, bu maddelerin kullanımını tamamen bırakmalısınız.


Popo Estetik Ameliyatı Sonrası

Kalça estetiği ameliyatı sonrasında, bazı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Hareketleriniz az da olsa kısıtlanır. Bazı durumlarda ağrı ve sızınız olur. Bu durumların normal olduğunun bilincinde olmalısınız. Uygulama sonrasında görülen ödem ya da morluklar da oldukça normaldir. Bu semptomlar, günden güne azalır.

Operasyon geçirmenizin ardından, 4. haftanın sonunda tüm şikayetleriniz yavaş yavaş sona erer. İlk 2 hafta, ağır tempolu yürüyüş haricinde tüm fiziksel aktivitelerden uzak durmalısınız. Bu haftanın sonunda, istediğiniz tüm aktiviteleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ameliyat sonrasında, üçüncü gün sonunda duş almaya başlayabilirsiniz. Korsenizi sadece duş alırken çıkarmalısınız. Ameliyat sonrasında, 1. hafta, 1. ay ve 6. ay kontrollerinizi aksatmamalısınız.

Popo Estetik İyileşme Süreci Nasıl Olur?
Ameliyat sonrası iyileşme süreci, uygulanan tedavinin başarısına bağlıdır. Uygulanan yönteme göre, hasta bir gece boyunca gözetim altında tutulmaktadır. Ameliyat sonrası belli aralıklarla ödem sorunu yaşayabilirsiniz. Popo estetiği’nin sonrası ödem sorununda, 3 ya da 4 hafta boyunca medikal korse kullanmanızı öneriyoruz.

Operasyon sonrasında, özellikle birkaç gün harekette güçlük yaşayabilirsiniz. Bu soruna hafif sızlama ve ağrı da eşlik edebilir. Erken dönemde oturma ve kalkma sırasında az da olsa sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Bunun normal bir süreç olduğunun farkında olmalısınız. Doktorunuzun önerdiği ağrı kesicilerle bu durumu en az seviyeye indirebilirsiniz.

Popo Protezi
Kalça dikleştirme ameliyatlarında sıklıkla silikon protezler kullanmaktayız. Popo estetiği’nin ile hacim büyütme ameliyatlarında da protezlerden yardım alırız. Operasyon sonrasında ciddi yan etkiler yaşamazsınız. Kalça ortasında gizlenen 8 santimlik iz dışında herhangi bir iz kalmamaktadır.

İyileşme dönemi, yağ enjeksiyonuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Protez işlemi biraz daha ağrılı ve uzun geçer. Kalçaya yerleştirilen protezler, vaser liposuction yardımıyla şekillenir. Bu şekilde görünümü daha doğal bir hal alır.

Popo Kaldırma
Hızlı kilo alıp verme durumunda, kalçanızda sarkma sorunu yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte yaşlanmaya bağlı olarak da bu sorunu yaşayan kişilere rastlayabilirsiniz.

Bu sorunu yaşayan kişilere popo estetiği’nin yardımıyla kalça dikleştirme ameliyatı uygulanır. Gerekli durumlarda fazla deri çıkarılıp bunun yerine dolgu işlemi gerçekleştirilmektedir.

Operasyon genel anestezi altında gerçekleşir. Hastaların operasyonun ardından, bir gece hastanede kalması gerekmektedir. Dikişlerinizi ikinci haftanın sonunda alırız. Ameliyatın üzerinden 15 gün geçmesinin ardından, normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Operasyon sonrasında, 45 gün boyunca fiziksel aktivitelerden kaçınmalısınız. 30 günün sonunda yürüyüş ya da kardiyo gibi hafif sporları yapabilirsiniz.

Popo Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?
Kalça estetiği ameliyatları, genellikle 2 saat sürer. Operasyon sonrasında, hastanın yaklaşık üç gün boyunca yüz üstü yatması gerekir. Bu dönem boyunca, hastanın kalça bölgesine baskı uygulanmamalıdır. Yaklaşık 15 günün sonunda, hasta normal yaşamına geri döner. Günlük aktivitelerini yerine getirmeye başlar.

Popo Estetiği Ağrılı Bir Operasyon Mudur?
Kalça estetiği ameliyatı, uzman doktorunuz eşliğinde başarılı şekilde gerçekleşir. Operasyon sonrasında, birkaç gün ağrılı geçmesi normal bir durumdur. Bu ağrıları atlatmak istiyorsanız doktorunuzun önerdiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Genel anestezi sonrası ağrı yaşanması oldukça normaldir. Bunu önleyebilmek adına, uygun ağrı kesicilerden yardım almalısınız.

Popo Estetik Ameliyatına Bağlı Riskler Nelerdir?
Kalça estetiği ameliyatlarında, bazı yan etkiler görülmesi normaldir. İnsan vücudunun değişken yapısı, bu konuda öngörüde bulunmayı zorlaştırır. Her ne kadar, operasyon öncesi ve sonrasında gerekli tedbirler alınsa da bazı can sıkıcı sonuçlar ortaya çıkabilir.

Operasyon sonuçlarının beklenenden farklı olması, riskler arasında yer alır. Bu sonuçla karşılaştığımızda, hızla düzeltme operasyonuna başvururuz. Popo estetik ameliyatı sonrasında, yan etki ortaya çıkması oldukça nadir bir durumdur.

Bu yan etkilerden başlıca olanı vücudun kullanılan dolgu malzemesini kabul etmemesidir. Bu durum oldukça ciddi sonuçlara yol açar. Bölgenin enfeksiyon kapmaması için hızla müdahale edilmesi gerekmektedir.

Geçmeyen kızarıklık ya da yaşanan tüm komplikasyonlarda hızlı bir şekilde önlem alırız. Bu şekilde operasyonlar ve sonrasında iyileşme süreci daha güvenli geçer.

Popo Estetik Ameliyatı Sonrası Ameliyat İzi Kalır Mı?
Ameliyat sonrasında, popo bölgesinin dolgun ve gergin bir görünüme kavuşması gerekir. Yapılan operasyonlar incelendiğinde, herhangi bir ameliyat izi kalmadığını görebilirsiniz. Tek iz, kalçanızın orta kısmında görünmeyen kısımda yer alır. Böylece durum can sıkıcı olmaktan sıkar. Sarkma ya da başka tüm sorunlarda, acil bir şekilde önlem alıp gerekli tedaviyi sağlarız.

Popo Estetiği Fiyatları 2022

Gerçekleştirilen ameliyatın türüne bağlı olarak, fiyatlandırmalar da değişiklik gösterir. Ameliyatın fiyatlandırmasını etkileyen faktörler:

 • Küçültme ya da büyütme ameliyatı olması,
 • Operasyon esnasında silikon kullanılması,
 • Yağ enjeksiyonu kullanılıp kullanılmaması şeklindedir.


Popo estetiği fiyatları, bu durumlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Popo estetiği fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

Referanslar

Sizlerden Gelenler

You are really an artist. Thank you for your amazing work.

Naty Z.

Designer

Yunus Hocam kardeşimi Piezo Burun Estetiği tekniğiyle opere etti çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz.

Dr. Ali Varol

Doctor

I really had a wonderful experience. First i want to say thanx to DrYunus for the amazing surgery he has done for me,my experience was really good,amazing doctor,he really knows his job well, I'am really happy that i chose him for my surgery, and all the nurses and his assistance are all kind people.

Felicia A

Store Owner

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.