implant

IMPLANT

OP. DR. YUNUS DOĞAN


İmplant tedavisi tam olarak neleri içerir?

Diş kaybı yaşayan bireylerde eksik dişleri yerine koymak için kullanılan, titanyumdan yapılmış vidalar olan diş implantları bu süreçte kullanılır. Bu vidaların diş kökü olarak işlevlerini yerine getirebilmeleri için öncelikle çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilirler. İlerleyen bir zamanda, bu vidaların üzerine zirkonyumdan yapılmış dişler yerleştirilerek işlem tamamlanır.

Diş implantları nasıl çalışır?

Tedavinin ilk aşamasında, hastanın muayenesi yapılır, panoramik röntgen çekilir ve dişlerin durumu ile çene kemiği değerlendirilir. Gerekli olduğunda, hastanın lokal anestezik etkisi altında diş kemiğine titanyum vidalar yerleştirilir. Titanium vidaların kemikle tamamen kaynaşması ve kalıcı dişlerin yerleştirilebilmesi için gereken üç ila dört ay süresince, hastanın geçici dişleri bu vidalara takılır. Ortalama olarak, her bir implantın yerleştirilmesi yaklaşık olarak yirmi dakika sürebilir.

İkinci yapı aşamasında, süper yapı üzerinde çalışmalar yapılır. Bunun ardından, diş eti oluşumunda kullanılan titanyum vida üzerine iyileşme başlıkları yerleştirilir ve bu işlem yedi ila on gün sonra tekrarlanır. Bu adımdan sonra iyileşme başlıkları ara başlıklardan ayrılır, alınan kalıplarla birlikte iyileşme başlıkları çıkarılır.

Üçüncü ve son adım olarak, zirkonyum dişlerin yapım sürecine başlanır. Dişler bir haftadan daha kısa bir sürede tamamlanır. Ardından zirkonyum dişler ve estetik deneme yapılır, hastanın yorumları alınır ve gerekli olan küçük düzeltmeler yapılır. Komplikasyon olmadığı takdirde, zirkonyum dişler özel bir çimento ile yapıştırılır.

Diş implantına neden ihtiyaç duyabilirsiniz?

Diş implantları, diş kaybı ile ilişkili utanç ve rahatsızlığı gideren güvenilir ve uzun vadeli bir eksik diş çözümüdür. Diş implantı, bir kişi için çeşitli nedenlerle gerekebilir; gülüşünün görünümünü iyileştirmek, kaza veya hastalık nedeniyle kaybedilen bir dişi yerine koymak veya her ikisi de olabilir. Diş implantı almayı tercih eden bir kişinin kararında etkili olan bazı yaygın düşünceler şunlardır:

  • Kaybedilen bir dişin yerine koyma Diş implantının en yaygın kullanımı, kaybedilen bir dişin yerine koymak için kullanılmasıdır. Bir diş çürüdüğünde veya kurtarılamayacak şekilde hasar gördüğünde çekilmesi gerekebilir. Boşluğu doldurmanın en etkili yolu olarak diş implantı yaptırmaktır, çünkü doğal diş gibi görünür ve davranır.
  • Görünümü genel olarak iyileştirmek için Eksik dişleriniz olmasa bile diş implantı, gülüşünüzün görünümünü iyileştirebilir. Diş implantı, bir dişin yerinden çıktığı durumlarda dişi düzeltebilir veya diş yapısındaki bir boşluğu onarabilir. Bu, görünümünüzde önemli bir fark yaratabilir ve ihtiyaç duyduğunuz özgüveni size sağlayabilir.
  • Çene kemiğinin yapısının geri kazanılabilmesi için Bir diş çekildiğinde, dişi destekleyen çene kemiği zamanla bozulmaya başlar. Bu nedenle, çene kemiği zaman içinde kırılgan ve dengesiz hale gelebilir. Diş implantları, doğal diş gibi çene kemiğini uyararak kaybedilen çene kemiği yapısının geri kazanılmasına yardımcı olabilir.


İmplant tedavisinin birçok faydası

Gerçek dişle aynı görünüme sahiptir. Her türlü yiyeceği kolaylıkla tüketebilme avantajına sahiptir. Estetik olarak ağzın hoş bir görünümünü korur. Son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Diş eksikliği nedeniyle bozulan konuşma yeteneğini geri kazandırır. Komşu dişlere zarar vermez.

Diş implant tedavisi ağrılı mıdır?

Diş implantları lokal anestezi altında yapıldığında, tedavi sırasında hastada herhangi bir önemli ağrı hissedilmez.

Diş implantlarının herhangi bir garantiye sahip olması gerekir mi?

FDA onayına sahip olan ve sunduğu ürünün kalitesine inanan herhangi bir marka ömür boyu garanti sertifikası sunmalıdır.

Neden biri Türkiye'de diş implantı yaptırmalı?

Diş implantı yaptırmak, birçok insan için çok korkutucu olabilir. Bununla birlikte, uygun maliyetli ve yüksek kaliteli bir alternatif arıyorsanız Türkiye listenin en başında olmalıdır. Türkiye, tesislerinin yüksek kalitesi ve diş hekimlerinin uzmanlığı sayesinde diş implantı prosedürleri için popüler bir yer haline gelmiştir.

Diş implantı yaptırmayı tercih eden bireylerin Türkiye'yi tercih etme nedenlerinden biri, orada daha uygun fiyatlı olmalarıdır. Türkiye'de yaşam maliyeti diğer ülkelere göre çok daha düşüktür ve sunulan hizmetlerin kalitesi kıyaslanabilir. Bu da, normal maliyetin bir kısmıyla iyi bir kalitede implantlara sahip olmanızı sağlar.

Türkiye'de sunulan yüksek standartlı bakım, diş implantı için bu ülkenin mükemmel bir seçenek olmasını sağlayan bir başka nedenidir. Türkiye'deki diş hekimleri genellikle dünyanın en iyileri olarak kabul edilir. Bu diş hekimleri, diş hekimliği alanında geniş bir uzmanlığa ve özel eğitime sahiptir.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.