VAJINOPLASTI

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti, genital estetik alanlarından birisi olan ve son yıllarda en çok rağbet gören estetik operasyonlardan birisidir. Vajinal bölgede yaşanan deformeler, estetik açıdan hoş olmayan görüntüler ortaya çıkarır.

Aynı zamanda hastaların mevcut özgüvenlerini de düşürür. Sosyal hayatlarının ciddi oranda bozulmasına yol açar. İç ya da dış genital bölgelerde yer alan deformeler, hasta için acı verici boyutlara ulaşabilir. Özellikle iç genital bölgede yaşanan sorunlar, farklı sorunları da beraberinde getirir.

Genital estetik operasyonları sayesinde, iç ve dış genital bölge sorunları çözüme kavuşur. Vajinoplasti tedavisi, hastanın özgüvenini yeniden yerine getirir. Hastaların günlük yaşam kaliteleri de önemli ölçüde artar. Tahriş ve enfeksiyon sorunları da en aza iner. Bu şekilde daha konforlu bir yaşama adım atabilirler.

Yıllar içinde, vajinal bölgede yıpranmalar meydana gelir. Doğum, kolajen dokusunun zayıflaması ya da yaşlılık bu yıpranmaların ana nedenleri arasında yer alır.

Bu sorunlar ilerleyen zamanlarda, çiftlerin cinsel yaşamlarını olumsuz anlamda etkiler. Gelişen teknoloji ve tedavi yöntemleriyle vajinal bölgede yaşanan sorunlar kolay bir şekilde giderilmektedir.

Vajen bölgesi eski formuna kavuşan kadınların özgüvenleri hızlı şekilde yerine gelir. Çiftlerin cinsel yaşamında düzelme olur. Vajina daraltma ameliyatı da vajen bölgesinin yenilenmesi adına uygulanan yeni nesil tedavi yöntemlerinden birisidir. Hastanın hayat kalitesinin artması hedeflenir.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Operasyon, iç genital bölgeye yönelik olarak yapılmaktadır. İç genital bölgenin estetik açıdan istediğiniz görünüme kavuşması sağlanır. İşlem uzman jinekologlar tarafından uygulanmaktadır. Zaman içinde genişleyen vajinanın, çeşitli yöntemlerle eski haline dönmesine vajinoplasti tedavisi ismi verilir.

Daraltılan vajen bölge, cerrahi operasyonla eski haline döner. Bu şekilde formu da korunmuş olur. Vajinal kasların zayıflaması, bu bölgede genişlemeye neden olur. Bunun ortadan kaldırılması için estetik operasyonlardan yardım almanız gerekir. Uygulanan işlemlerle bu durumun önüne geçmeyi amaçlamaktayız.

Operasyona ihtiyaç duyan kişilerin yalnızca doğum yapmış ya da yaşlı olması gerekmez. İhtiyaç duyan tüm kadınlara bu işlem uygulanabilir. Vajinal yaşlanmanın sebebi sadece biyolojik yaşa bağlı değildir.

Bölgedeki deformasyon miktarı ya da deformasyona yatkınlık da operasyona olan ihtiyacı arttırır. Vajinal yenilenme ameliyatı olmak isteyen kişiler için herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmaz.

Operasyonun amacı sadece cinsel hayat kalitesini arttırmak değildir. Vajinal gevşemenin etkisi, cinsel hayat dışında da hayat kalitenizi olumsuz etkiler. Her şeyden önce özgüveninizde ciddi düşüş yaşayabilirsiniz. Bu durum da mevcut hayat kalitenizin olumsuz etkilenmesine neden olur.

Ayrıca beraberinde idrar ya da gaz kaçırma gibi sorunları da getirecektir. Bu sorunlar, hayat kalitenizi önemli ölçüde düşürür. Gaz ya da idrar kaçırma gibi durumları, günlük yaşam aktivitelerinizi tetiklemeye başlayacaktır. Bu operasyon yardımıyla hastaların yaşam koşulları iyileştirilir.

Vajinoplasti Neden Yapılır?

Doğum esnasında vajinanızı aktif şekilde kullanırsınız. Bu durum vajen bölgenizde travma yaşamanıza neden olur. Travma sonucu vajinanızda anormal düzeyde genişlemeler oluşur. Genişleyen vajen bölgesi, farklı sorunları da beraberinde getirir.

Özellikle sosyal yaşamınız, bu sorunlardan oldukça fazla etkilenir. Hamilelikte bozulmaya başlayan vajina bölgeniz, doğumdan sonra normale döner. Ancak bir daha eski haline geri dönemez. Doğum sürecinin zorlu olması ya da bebeğinizin iri olması, vajinanızın eski haline dönmesini imkansız hale getirir.

Genel düşüncenin aksine, sadece doğum yapan kadınlarda vajinal genişleme görülmez. Bazı hastalarda, vajinanın asıl yapısı bu şekildedir. Bazı durumlarda da hastanın bağ dokusu zayıf olduğundan, genişleme ve sarkma gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Vajinal genişlemelerin farklı sebepleri bir arada da bulunabilir. Aşağıdaki durumlarda kişilere, vajinoplasti ameliyatı uygulanır:

  • Yaşlanma sürecinin ilerlemesiyle dokuların sarkması ve elastikiyet kaybı görülmesi,
  • Hastanın zor bir doğum dönemi geçirmesi sonucunda vajina travması yaşaması,
  • Doğum sırasında bebeğin iri olmasından kaynaklı vajen bölgesinde yırtılma olması,
  • Hastanın normal doğum planlamasına rağmen aniden sezaryene geçiş yapması,
  • Genetik olarak genişlik bulunması,
  • Vajen bölgesinin genişlemeye yatkın olması,
  • Hastanın birden fazla doğum yapması,
  • Düzensiz ve sağlıksız şekilde kürtaj operasyonu gerçekleştirilmesi, bu cerrahi müdahalenin yapılmasının nedenleri arasında sayılabilir.


Sizler de bu şikayetlere sahipseniz dilediğiniz zaman bizden yardım alabilirsiniz. Zamanla genişleyen vajina bölgeniz farklı sorunlara yol açmadan önlem almalısınız.

Vajinoplasti Kimlere Uygulanır?

Operasyon esnasında, cerrah hastadan yağ alır. Vajina bölgesinin genişliğini daraltmak amacıyla mukozanın duvarlarına enjekte eder. Yağ, canlı bir dokudur. İçeriğinde, kan, besin ve oksijen bulunur. Bölgeye yağ verilmesi, vajinaya canlılık verir. Yeniden hassasiyet kazanmasını sağlar.

Özellikle yaşlılarda, şişmiş bölge uzun vadede mesane sorunlarını beraberinde getirir. Rektumun hızlı şekilde inmesine neden olur.

Menopoz dönemini takiben östrojen seviyesinin azalması, dokuların hassasiyetlerinin kaybolmasına neden olur. Organlar, destekleme rolünü yerine getiremez. Tüm bu durumları önlenebilmesi adına, hastaya bazı estetik cerrahi operasyonların uygulanması gerekir.

Vajen genişliğine bağlı olan sorunlarda sıklıkla vajinoplasti ameliyatı uygularız. Ameliyat sonuçları itibariyle sizleri memnun edecektir. Ameliyat sonrasında etkilerini hızlı bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. İşlem vajinal bölgede deformasyon yaşayan tüm kadınlar için uygunluk gösterir.

Vajinoplasti Öncesi

Vajen bölgenizde yaşanan genişleme sorununda vajinoplasti uygulamasından yararlanabilirsiniz. Uygulama açısından kolaylıklar sunan operasyon, oldukça sık şekilde tercih edilmektedir. Oldukça kolay bir operasyon olmasının yanında, hastaların bazı noktalara özel olarak dikkat etmesi gerekir.

Öncelikle hekiminizin tavsiyelerini dinlemelisiniz. Verilen tavsiyeler ışığında, kendinize operasyon öncesinde telkinler verebilirsiniz. Operasyon öncesinde kafanızda soru işaretleri varsa dilediğiniz her uzman hekimimizle iletişime geçebilirsiniz. Vajina bölgesi oldukça hassas bir yapıya sahiptir.

Ameliyat öncesinde olduğu gibi sonrasında da bu bölgenin hijyenine dikkat etmelisiniz. Kendi kendini temizleyen yapısından dolayı, dışarıdan temizlik maddeleri kullanmamalısınız.

Vajen daraltma operasyonunun daha sağlıklı geçmesi adına, bölgeyi sadece su ile yıkamanız gerekir. Bu şekilde oluşacak enfeksiyonların da önüne geçebilirsiniz.

Vajinoplasti Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Başarılı geçen operasyonların sonucunda bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bu şekilde operasyon sürecini daha iyi yönetebilirsiniz. Ameliyat oldukça basit bir yapıya sahiptir.

Basit olmasının yanında, sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususları barındırır. Bunlardan en önemlisi, ameliyat sonrasında genital bölge hijyenini sağlamanızdır. Bölgeyi temizlerken sadece su kullanmalısınız. Bununla birlikte, temizleme işlemini önden arkaya doğru yapmalısınız.

Bölgeyi kuru tutmanız da oldukça önemlidir. Bunu sağlayabilmek adına ped ya da pamuk kullanabilirsiniz. Ameliyat sonrasında yaklaşık 15 gün kanama olur. Bu durumun normal olduğunun bilincinde olmalısınız. Kanamanız yoğunsa, mutlaka hekiminize danışmalısınız.

Operasyonla ilgili en net bilgilere ulaşmak için dilediğiniz zaman bizden yardım alabilirsiniz. Her an aklınızdaki soru işaretlerini yanıtlamaya hazırız.

Vajinoplasti Fiyatları 2024

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları, farklı unsurlara bağlı olarak değişir. Bazı jinekolojik müdahale ya da doğum gibi sebeplerle genişleyen vajina, zaman içinde deforme olur.

Bu durumun düzeltilmesi adına farklı yöntemlerle estetik operasyonlar gerçekleştiririz. Vajinanın yeniden eski haline kavuşması adına estetik operasyonun özenli şekilde uygulanması gerekir.

Vajina daraltma işleminde hangi yöntemin kullanılacağı da fiyatlar üzerinde etkili olur. Cerrahi yöntem ya da lazerle yapılan ameliyatlar arasında fiyat farkı bulunmaktadır.

Hastanın genel durumu ya da vajinadan ne kadar doku çıkarıldığı gibi konular da fiyatlandırmaları belirleyen faktörler arasında yer alır.

Vajinoplasti fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

Referanslar

Sizlerden Gelenler

You are really an artist. Thank you for your amazing work.

Naty Z.

Designer

Yunus Hocam kardeşimi Piezo Burun Estetiği tekniğiyle opere etti çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz.

Dr. Ali Varol

Doctor

I really had a wonderful experience. First i want to say thanx to DrYunus for the amazing surgery he has done for me,my experience was really good,amazing doctor,he really knows his job well, I'am really happy that i chose him for my surgery, and all the nurses and his assistance are all kind people.

Felicia A

Store Owner

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.