Alın Germe

ALIN GERME

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Alın Germe Nedir?

Alın germe, alında oluşan mimik çizgilerini pürüzsüz hale getirmek amacıyla uygulanmaktadır. Bu işlemle alın bölgenizi daha genç göstermeyi ve estetik olarak daha iyi bir görünüme kavuşmanızı amaçlamaktayız.

Alın bölgesi, yüzünüzde en fazla mimik yaptığınız yerdir. Kaşlarınızı çatmanız ya da güneş karşısında gözlerinizi kısmanız, alın bölgenizde kırışıklık oluşmasına neden olur.

Operasyona daha çok 35 yaş ve üzerindeki kişilerden talep gelmektedir. Deri altındaki kolajenin giderek azalması ve kas dokularının sıkılığını kaybetmesi, bunun nedenleri arasında yer alır. Alın germe estetiğiyle mevcut yüz kaslarınız onarılır. Daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşmanız amaçlanır.

Operasyonla ilgili tüm sorularınız için dilediğiniz her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alın germe Avantajları

Operasyonla sadece alın kırışıklarının tedavisi sağlanmaz. Üst göz kapağında oluşan hafif sarkmalar da giderilmiş olur. Böylece yüzünüz daha gergin ve genç bir görünüm alır. Estetik açıdan hoş bir görünüme kavuşur. Kaşların bir miktar yukarı kaldırılması, yüz çevrenizin genç görünmesini sağlar. Operasyon esnasında uygulanan ek yöntemlerle yüzünüz, istediğiniz görünüme kavuşur.

Operasyon sonrası oluşan izler, saç derinizin altında kalır. Bu şekilde rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkmaz. Alın germe ameliyatı, hızlı şekilde sonuç vermesiyle sizler için oldukça avantajlıdır.

Alın germe Hazırlık Öncesi

Operasyonun daha başarılı geçebilmesi adına, bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bu noktaları genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Doktorunuzla sürekli bir şekilde iletişim halinde olmalısınız.
 • Aklınızdaki tüm soru ve endişeleri bizimle açık bir şekilde paylaşmalısınız.
 • Ek tedavi ve cerrahi müdahale yöntemlerine hekiminiz eşliğinde karar vermelisiniz.
 • Sağlık durumunuzla ilgili detaylı bilgileri hekiminizle paylaşmalısınız.
 • Sizden istenen testleri, eksiksiz şekilde yaptırmalısınız.
 • Ameliyat öncesinde kullandığınız ilaçları, hekim kontrolünde almalısınız.
 • Doktorunuz aksini söylemediyse operasyondan bir gece öncesinden başlayarak yeme içmeyi kesmelisiniz.
 • Operasyon öncesinde duş almalı ve saçlarınızı şampuanla yıkamalısınız.
 • Kesinlikle makyaj yapmamalı, eğer varsa takma tırnakları çıkartmalısınız.


Bu tavsiyelere uyduğunuz sürece, daha verimli bir operasyon geçirebilirsiniz.

Alın germenin Teknikleri

Estetik Alın germe operasyonları, genel olarak iki farklı şekilde yapılır. Hekiminizin uygun gördüğü şekilde, her iki yöntemden birisini uygulamaktayız. İki yöntem de oldukça net ve kalıcı sonuçlar verir.

Kaşlarınızın düşmesi görüş alanınızı daraltıyorsa ya da buna bağlı olarak gözleriniz yoruluyorsa operasyona ek olarak kaş kaldırma ameliyatı da uygulanır.

Farklı tekniklerin uygulanması, yüzünüzün estetik görünüme kavuşmasında oldukça etkili bir paya sahiptir. Bu açıdan tercih edilme sıklıkları da fazladır. Operasyon şu şekillerde uygulanabilmektedir:

 • Genetik olan sorunlarda genellikle klasik Alın germeden yararlanılır. Bu yöntemle özellikle kaş düşmesi sorunlarını, büyük oranda giderebiliriz.
 • Bir diğer yöntem, endoskopik Alın germedir. Üst yüz bölgesi asılır ve bu şekilde genç ve dinamik bir görünüm elde edilmiş olur. Dış etkenlere bağlı olarak gelişen durumlarda, bu yöntem tercih edilir.


Alın germenin Sonrası İyileşme Süreci

Operasyon, günümüzde oldukça sık uygulanır. Olası alerjik ve diğer reaksiyonları sık sık gözleme imkanı elde etmekteyiz. Bu açıdan, ameliyat öncesinde tüm bu noktalar hakkında sizleri bilgilendiririz. Bu şekilde ameliyat sonrasında karşılaşabileceğiniz olası durumlar hakkında ön bilgi sahibi olursunuz.

Operasyon sonrasında oldukça hızlı ve ağrısız sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu şekilde işlem daha kolay hale gelir. Ameliyat sonrasında, 1 gece müşahede altında tutulmanız gerekir. Uygun ve steril ortamlarda, sizler için gereken tüm olanakları paylaşırız. Karşılıklı etkileşimle bu süreci daha kolay ve ağrısız şekilde geçirebilirsiniz.

Ameliyat sonrasında, yaklaşık 2 ya da 3 gün içinde tamamen normal hayatınıza dönebilirsiniz. Alın germe estetiği, tek bir seansta gerçekleştirilir. Sonuçlarını da hemen vermektedir.

Alın germenin Estetiğinde Ağrı Olur Mu?
Alın kaldırma operasyonları, sedasyonlu ya da sedasyonsuz olarak gerçekleşir. Buna bağlı olarak, lokal ya da genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyat sonucunda genellikle hastalar aynı gün içinde taburcu edilir. Doktor hastayı bir gece gözlemlemek isterse hasta bir gece boyunca müşahede altında tutulur.

İşlem sedasyon altında gerçekleşirse hastanın ağrı ya da acı hissetme oranı azalmaktadır. Ancak hasta bu durumda hafif de olsa ağrı duyabilir. Genel anestezi uygulandığı durumlarda, hasta operasyon boyunca uyur. Ameliyatın tekniğine bağlı olarak, süresi 1 ile 2 saat arasında değişir. Alın derisine geçici çizgiler atılır. Hafif çizgiler olduğundan iyileşme süresi de buna bağlı olarak kısa sürer.

Alın germenin Kalıcı Mıdır Yoksa Tekrarlanabilir Mi?
Uygulanan tekniğe bağlı olarak, operasyon sonucunda farklı dönütler alabiliriz. Muayene tetkikleri sonucunda, kişi için en doğru tedavi ve ameliyat yöntemine yalnızca hekim karar verir. Bu esnada hekiminizle şikayetlerini paylaşmanız önem taşır. Şikayetlerinizi önceleyerek sizler için en doğru ve kalıcı yöntemlerle sağlıklı bir estetik operasyon uygularız.

Yapılan Alın germe’nin operasyonunun etkileri, kalıcı etkiler taşır. Kişiler, bir daha aynı sorunları yaşamaz. Ameliyattan daha etkili sonuçlar alabilmeniz adına, operasyon öncesi ve sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymalısınız. Bu şekilde daha sağlıklı ve kesin sonuçlar alabilirsiniz.

Uygulanan yöntemlere bağlı olarak iyileşme süreçleri ve kalıcılık oranı da farklı olur. Yüz yapınıza bakarak en doğru kararı sadece doktorunuz verebilir.

Alın germe’nin Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönebilirim?
Operasyon birçok etkene bağlı olarak değişik sonuçlar verir. Sağlıklı sonuçları alabilmek adına süreç boyunca doktor gözetimi altında olmalısınız.

Operasyon öncesinden başlamak üzere kendinizi bu sürece hazırlamak, sonrasında yaşayabileceğiniz olası sorunlarla baş edebilmenizi kolay hale getirir. Alın düzeltme operasyonları, az da olsa yan etkiye sahiptir. Yapılan tüm cerrahi operasyonların bazı yan etkileri bulunmaktadır.

Operasyondan yaklaşık 2 hafta sonra, kişiler normal yaşamına dönebilir. Doktorunuzun muayeneleri sonucunda bu süre kısa ya da uzun olur. Genellikle 15 gün içinde yüz yapısı normale döner ve ameliyat izleri ortadan kalkar. Estetik görünüm geri kazandırılır. Operasyon sonuçları hem kişiler hem bizim için memnun edici sonuçlara sahiptir.

Operasyonun ardından, yaklaşık 2 ay boyunca ağır egzersiz ve koşulardan kaçınmanız gerekir. Yüz yapısında yapılan değişikliklerin tam olarak yerine oturması adına, kendinizi fazla zorlamamalısınız.

Ağır egzersiz yapılması, terlemeye bağlı olarak yüz yapısını etkiler. Bu süre boyunca, ağır aktivitelerden kaçınarak kendinize hafif bir ritme sahip egzersiz rutini edinebilirsiniz.

Bu süre içinde güneşten kaçınmanız da gözlerinizi kısarak alın bölgenizi zorlamamanız adına önemlidir. Yüzünüzü 2 ay boyunca, olası tüm dış darbelerden korumalısınız. Alın germe’nin yöntemleri ve fiyatlandırmalar hakkında tüm merak ettiklerinizi bizimle iletişime geçerek detaylarıyla birlikte öğrenebilirsiniz.

Alın germe (Estetiği) Fiyatları 2024

Alı bölgesinde oluşan deformeleri ortadan kaldırmak amacıyla Alın germe estetiği işleminden yararlanırız. Kişinin yüz hatlarını daha genç ve dinamik bir hale getirmek, bu operasyonla oldukça kolaydır. Herkesin kendisine göre bir yüz şekli bulunur. Zaman içinde bu yüz hatlarında deformeler gerçekleşir. Bazı durumlarda mevcut bozukluklar genetik de olabilir.

Mevcut tüm faktörler bir araya geldiğinde, operasyon tekniklerini belirler. Muayene sonucunda, hasta için hangi ameliyat türünün en uygun olacağına da karar verebiliriz. Ameliyat tekniği ve kişinin talepleri gibi faktörler fiyatlandırma üzerinde etkilidir.

Doktorun bu aşamada verdiği kararlar doğrultusunda, fiyatlandırma da ortaya çıkacaktır. En net bilgileri alabilmek adına, dilediğiniz her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alın germe fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Op.Dr. Yunus DOĞAN instagram Op.Dr. Yunus DOĞAN facebook Op.Dr. Yunus DOĞAN whatsapp Op.Dr. Yunus DOĞAN youtube Op.Dr. Yunus DOĞAN realself