KOL GERME

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Kol Germe Nedir?

Kol germe, kolunuzun dirsek ile koltuk altı bölgesindeki sarkıklıkları giderebilmeniz için uygulanmaktadır. Bu operasyon genellikle:

 • Yaşlılık belirtileri nedeniyle kollarında sarkma oluşan hastalar,
 • Önceden aşırı kilolu olup hızlı kilo veren kişiler için uygunluk gösterir.


Operasyon, gerekli durumlarda yağ alma işlemi ile birleştirilebilir. Kol germe ameliyatının başka operasyonlarla desteklenmesine yalnızca doktorunuz karar verebilir.

İşlemi gerçekleştirebilmek için uygun hastane koşullarını sağlayabilmemiz gerekir. Bununla birlikte, hastanın durumuna bağlı olarak, genel ya da lokal anestezi türlerinden birisini uygulamaktayız.

Operasyon süresi, ortalama 1 ya da 2 saat arasında sürer. Ameliyat basit işlemlerden oluştuğundan, hastalar genellikle aynı gün taburcu olur. Kollarınızda sarkma ya da gevşeme gibi şikayetleriniz varsa bu operasyondan yararlanabilirsiniz.

Ameliyat öncesi ve sonrasında, hekiminizin tavsiyelerine uymalısınız. Bu şekilde daha sağlıklı ve kaliteli bir cerrahi işlem geçirirsiniz. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi, bu ameliyatta da birtakım riskler bulunur.

Ancak bu riskler, nadir olarak ortaya çıkmaktadır . Genetik faktörler ya da yaşa bağlı sarkmalar yaşıyorsanız, kalıcı çözüm için siz de bu yöntemden destek alabilirsiniz.

Operasyon hakkındaki ayrıntılı bilgilere ulaşmak için dilediğiniz zaman bize ulaşarak uzman hekimimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kol Germe Nasıl Yapılır?

En sık kullandığımız estetik operasyonlardan birisi olan kol germenin ameliyatını, daha sağlıklı kollara kavuşabilmeniz adına uygulamaktayız. Uygun koşullar ve uzman hekim kontrolüyle sizler de bu operasyonla kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Operasyon içeriği genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Uzman doktorun kontrolü sonrasında, hasta için genel ya da lokal anestezi türlerinden hangisine uygun olduğu karar verilir. Bu aşamada hastanın farklı şikayetleri de göz önüne alınır.
 • Ameliyatın hastane ya da hastane koşullarını sağlayan bir ameliyathane gerçekleşmesi uygun olur. Bu ortamların dışında yapılan operasyonlar kesinlikle güvenli değildir.
 • Ameliyat yaklaşık olarak 2 saat sürer. Bu süre boyunca, hastanın koluna sağlıklı bir görünüm vermeye çalışırız.
 • Hastaların birçoğu aynı gün içinde taburcu olur. Risk faktörleri az olduğundan, operasyonu tercih edenlerin sayısı fazladır.
 • Ameliyat sonrasındaki 3 gün hafif ağrı hissetseniz de doktorunuz tavsiyesi ile aldığınız ağrı kesiciler, acınızı hafifletir.


Ameliyat süreci hakkında öncesinde bilgi sahibi olmalısınız. Bu şekilde operasyon süreci daha kaliteli bir şekilde sona erer.

Kol Germe’nin Öncesi

Operasyon öncesinde bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bu sayede hem işlem sırasında hem de işlem sonrası iyileşme sürecinde en etkili sonuçları alabilirsiniz. Bu operasyonları genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kolun yapısını anlayabilmemiz için kol altı deri yapısını incelemeliyiz.
 • Uzman doktorumuz detaylı bir tetkik gerçekleştirir. Bu tetkik esnasında hangi yöntemlerin uygulanacağı ve hastanın genel durumu hakkında genel bilgilere bakmaktayız.
 • Operasyonu aynı zamanda fazla yağlanmaya bağlı olarak da istiyorsanız, ameliyata ek olarak yağ alma işlemini de gerçekleştirmek için hazırlık yaparız.
 • Operasyon öncesinde hastadan belli oranda kan örneği alınır. Çıkan sonuçları doktorumuz inceleyerek hastanın genel durumu hakkında görüşlerini söyler.
 • Hastaya EKG işlemini yaparız. Bu şekilde kalp sağlığı sorunları hakkında önden bilgi sahibi oluruz.


Kol Germe’nin Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Operasyondan daha fazla verim almanız için ameliyat sonrasında bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bu şekilde daha kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ameliyat sonrasında dikkat etmenizi istediğimiz durumları, genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ani ve aşırı şekilde yaptığınız kol hareketlerin uzak durmalısınız. Ani şekilde yaptığınız kol hareketleri, ileriki aşamalarda kol yapınızda farklı sorunlar çıkarır. Ameliyat sonrasında daha sakin bir günlük yaşama sahip olmak için çaba göstermelisiniz.
 • 3 hafta boyunca deniz ve havuza kesinlikle girmemelisiniz. Yapacağınız kulaç hareketleri, yeni şekil alacak olan kolunuza zarar verir. Bu tür hareketlerden kesinlikle kaçınmalısınız.
 • 3 hafta süreyle rapor alarak çalışmamanız, kolunuzun daha kısa sürede iyileşmesini sağlayacaktır.


Kol Derisi Neden Sarkar?
Genetik faktörlere bağlı olarak, kolda sarkmalara şahit olabilirsiniz. Bununla birlikte yaş almanın getirdiği sarkmalar da süreç içinde şahit olabileceğiniz durumlardan birisidir.

Cildinizin toparlanması ve gergin bir cilde kavuşabilmeniz için sizler de kol germe’nin ameliyatının sağladığı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Kolda oluşan gevşeklik ve sarkmalar, oldukça kötü bir görünüm oluşturur. Estetik açıdan hoş olmayan bu görünümü gidermek amacıyla estetik ameliyat yapılmaktadır. Kolunuzda yapılan kol germe hareketleri de bu kapsamda değerlendirilir. Kol kısmınızın estetik açıdan hoş görünmemesi sizleri rahatsız eder.

Bu durumdan kurtulabilmek adına, estetik operasyondan destek alabilirsiniz. Ameliyat süresince kişiye gergin ve sağlıklı bir görünüme sahip kol sağlamayı amaçlamaktayız. Üst kol ve omuz kısmında yaşanan sarkmalardan kurtulmak istiyorsanız, dilediğiniz her zaman bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kişinin hızlı kilo alıp vermesi durumunda da kol sarkmalarına rastlanır. Uzun süre kilolu olan kişiler, hızlı şekilde kilo verdiğinde, vücudunda bazı deformasyonlar ortaya çıkarır.

Bu gibi durumları ortadan kaldırmak amacıyla estetik operasyonlardan yardım alabilirsiniz. Daha kaliteli bir yaşam ve hoş görünüm için her zaman yanınızda yer almaktayız.

Germe Ne Kadar Sürer?
Ameliyat anestezi ya da sedasyon altında gerçekleşir. Ameliyatın süresi, yapılış şekline göre değişiklik gösterir. Kişilerin kol yapıları ve uzman doktorun görüşleri, ameliyat süresinin değişiklik göstermesine katkı sağlar. Kol iç ve arka kısmından çıkardığımız sarkık deriyi, kesi ile tabaka şeklinde dikeriz. Bu şekilde kolun görünümü, eski haline döner.

Bazı durumlarda, kol germe’nin ameliyatından önce yağ alma işlemi gerçekleşir. Bu durum, doktorunuzun sizin hakkındaki tetkiklerine bağlıdır. Kolunuzda aynı zamanda fazla yağlanma sorunu varsa bu durumda operasyona ek olarak liposuction uygulanır. Operasyonun süresi genellikle 2 saat civarındadır. Operasyona ek olarak yağ alma işlemi de uygulanırsa bu süre uzayacaktır.

Kol Germe Olanların Yorumları

Ameliyat sonrasında oldukça olumlu geri dönütler almaktayız. Hastalarımızın kollarındaki kalınlık ve kabalığın yerini zarif bir görünüme bıraktığını gözlemlemekteyiz. Hastalarımız kıyafetlerini daha kolay giyer. Bununla birlikte, kıyafet içinde kollarının görünümü daha hoş bir hal alır. Hastalar ileriki yaşamlarında, kollarını gizlemeye çalışmaz.

Operasyon, sosyal hayatınızı da olumlu anlamda etkiler. Kol germe ameliyatı olan kişiler, kalan izlerden şikayetçi değildir. Oldukça küçük olan kesikleri, günlük yaşamda fark etmezsiniz. Hastaların en çok merak ettikleri konu, operasyon sonrasında kalan izlerdir. Operasyon sonrasında oldukça küçük izlerin kalması, sizin için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

Ameliyat olan kişiler, hem günlük yaşamlarında hem de yaşam kalitelerinde yükselme yaşar.

Kol Germe Fiyatları 2024

Ameliyatta hangi tekniği kullandığımız, operasyonun fiyatları üzerinde etkilidir. Operasyona ek olarak uyguladığımız teknikler de farklı fiyatlandırmaların ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Hekiminiz yaptığı incelemeler sonucunda hangi teknikleri kullanacağına net olarak karar verir.

Ayrıca operasyonda lokal ya da genel anestezi türlerinden hangisini kullanacağımız da fiyatı belirleyen faktörler arasında yer alır. Kol çevresinde yaptıracağınız estetik operasyonlar, günlük yaşam kalitenizi etkiler. Sizler de yıllardır kol yapınızdan ve kolunuzda yer alan sarkmalardan şikayet ediyorsanız bu estetik operasyondan yardım alabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman kafanızdaki soru işaretlerini bizimle paylaşabilirsiniz. Kol germe ameliyatı hakkında daha net bilgilere ulaşmak için uzman hekimimizden randevu alabilirsiniz. Kol germe fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

Referanslar

Sizlerden Gelenler

You are really an artist. Thank you for your amazing work.

Naty Z.

Designer

Yunus Hocam kardeşimi Piezo Burun Estetiği tekniğiyle opere etti çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz.

Dr. Ali Varol

Doctor

I really had a wonderful experience. First i want to say thanx to DrYunus for the amazing surgery he has done for me,my experience was really good,amazing doctor,he really knows his job well, I'am really happy that i chose him for my surgery, and all the nurses and his assistance are all kind people.

Felicia A

Store Owner

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.