MEME KÜÇÜLTME

OP. DR. YUNUS DOĞANMeme küçültme, günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan birisidir. Göğüs boyutundan memnun olmayan kadınlardan biriyseniz artık bununla yaşamak zorunda değilsiniz. Uzman ekip kadromuz ile teknolojiye uygun tekniklerle yapılan estetik operasyonlarımız için bizi tercih edebilirsiniz.

Öncelikle doktorumuzla görüşmelisiniz. Sonrasında yapılacak işlemin detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. Meme küçültme, büyütme gibi talebinize uygun tüm estetik işlemleri sağlık prosedürlerine uygun biçimde gerçekleştiriyoruz.

Meme Küçültme Nedir?

Göğüslere dolgunluk veren yağ ve ciltlerin alınarak, boyutlarının vücuda uygun hale getirilmesi işlemine meme küçültme denir. Bu işlem ile göğsü normalden büyük olan kadınların memeleri vücut ile uyumlu bir hale gelmiş olur.

Memelerin çok büyük olması görsel açıdan olumsuz olduğu kadar bir takım sorunları da beraberinde getirmektedir. Bel ve sırt ağrıları, kemik deformasyonları, göğüs altlarında pişik ve yara oluşması, uygun giysi bulamama bu problemlerden bazılarıdır.

Ama büyük göğüslerle yaşamak zorunda değilsiniz. Kliniğimizden randevu alarak, sağlıklı bir görünüm için ilk adımı atabilirsiniz.

Göğüs Küçültme Estetiği

Bir kadın olarak kendinizle ve vücudunuzla barışık yaşamanız çok önemlidir. Bu mutluluğun anahtarlarından birisidir. Gerekli durumlarda vücudunuz için gerekli operasyonları yaptırarak istediğiniz görünüme rahatlıkla kavuşabilirsiniz.

İşlem yaptırabileceğiniz operasyonlardan birisi küçültme ameliyatıdır. Bu işlemin doğru zamanda yapılmaması yüzünden vücudunuzda birçok sorun ile karşılaşabilirsiniz.

 • Meme büyüklüğü sebebiyle boyun ve omurgalarda oluşan sırt ağrıları,
 • Vücuda uygun giysiler bulamama,
 • Sütyenin sıkması sebebiyle vücutta oluşan kopça izleri,
 • Yaz aylarında meme altlarında oluşan pişik ve mantarlar,
 • Kollarda oluşan ağrı ve uyuşmalar karşılaşabileceğiniz sorunların başlıcalarıdır.

Meme Küçültme’nin Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüslerinizin normalden büyük olması genellikle genetik sebeplerle ortaya çıkan bir durumdur. Bu durum karşısında operasyon öncesi hasta ile yapılan görüşmeler ve muayeneler sonrasında uygun tekniğe karar verilir.

Küçültme operasyonu sırasında hastalarımıza genel anestezi uygularız. Lolipop ya da ters T kesi yöntemleri ile işlemlerimizi 3,5 ile 4 saat için tamamlıyoruz.

Meme Küçültmenin Yöntemleri

Çoğu hastamızın en çok merak ettiği konulardan birisi memelerin doğal yollarda küçülüp küçülmediğidir. Bu durum maalesef ki mümkün değildir.

Elbette fazla kilolarınızı verdiğinizde göğüslerinizde de küçülmeler meydana gelir ama bu durum yine de büyük bir fark yaratmaz. Göğüsleriniz her şekilde vücudunuza göre büyük duracaktır.

Meme Küçültmenin Öncesi

Meme küçültmek operasyonlarımız öncesinde şu noktalara dikkat ediyoruz:

 • Ameliyat öncesi tüm hastalarımıza ultrason ve mamografi testleri yaptırıyoruz.
 • Aspirin vb. kan sulandıran ilaçları ameliyattan 10 gün öncesinde bırakmalısınız.
 • Şeker hastalığınız varsa ameliyattan önce kan şekerinizi mutlaka kontrol altına alıyoruz.
 • Sigara içiyorsanız ameliyattan önce en erken 3 saat, sonrasında ise 3 hafta içmeniz yasaktır.
 • Ameliyat gecesi hastalarımızın dezenfektan sabunla duş alması gerekmektedir.
 • Tüm takı, oje ve makyajınızı çıkararak ameliyata girmelisiniz.
 • Ameliyattan en az 8 saat önce yemek yemeyi bırakmalısınız.
 • Ameliyat saatinden 3 saat önce hastanede olmalı ve gerekli kan tahlillerinizi yapmalısınız.
 • Hastalarımızın rahat bir şekilde ameliyata girmesi için son aşamada sakinleştirici ilaç veriyoruz. Bu sayede hastalarımızın rahat bir şekilde ameliyata girmesini sağlıyoruz.

Meme Küçültmek Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?


En başarılı operasyonlarımızdan birisi olan meme küçültmek için 3 önemli teknik uyguluyoruz. Test T, lolipop ve greft tekniği ile meme küçültmek operasyonlarımızı hastamızın vücut yapısına en uygun biçimde gerçekleştiriyoruz. Bu operasyonlar hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Lejour (Lolipop İzle Meme Küçültmek)
Bu işlemin diğer adı kısa izle meme küçültmek işlemidir. Bu işlem sırasında meme başının kahverengi kısmında lolipop şeklinde bir kesi açıyoruz. Lejour tekniği göğsü aşırı büyük olmayan kadınlar için uygun bir yöntemdir.

Köprücük kemiği ile meme başına kadar ölçüm yapıyor ve 33 cm’den büyük olmayan göğüslerde bu tekniği uyguluyoruz.

Test T İzle Meme Küçültmek
Küçültme için uyguladığımız tekniklerden bir diğeri de Test T izle yaptığımız işlemdir. Bu tekniğin en önemli yanı her göğüs için uygun bir işlem olmasıdır.

33 cm’den büyük memelere uyguladığımız bu yöntemde meme alt kıvrımından da kesi yaparak işlemi gerçekleştiriyoruz. Burada oluşan iz bikiniden gözükmez ve çabucak iyileşir. Lejour tekniğine göre Test T yönteminde daha fazla göğüs cildi çıkarmakta olduğumuzu da belirtmek isteriz.

Greft Tekniği İle Meme Küçültmek
Diğer bir yöntemimizin ismi ise Greft Tekniği’dir. Bu işlem ile meme başındaki sinir ve damarlara dokunmadan meme küçültmek işlemi yapıyoruz. Bu yöntem ileri yaşlı hastalarımızda uyguladığımız bir tekniktir.

Süt kanalları bozulacağı için hastalarımızın ameliyat sonrası emzirmesi mümkün değildir. Yaşı büyük hastalarımıza uyguladığımız bir yöntem olduğu için emzirme yapılmaması bir sorun teşkil etmemektedir.

Meme Küçültmenin Riski Var Mı?

Küçültme işlemi yapacak hastalarımızın merak ettiği konulardan birisi risk olup olmadığıdır. Meme küçültmek ameliyatı ile ilgili riskler:

 • Meme asimetrisi,
 • Hematom yani meme içinde kan birikmesi,
 • Meme başında his kaybı,
 • Yara yerinde oluşabilecek enfeksiyon şeklindedir.
 • Sigara içen hastalarımızın iyileşmesi diğerlerine göre daha çok gecikmektedir.


Meme Küçültmenin Sonra İz Kalır Mı?

Operasyonlarımız sırasında minimum düzeyde kesiler yapıyoruz. Ameliyattan sonra vücudunuzdaki izler daha belirgin olurken zaman içinde bu izler yumuşayacak ve az görünür bir hale gelecektir.

 • Hastamızın genetik yapısı,
 • Yaranın büyüklüğü,
 • Operasyon sonrası bakım, izlerin görünür olup olmasında oldukça etkilidir.


Meme Küçültmenin Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

İşlem sonrası en önemli süreç iyileşme sürecidir. Bu sürece çok dikkat etmelisiniz. İşlem sonrası iyileşme süreci şu şekildedir:

 • Ameliyattan sonra 1 gece hastanede kalmalısınız.
 • Göğüsleriniz büyük ise hastanede kalacağınız gece dren kullanımı yapmanız gerekmektedir.
 • Ameliyattan 3 gün sonra duş aldıktan sonra kontrole gelmelisiniz. Bu kontrolde bandajlarınız alınır.
 • Operasyondan sonra 5-7 günlük bir istirahat yeterlidir.
 • Operasyondan 3 hafta sonra sporcu sütyeni kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • 1 ay sonrasında ise hafif sporlar yapmaya ve denize girmeye başlayabilirsiniz.

Meme Küçültmenin Sonrası Çok Ağrı Olur Mu?

Her türlü operasyon sürecinde vücudunuzda ağrılar oluşabilir. Bu sebeple ameliyat sonrasında hastalarımızın ağrı kesici ilaç kullanımını aksatmaması gerekmektedir. Sanılanın aksine meme küçültmek operasyonları çok ağrılı geçmez. İyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte kısa sürelidir.

Meme Küçültmek Kansere Sebep Olur Mu?

Çevrenizden duyduğunuz “estetik operasyonlara kansere sebep olur” algısı tamamen yanlıştır ve bir kaynağı yoktur.

Meme Küçültmenin Sonra Nelere Dikkat Edilmeli? Meme küçültmek işlemi sonrasında 3. haftadan itibaren araba kullanabilir, 4 gün sonra uçak yolculuğu yapmaya başlayabilirsiniz. 6-7 günlük bir dinlenme sonrasında ise sosyal hayatınıza rahatlıkla dönüş yapabilirsiniz.

Göğüslerinizin üstüne yatmamak, ağır kaldırmamak, kolları çok hareket ettirmemek ve sıkı giysiler giymemek ise dikkat etmeniz gereken noktalardır.

Meme Küçültmek Ameliyatını SGK karşılar Mı?

Meme küçültmek bir estetik operasyon olduğu için SGK ve özel sigorta tarafından karşılanmamaktadır.

Meme Küçültme Fiyatları 2022

İletişim numaralarımızı kullanarak operasyon hakkında her türlü bilgiyi alabilir, kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulabilirsiniz. 2022 meme küçültme fiyatları hakkında bilgi almak için ise direkt muayeneye gelerek doğrudan bilgi alabilirsiniz. Meme küçültme fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

Referanslar

Sizlerden Gelenler

You are really an artist. Thank you for your amazing work.

Naty Z.

Designer

Yunus Hocam kardeşimi Piezo Burun Estetiği tekniğiyle opere etti çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz.

Dr. Ali Varol

Doctor

I really had a wonderful experience. First i want to say thanx to DrYunus for the amazing surgery he has done for me,my experience was really good,amazing doctor,he really knows his job well, I'am really happy that i chose him for my surgery, and all the nurses and his assistance are all kind people.

Felicia A

Store Owner

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.