SAÇ EKİMİ

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler, bu tedaviden yardım alır. Saç dökülmesi ve kellik gibi sorunlarda, doğal bir çözüm yolu olarak karşımıza çıkar.

Saç kökünün aktif olmadığı, saç köklerinin yıprandığı durumlarda sizler de bu tedavi yönteminden yararlanabilirsiniz. Bu yöntemle saç kökleri, mikro cerrahi yöntemleriyle saç diplerine nakledilir.

Tedavide, saç diplerine kendi sağlıklı saçlarınız eklenir. Saç ekimi tedavisi, tamamen size özel olarak planlanır. Kişinin ense bölgesinde yer alan dökülmeye dirençli saç kökleri toplanır. Seyrelme yaşanan alanlara, yavaş ve etkili şekilde eklenir. Amaç yapaylıktan uzak saç görünümü elde etmektir.

Küçük bir cerrahi operasyon olan tedavi, alanında uzman olan bir hekim tarafından yapılmalıdır. Bu yöntemle saçlarınız hiç dökülmemiş gibi geri kazandırılır.

Sizler de bu tedavi yöntemi hakkında en net bilgileri arıyorsanız dilediğiniz zaman uzman doktorumuzdan randevu alabilir ve tedaviye başlayabilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde, bu tedavi yönteminde sıklıkla FUE yöntemi kullanılmaktadır. Operasyon sırasında herhangi bir kesi işlemi yapılmadığı için bu yöntem yaygın olarak kullanılmaktadır. Saç ekimi operasyonunda herhangi bir iz bırakmadığından saç dökülme sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Tedaviye başlanmadan önce, saç köklerinin alınacağı donör bölgeler belirlenir. Ense ve kulak arkasındaki bölgeler, bu işlem için en uygun yerlerdir. Özel cihazların kullanılması, saç ekim işleminin başarılı şekilde sonuçlanmasını sağlar. Alınan örnekler, bir süre özel solüsyon içinde bekletilmelidir. Bu şekilde saç kökleri daha kaliteli hale gelir.

İşlem mutlaka deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapılmalıdır. Bu şekilde daha etkili ve kalıcı çözüm elde edebilirsiniz. Saç kökleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin saç ekim tedavisi yapması oldukça sakıncalı bir durumdur. Sizler de en güvenli tedavi yöntemlerinden faydalanmak adına bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Saç Ekim Kimlere Uygulanır?

Çocuk ve yaşlılara bu tedavi uygulanamaz. Bunun dışında saç dökülmesi sorunu yaşayan herkese saç ekim tedavisi güven içinde uygulanmaktadır. Belli bir yaşın üstündeki çocuklara, gerekli testlerin yapılmasının ardından bu işlem uygulanabilmektedir.

Tedavinin uygulandığı kişilerin, bu operasyon için uygunluk taşıması gerekir. Özellikle saç kalitelerinin istenilen düzeyde olması, en önemli şartlardan birisidir.

Gerekli şartları taşımayan kişiler, ilk aşamada saçlarını güçlendirme tekniklerini kullanmalıdır. En doğru bakım teknikleri hakkında bilgi almak ve tedavi sürecini planlamak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Bu tedavi kapsamında etkili birkaç yöntem kullanıyoruz. Bu yöntemlerden hangisini tercih edeceğinize, yapılan tetkikler sonucunda hekiminizle birlikte karar verebilirsiniz. En çok tercih edilen tedavi yöntemleri:

 • Cerrahi işlem gerektiren Fut yöntemi,
 • İz bırakmayan ve cerrahi işlem niteliği bulunmayan FUE tekniği,
 • Gelişen teknolojinin sağladığı imkanlara dayanan Robotik FUE tedavisi,
 • Etkili bir yöntem olan DHI yöntemi,
 • Değerli madenlerden birisinin kullanıldığı safir saç ekim,
 • Ağrısız şekilde gerçekleştirilen iğnesiz saç ekim şeklindedir.
Güncel ve yeni nesil saç ektirme yöntemlerini kullanarak sizler de saçlarınızın eski görünümüne kavuşabilirsiniz. En net sonuçları elde etmek için uzman bir hekimden yardım almalısınız.

Saç Ekim Temel Aşamaları

Saç ekiminde temel olarak kullanılan teknikler, 6 aşamadan oluşur. Bu aşamalar:

 • Kan testi ve saç analizin yapıldığı hazırlık aşaması,
 • Saçların tıraş edilmesi ve ön saç çizginin belirlenmesini kapsayan planlama aşaması,
 • Bölgesel anestezinin kullanıldığı aşama,
 • Uygun greftlerin toplanması,
 • Saç yüzeyinde kanal açılması,
 • Saç köklerinin ekilme işleminin gerçekleştirilmesi şeklindedir.


Saç Ekim Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedavinin daha sağlıklı bir şekilde sonuca erdirilmesi için saç ekim tedavisi öncesinde şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Operasyondan yaklaşık 1 hafta önce sigara ve alkolü bırakmalısınız. Nikotin ve alkolden uzak durarak, tedavi sürecini daha kaliteli hale getirebilirsiniz.
 • Operasyona yakın zamanlarda, kafein alımını tamamen bırakmalısınız.
 • 1 hafta öncesinde yeşil çay tüketimini bırakmalısınız. Yeşil çay eser miktarda kafein içerse de, tedavi öncesi için uygun değildir.
 • Herhangi bir kronik rahatsızlığınız varsa bu durum hakkında mutlaka hekiminize bilgi vermelisiniz.
 • Kan sulandırıcı ilaçların tümünü kullanmayı bırakmalısınız.
 • Operasyona girmeden önce saçlarınızı yıkamalısınız. Jöle ya da saç şekillendirici spreylerden uzak durmalısınız.


Saç Ekim Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Başarıyla geçen saç ekim operasyonu ardından, şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • İlk 15 gün boyunca saç ekim yapılan bölgeye özel ilgi göstermelisiniz. İlk günler bu bölge oldukça hassastır.
 • Sırt üstü şekilde yatmalısınız. Saçlarınızı yastığa koymamalısınız.
 • Saç ekiminin yapılmasının ardından ilk saç yıkaması, ekibimiz gözetiminde olmalıdır. Tek başınıza saçlarınızı yıkamaktan kaçınmalısınız.
 • Saç ekim bölgesine darbe alabileceğiniz türden sporlardan uzak durmalısınız.
 • 1 ay boyunca hamam ve sauna gibi mekanlardan uzak durmalısınız.
 • Güneş ışıkları ve yağmur gibi dış etkilerden saçlarınızı korumalısınız.
 • İlk 10 gün boyunca alkol ve sigara kullanımını kesinlikle bırakmalısınız.
 • Saç ekiminden sonra kullanacağınız ilaçları hekiminizin gözetiminde kullanmalısınız.
 • Ekim yapıldıktan 3 ay sonraya kadar bu bölgeye tıraş makinesi sürülmemelidir.


Saç Ekim Sonuçları Bizi Neler Bekliyor?

Ekimden sonraki ilk günlerde, nadir de olsa ağrı görülebilir. Ağrıları engellemek adına, doktorunuzun önerdiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda ekim yapılan bölgede kanama da görülebilir. Bu durum normal olarak kabul edilmeli ve günlük yaşama devam edilmelidir. Ekim sonrası en kritik saatler ilk 48 saattir. Bu saatler aralığında herhangi bir yan etki gördüğünüzde, hemen doktorunuza başvurmalısınız.

günden itibaren iyileşme sürecine giriş yaparsınız. Bu dönemde, ağrı gittikçe azalır. Doktor gözetiminde ilaçları bırakabilirsiniz. Daha ilk günlerde başlayan iyileşme süreci, ilerleyen zamanlarda hızlı şekilde gerçekleşir. 10. günün ardından aynadaki görüntü, sizleri mutlu edecektir.

Saç ekiminde sonuçlar, genellikle yaptıran kişileri oldukça memnun eder.

Saç Ekim Yaptıranların Yorumları

Bu konuda hasta yorumlarına yer vermemiz, karar vermenizde etkili olacaktır. Saç ekim yaptıran kişiler, yeniden doğmuş gibi olduklarını söylemektedir. Yıllardır yaşadıkları saç dökülmesi ve kırılması sorunundan kurtulmak, kişileri oldukça memnun eder. Daha kaliteli yaşam standartlarına sahip olmalarını sağlar. Yeniden saçlarını taramak ve şekillendirmek, hastaları oldukça memnun eder.

Saç ekiminden sonraki iyileşme süreci çok hızlı olduğundan, kişiler bu süreçte şikayet belirtmez. Yaşanan düşük eşikli ağrılar, hekiminizin verdiği ağrı kesiciler yardımıyla hızlı bir şekilde kontrol altına alınabilir.

Sizler de uygun saç ekim yöntemlerinden yararlanmak istiyorsanız, istediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. Son teknoloji yöntemlerle yanınızda yer almaktayız. Süreç öncesi ve sonrasında doğru bilgilendirme ve tedavi yöntemleri için uzman doktorumuzdan destek alabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları 2022

Ekim fiyatları, yapılan ekim türüne göre farklılık gösterir. Tedavi yöntemleri arasında birçok farklı çeşit bulunmaktadır. Hastalar hekim tetkikleri sonrasında, kendilerine en uygun olan tedavi yöntemini tercih eder. Günden güne gelişen teknoloji, bu alanda da birçok farklı yöntemin kullanılmasına zemin hazırlamıştır.

Tedavi sürecinde fiyattan daha önemli olan, doğru hekimle bu işlemi uygulamanızdır. Bazı yanlış uygulamalar, can sıkıcı sonuçlara sebep olabilir. Doğru hekimle koordineli şekilde uygulanan tedavi süreçleri memnun kalacağınız bir operasyon anlamına gelir.

Sizler de operasyon hakkında daha net bilgi almak ve güncel saç ekimi fiyatlarını öğrenmek için istediğiniz zaman aralığında bize ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Saç ekimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

Referanslar

Sizlerden Gelenler

You are really an artist. Thank you for your amazing work.

Naty Z.

Designer

Yunus Hocam kardeşimi Piezo Burun Estetiği tekniğiyle opere etti çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz.

Dr. Ali Varol

Doctor

I really had a wonderful experience. First i want to say thanx to DrYunus for the amazing surgery he has done for me,my experience was really good,amazing doctor,he really knows his job well, I'am really happy that i chose him for my surgery, and all the nurses and his assistance are all kind people.

Felicia A

Store Owner

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.