Kaş Ekimi

KAŞ EKİMİ

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi, kaş şeklinin istenildiği gibi olmadığı durumlarda uygulanmaktadır. Kaş, yüzünüzdeki en karakteristik bölgelerden birisidir. Kaş şeklinizin düzgün olması yüz hatlarınızı öne çıkarır. Daha kararlı ve net yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Yüzünüzdeki hatlar arasındaki uyum, altın oranın ortaya çıkmasını sağlar.

Dökülme ya da genetik sorunlara bağlı kaş dökülmelerinde kaş ekimi yöntemi uygulamaktayız. Kaşsız kalan bölgeleri belirleyip ardından donör bölgeden aldığımız kılları, uygun yerlere yerleştiririz. Alınan kökler genelde, saç köklerinizden oluşmaktadır.

Kaş dökülmelerinin ana nedenleri:

 • Uzun süre aynı bölgeden kaş alınması,
 • Saç kıran sorununun yaşanması,
 • Kıl köklerinin etkileyen çeşitli cilt sorunlarının ortaya çıkması,
 • Kalıcı makyaj uygulamalarının ciltte deforme yaratması,
 • Kemoterapi tedavisinin sonuçları şeklindedir.


Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Uygulama, saç ekimi yöntemiyle benzerlik gösterir. Saç ekiminde kullanılan DHI tekniği, kaş ekiminde de kullanılmaktadır. Uygulamaya başlamadan önce, sizlerle detaylı tetkikler gerçekleştiririz.

Bu tetkikler esnasında, donör bölgeyi belirleriz. Donör bölgede yer alan kıl köklerini alır, özel solüsyon yardımıyla belli bir süre bekletiriz. Bu durum alınan saç köklerinin kaybedilmemesi adına gereklidir.

Alınan kökleri, öncelikle tek tek belirleriz. Belirlenen açıya göre ekimini yaparız. Ekim uygulamasında kalıcılık ve doğal görünümü önemseriz. Sizlerin memnuniyeti adına en güçlü saç donörlerini kullanırız. Kaş bölgesi, yüzün en önemli kısımlarından birisidir. Kaşların yüzdeki öneminden dolayı, ekim işleminde sıfır hata ile profesyonel adımları takip ederiz.

Operasyonda hastanın isteklerini ve yüzün şeklini dikkate alırız. Bu açıdan, operasyonun uzman hekim tarafından yapılmasını önemseriz. Oluşabilecek tüm komplikasyonları engellemek adına, sizlerle etkileşimli olarak süreci yönetiriz.

Operasyon hakkında en net bilgilere ulaşmak isterseniz dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaş Ekimi Kimlere Uygulanır?

Kaş ekim operasyonu, isteyen herkese yapılabilmektedir. Kaş ekim operasyonunu:

 • Kaşınızda boşluk yer alıyorsa,
 • Kaş bölgenizde geçmeyen yaralar varsa,
 • Piercing ya da başka bir nedenle oluşmuş deformeler bulunuyorsa,
 • Kaşlarınız genetik ya da başka nedenlere bağlı olarak yoksa uygulayabilirsiniz.


Ekim yapılmasına uygun olup olmadığınıza, yalnızca uzman hekim karar verir. Uzman ekibimiz tarafından yapılan saç ekimi analizi için istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kaş analizinin yapılmasının ardından, işlem için uygun olup olmadığınıza karar vermekteyiz.

Kaş Ekim Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Operasyonun daha başarılı geçebilmesi adına, sizlerden bazı noktalara dikkat etmenizi isteriz. Uzman doktorunuzun tavsiyelerine uymanız, operasyondan alacağınız verimi aynı oranda arttıracaktır. Şu noktalarda daha dikkatli olmalısınız:

 • Ekim işlemi öncesinde gerekli tahlillerinizi mutlaka yaptırmalısınız. Sağlık durumunuz ve işleme uygun olup olmadığınız bu aşamada net şekilde ortaya çıkar.
 • Kıl kökü sayısı her hastada farklı olduğundan, öncesinde sizin için detaylı kaş analizi uygulamaktayız. Yüz şekliniz, kaşlarınızın şekli gibi kriterler, ekim öncesinde oldukça önemlidir.
 • Ekim işlemi öncesinde kan sulandırıcı ilaçların kullanımını tamamen bırakmalısınız. Bununla birlikte vitamin takviyeleri ya da zayıflama çayları gibi ek gıdaların kullanımını da terk etmelisiniz.
 • İşlem günü ve öncesinde hekiminize danışmadan herhangi bir ilaç almamalısınız.
 • Yüz bölgenize herhangi bir kozmetik ürün sürmemelisiniz. Krem ya da losyonlar yan etki görülmesine neden olur.
 • İşleme gelmeden önce yüz temizliğinizi sağlamalısınız.


Kaş Ekim Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Başarılı geçen operasyonun ardından, şu durumlarla karşılaşabilirsiniz:

 • 5 ile 7 gün içinde kaş bölgenizde kabuklanma oluşur. Bununla birlikte kan pıhtıları oluştuğuna da şahit olabilirsiniz. Kabuklar ilk hafta içinde döküldüğünden kısa süre içinde günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.
 • Kaş ekiminin yapıldığı günün sonrası, kontrole gelmeniz gerekir. Ekim yapılan bölgeyi yıkarız. Yıkama işleminin mutlaka uzman doktorunuz eşliğinde yapılması gerekmektedir. Sonraki günlerde nasıl yıkayacağınızla ilgili bilgileri bu noktada sizinle paylaşırız.
 • Operasyondan 7 gün sonra detaylı muayene için yeniden kontrole gelmelisiniz. Hekiminiz ayrıntılı muayenenizi gerçekleştirir, herhangi bir komplikasyon olup olmadığına bakar.
 • Ekim işlemi yapılmasından 3 ay sonra ekilen kaşlar tekrar çıkmaya başlar.
 • Ortalama olarak 10 ay sonra, operasyonun tüm sonuçlarını net olarak görebilirsiniz.
 • Operasyon sonrasında herhangi bir özel ilaç kullanmanız gerekmez.
 • Kaş ekiminden belli bir süre sonraya kadar güneş ışığına maruz kalmamalısınız. Bu sürede ağır sporlardan da kaçınmalısınız.


Uzman doktorunuzun yaptığı işlemler sonucunda, ekim yapıldığı belli olmaz. Doğal bir kaş görünümüne kavuşursunuz.

Kaşlar Neden İncelir ve Dökülür?
Kaş dökülmesi farklı nedenlere bağlıdır. Bu nedenleri genel olarak, şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Yaşanan hormonal dengesizlikler kaş dökülmesinde en çok görülen sebeplerden birisidir.
 • Yanlış diyetlerin uygulanması,
 • Bazı cilt rahatsızlıkları,
 • Saç dökülmesine neden olan sebeplerin zamanla kaş dökülmesine de neden olması,
 • Yetersiz ve dengesiz şekilde beslenme, buna bağlı gelişen vitamin ve mineral eksiklikleri bu sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir.


Kaş Ekimi Şekil Vermeye Yardımcı Olur Mu?
Gelişen kozmetik sektörü, kaş şekillendirme ve gürleştirme için farklı ürünleri piyasaya sunar. Bu ürünlerin kullanımı, kısa vadede işe yarasa da uzun süreli çözümler getirmez.

Kaşlarından memnun olmayan kişiler, daha uzun süreli ve kesin çözümler arar. Kaş şeklinde bulunan seyreklikler, kaş şeklinden memnun olmayanların en büyük sorunlarından birisidir.

Şekle bağlı olarak gelişen kaş sorunlarının yanında, çeşitli rahatsızlık ve kazalar da kaş sorunları arasında yer alır. Yanma, kaza ya da hastalık gibi sebepler de yaşanan kaş sorunlarının ana sorunları arasında yer alır. Uygulanan kaş ekiminin yöntemi, kişilerin daha kalın ve şekilli kaşlara kavuşmasını sağlar.

Kaş Ekim Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?
Operasyon sonrasında, kaşların yeniden çıkmaya başlaması için belli bir süre gerekir. Bu sürenin ardından kişi sağlıklı ve gür kaşlara sahip olur. Ekim sonrasında yeniden kaşların çıkmaya başlaması için yaklaşık 3 aylık bir süre gerekir. Operasyondan 3 ay sonra, yeniden kaş çıkmaya başlar ve şekillenir.

Operasyondan 8 ay sonra, kaşlarınız istediğiniz görünüme kavuşur. Kaş ekim, istediğiniz görünümü kolay şekilde elde edebilmenize yardımcı olur.

Hacimli ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Unutulmaması gereken bir diğer nokta, kaşların da tıpkı saçlar gibi ekiminden yaklaşık 15 gün sonra dökülmeye başlamasıdır. Bunun oldukça doğal bir süreç olduğunun ayrımında olmanız gerekir.

Yaklaşık 3 ay boyunca dökülme devam eder. 3 ayın sonunda dökülme sona erer. Kaşlarınız son görünümüne kavuşur.

Kaş Ekim Anlaşılır Mı?
Kaş ekiminin doğru şekilde yapılması, uzman doktorunuz eşliğinde kolay şekilde gerçekleşir. Operasyon sonrasında, sizlere verilen talimatlara harfiyen uymanız gerekir.

Bu şekilde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Verilen talimatları eksiksiz uygularsanız 1 ay içinde doğal görünümlü kaşlara sahip olabilirsiniz. Sizi gören kişiler, yaptırdığınız operasyonun farkına varmaz. Kaş Ekiminin Olası Yan Etkileri

Operasyon sonrasında yan etki oluşması, oldukça nadirdir. Her estetik operasyonda olduğu gibi, bu operasyonda da kanama ya da enfeksiyon görülme riski bulunur. Her ne kadar yan etkiler az olsa da kaş ekim için uzman bir doktordan yardım almanız gerekir.

Kaş Ekimi Yaptıranların Yorumları

Operasyon sonrası yapılan yorumlar incelendiğinde, kişilerin oldukça memnun olduğunu görebilirsiniz. Yapılan operasyonlar sonucunda kısa süre içinde doğal ve hacimli kaşlara kavuşursunuz.

Kaş Ekimi Fiyatları 2024

Operasyonun fiyatları, türüne ve kullanılan saç köklerine bağlı olarak değişir. Kaş ekimi hakkında en detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kaş ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.