SAKAL EKİMİ

OP. DR. YUNUS DOĞANSakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi, yüz bölgesinde sakalsız olan bölümlere bu yöntemle kıl köklerini ektirebilirsiniz. Bu yöntemi, saçın arka kısmından ya da vücudun uygun olan herhangi bir bölümünden aldığımız kıl köklerini, saç diplerine ekme işlemi olarak da açıklayabiliriz.

İşlemi, tıpkı saç ekiminde olduğu gibi lokal anestezi altında yapmaktayız. Uzman doktorunuzun uygun gördüğü miktarda greft, yüz bölgenizde uygun yerlere ekilmektedir.

Son zamanlarda oldukça trend olan sakal ve bıyık ekimi işlemleri, merkezimizde uzman hekim kontrolünde yapılmaktadır. Saç ve sakal ekimi alanında uzman doktorumuz, tedavinin öncesi ve sonrasında yanınızda yer alır. Ekim hakkında sizleri bilgilendirerek, bilinçli şekilde estetik müdahale geçirmenizi sağlar.

Operasyon, genel olarak saç ekimi prosedürleri çerçevesinde gelişir.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

İşlem yapım aşamaları olarak da saç ekimi yöntemine benzer. Saç ekimi yöntemi ile aynı düzeyde bir yol izlenir. Sakal ekim sırasında uyguladığımız aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Operasyon öncesinde, uzman hekiminiz ön muayene işlemini gerçekleştirir.
 • Ekim yapılacak bölgeyi yapılan tetkikler sonucu belirleriz.
 • Ekimi yapılacak greft sayısını hesaplarız.
 • İşlem öncesinde kan alımı yapıp ardından gerekli testleri yaparız.
 • Ağrısız anestezi işlemini kullanarak lokal anestezi sağlarız.
 • Donör bölgesinden kıl köklerini toplamaya başlarız. Topladığımız kıl köklerini özel bir solüsyon içinde bekletiriz.
 • Toplanan greftlerin uygun olanlarını, farklı yöntemler kullanarak sakalsız olan bölgeye ekeriz.


Operasyonun saç ekimi yöntemiyle paralel olduğunu, bu aşamalardan da kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bu aşamalar içinde en önemli nokta, topladığımız kıl köklerini uygun ortamlarda muhafaza etmektir.

Sakal Ekimi Kimlere Uygulanır?

Operasyon, erkeklerin en çok tercih ettiği estetik müdahalelerden birisidir. Sakal ya da bıyık ekimini, yüz bölgesinde istedikleri oranda tüylenme gerçekleşmeyen erkeklere uygulamaktayız. İstekleri doğrultusunda, talep ettikleri bölgelerde çeşitli yöntemlerle bu işlemi gerçekleştiririz. Operasyon, başlıca:

 • Kaza sonucu oluşan yara ve yanık izi taşıyan kişiler,
 • Sakallarının şeklinde asimetri olanlar,
 • Sakal ve bıyıklarının yapısı seyrek olanlar,
 • Hormonlarına bağlı olarak sakalları çıkmayanlar,
 • Cinsiyet değiştiren kişilerde uygulanmaktadır.


Operasyon, tamamen profesyonel bir ekibin eşliğinde gerçekleştirilmelidir. Bu şekilde olası yan etkiler ortadan kalkar. Daha sağlıklı ve güvenli bir operasyon gerçekleşir.

Sakal Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Sakal ve bıyık ekimi yaparken, sık tercih ettiğimiz bir yöntem bulunur. FUE yöntemiyle yaklaşık 0,6 mm olan saç köklerini alma işlemidir. Ensenin üstünden aldığımız kılları, gerekli yöntemleri kullanarak sakal ve bıyık diplerinize ekeriz. Bu şekilde, kendi saç kıllarınızdan sakal elde ederiz.

Operasyonda sadece FUE yöntemiyle sakal ekimini kullanırız. Ektiğimiz saç kökleri, zaman içinde gelişir ve sakallarınız oluşmaya başlar. Hızlı uzayan saç kıllarını, belirli aralıklarla tıraş yaparak kısaltabilirsiniz. Sakal bölgesinde yer alan yara izi, operasyonla kolay bir şekilde giderilir.

Operasyon hakkında daha net bilgi almak isterseniz dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sakal Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sakal sıklaştırma ya da sakalsız bölgeye saç köklerinden kıl ekleme işlemi yapmaya sakal ekim adını veriyoruz. Operasyon öncesinde şu noktalara dikkat etmeniz, daha başarılı bir ekim gerçekleştirebilmemiz için önem taşımaktadır:

 • Ekim yapılmasından en az üç gün öncesinde alkol tüketimini bırakmalısınız. Alkol kullanımı, ekim sonrasındaki iyileşme performansını düşürür. Ekim sırasında kanama oranının artmasına neden olur.
 • En az bir hafta önce kan sulandırıcı ilaçları bırakmalısınız. Sağlık sorunlarınızdan dolayı kullandığınız bir ilaç varsa kullanımı hakkında mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
 • En az üç gün öncesinde sigara tüketimini tamamen bırakmalısınız. Nikotin iyileşme sürenizi olumsuz anlamda etkiler. Operasyon öncesi ve sonrası, nikotin ve alkol tüketimini belli bir süre bırakmanız gerekir.


Sakal Ekim Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı operasyon sonrasında, mevcut durumu koruyabilmeniz adına şu noktalara dikkat etmenizi öneriyoruz:

 • İlk yıkama zamanına kadar, ekim yapılan alanın su ile temasından kaçınmalısınız. Özellikle ilk üç gün, dreftlerin tutulması adına nemli ortamlardan korunmalısınız.
 • Yaklaşık iki hafta boyunca tüm tütün ürünlerinden uzak durmalısınız. İyileşme sürecinizin daha hızlı olması adına sigara tüketiminden kaçınmalısınız.
 • Ekim yapılmasının ardından bir ay boyunca dökülmeler yaşayabilirsiniz. Bu süreç şok dönem olarak adlandırılmaktadır. Bu süreç boyunca endişelenmemelisiniz. Bu durumu normal karşılamalısınız.
 • Ekim yapılmasının ardından bölgede kaşıntı hissedebilirsiniz. Bölgede sürtünmeye bağlı dökülmeyi azaltmak adına kaşımamalısınız.


Günümüzde modern stiller kapsamında uyguladığımız operasyon, erkeklerin en çok tercih ettiği estetik operasyonlar arasında yer alır.

Sakal Ekiminde Kanallar Nasıl Açılmalı?

Ekim esnasında öncelikle kanallar ile ekilecek saç kökleri arasında uyum olmalıdır. Açılacak kanalın derinlik ve genişlik gibi özellikleri, saç köklerinin boyu ile uyumlu olmalıdır. Ekilen saçların doğal bir görünüme sahip olması adına, bu uyum aranmalıdır.

Bazı durumlarda, saç köklerinin ekildiği alan yeterli genişliğe sahip olmaz. Bu durumda, saç kökleri yeterince gelişip büyüyemez. Kanalları, doğru açıları kullanarak şekillendirmek gerekir. Bu durum, saç köklerinin gerekli alana doğru açı ile büyüme yönüne doğru ekilmesidir.

Kanal açarken dikkatli olunması ve doğru yönlendirmenin yapılması oldukça önem taşır.

Sakal Ekim Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyonun daha başarılı geçmesi adına, şu noktalara özel olarak dikkat etmelisiniz.

 • Operasyon öncesi ve sonrasında aklınıza takılan tüm soru işaretlerini bizimle paylaşmalısınız. İyileşme sürecinde korkmanız gereken bir durum olmadığının bilincinde olmalısınız.
 • Sakal ekim sonrasında dikkat etmeniz gereken durumları öncesinde öğrenmelisiniz. Bu şekilde süreci daha bilinçli olarak atlatabilirsiniz.
 • Doktorunuzun tavsiyelerine uymalı, yaşayabileceğiniz tüm sorunlarda ilk olarak doktorunuzdan yardım almalısınız.
 • Operasyon sonrasında yaşanabilecek bazı yan etkiler bulunur. Bu yan etkilerin arasında dökülme yoktur. Ekim sonrasında yaşadığınız dökülmeler, şok dökülme olarak adlandırılmaktadır. Bu durum oldukça normaldir.


Sakal Bıyık Ekimi Yaptıranların Yorumları

Alanında uzman bir hekimle çalıştığınızda, sakal ekiminin sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Bunun için öncesinde kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekir.

Yaptıracağınız operasyonun öncesi ve sonrasında yaşayabileceğiniz aşamaları bilmeniz, operasyon esnasında daha sakin kalmanızı ve süreci daha iyi yönetmenizi sağlar.

Operasyonu yaptıran kişilerin yorumları incelendiğinde, neredeyse hiç yan etkiyle karşılaşmadıkları görülmektedir. Yan etkileri daha az yaşamanız adına hekimlerinizin tavsiyesine uymalı ve operasyon hakkında mutlaka ön bilgi edinmelisiniz. İşlem hakkındaki soru işaretlerini gidermeniz, daha sağlıklı bir operasyon geçirmenize katkıda bulunur.

Operasyon hakkındaki soru işaretlerinizi gidermek ve tüm aşamalar hakkında bilgilenmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman kadromuzla her zaman yanınızda yer almaktayız.

Sakal Ekimi Fiyatları 2024

Operasyon, saç ekimi yöntemleriyle oldukça benzerlik gösterir. Yapılan işlemlerin sırası ve uygulamalar neredeyse aynıdır. Bu noktada fiyatlarında da bir paralellik vardır.

Saç ekiminde olduğu gibi kullanılan yöntem ve ekilen saçların kök sayısına bağlı olarak bir hesaplama yaparız. Buna uygun şekilde, uygun fiyatlandırmayı sizinle paylaşırız.

En net fiyat bilgilendirmesini yapabilmemiz adına öncesinde gerekli tetkiklerin uzman doktorunuz tarafından yapılması gerekir. Yapılan tetkikler sonucunda hangi yöntemin uygulanacağı ve ne kadar saç kökü kullanılacağı gibi durumlar da belirlenir. Bu şekilde sizinle daha net bilgiler paylaşmamız mümkün hale gelir.

Köse sakal sorunu yaşıyorsanız sizler de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sakal ekimi hakkında bilgi edinmek ve en kısa sürede tedaviye başlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sakal ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

Referanslar

Sizlerden Gelenler

You are really an artist. Thank you for your amazing work.

Naty Z.

Designer

Yunus Hocam kardeşimi Piezo Burun Estetiği tekniğiyle opere etti çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz.

Dr. Ali Varol

Doctor

I really had a wonderful experience. First i want to say thanx to DrYunus for the amazing surgery he has done for me,my experience was really good,amazing doctor,he really knows his job well, I'am really happy that i chose him for my surgery, and all the nurses and his assistance are all kind people.

Felicia A

Store Owner

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.