Plastik Cerrahi Ameliyat Stili

Plastik Cerrahi Ameliyat Stili

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Ameliyat stili

Diyet mi? Kontrol. İlaçlar mı? Kontrol. Harika pantolon ve bir kazak mı? Plastik cerrahiye hazırlanmak birkaç farklı kontrol listesi gerektirir. Burada kısa bir liste sunduk. Bedeniniz cerrahi stres için fiziksel olarak güçlü ve hazır olmalıdır. Ayrıca, banka hesabınızın da güçlendirilmesi gerekiyor. İstanbul veya başka bir yerde plastik cerrahi için seyahat ediyorsanız, uygun vize ve diğer evrakları düzenlemeniz ve uçuşları planlamanız gerekiyor. Sakar iyileşme süreniz için konaklama düzenlemeleri yapılmalı veya organize edilmelidir. Tüm bu planlama ile, giyilecek kıyafetleri düşündünüz mü hiç?

Kimse kıyafetlerinize bakmıyor

Şimdi modadan çok rahatlık için giyinme zamanı. Üstünüze ve altınıza bol gelen kıyafetler giymelisiniz. Ameliyat sonrası kompresyon giysileriniz oldukça sıkı olacaktır, bu nedenle elinizden geldiğince rahat olun ve ameliyat günü en rahat ve bol giysilerinizi giyin.

Kollarınızı normalde olduğu gibi serbestçe hareket ettiremeyeceğiniz zamanları düşünün ve düğmeli veya fermuarlı bir gömlek giyin. Başınızın üstünden geçmesi gereken üstlerden kaçının, çünkü kol liposuction, kol germe veya bazı sırt işlemleri sonrasında kollarınızı omuz seviyesinin üzerine kaldıramayabilirsiniz. Yeni gerdirilmiş yüzünüzü küçük bir boyun deliğinden geçirmenin nasıl hissettireceğini düşünün.

Hastaneye giderken en büyük eşofman altınızı veya atletik pantolonunuzu giyin. Ameliyat önlüğünüzü giymek için bunları kolayca çıkarabilirsiniz ve ameliyattan sonra giymek isterseniz en kolay seçenek bunlar olacaktır. Ancak bunları tekrar giymek istemeyebilirsiniz ve bu sorun değil.

Pantolonsuz gidilebilecek birkaç kabul edilebilir zamandan biri

Uzaktan çalışmanın yanı sıra, bu yetişkin hayatınızda kimsenin sizi pantolon giymediğiniz için yargılamayacağı birkaç zamandan biri. Yeni keşfettiğiniz güney özgürlüğünüz için tebrikler! Bu geçici bir durum, o yüzden tadını çıkarın ve yaşayın.

Ameliyattan büyük olasılıkla bir faja ile uyanacaksınız ve önümüzdeki birkaç gün boyunca kıyafetiniz bu olacak. Sonsuza dek sürecekmiş gibi görünen bir süre boyunca kıyafetlerinizi değiştirmeyeceksiniz ama bize güvenin, bu sürecin bir parçası. Ameliyat sonrası giysileriniz şu anda ihtiyacınız olan tek şey.

Kontrol edin: çanta kontrol etmeyin

Ameliyatınız için uzaklara seyahat ediyorsanız, yanınıza hafif bir şeyler alabilirsiniz. Seyahat çantanıza, ameliyat günü giymek üzere az önce bahsettiğimiz kıyafeti koyun. Ameliyattan sonra fajanızın üzerine giymek için bir bornoz veya uzun bir gömlek getirin.

360 derece liposuction veya göğüs küçültme yaptırıyorsanız, sonunda ayaklarınızı görebilirsiniz! Eğer meme implantı yaptırıyorsanız, kör bir şekilde ayaklarınızı sürüyebilirsiniz. Her iki durumda da, görseliniz olsun ya da olmasın, ayaklarınızı ayakkabılarınızın içine sokabilmek isteyeceksiniz. Spor ayakkabısı veya bağlanması, kayışlanması veya tokalanması gereken herhangi bir tür ayakkabı giymeyin veya getirmeyin. Düz tabanlı terlik veya ev terliği uygun olabilir. Yastık etkisi yaratan ayak tabanları genellikle harika hissettirir ancak ayaklarınız şişmişse biraz sıkı olabilir.

Manikür yaptırın ya da pedikürden vazgeçin

Ojeli tırnaklara bakmak güzeldir ve yatalak haldeyken sizi gülümsetebilir AMA aynı zamanda cerrahi ekibinizin yaşamsal belirtilerinizi izleme becerisini de engelleyebilir. Oje, zayıf kan dolaşımı belirtilerini gizleyebilir. Tıp uzmanları kan oksijen seviyenizi kontrol etmek için düzenli olarak tırnak yataklarınızın rengine bakarlar. Tırnaklarınızı göremiyorlarsa, ayak tırnaklarınızı kontrol edeceklerdir. Oje sürdürmeniz gerekiyorsa, ellerinize yaptırın VEYA ayaklarınızı tercih edin. Yirmi tırnağınızın hepsine oje sürmeyin.

Tırnaklarınızı ya da en azından işaret tırnaklarınızı kısa tutun. Uzun bir tırnak nabız oksimetresini (diğer adıyla "nabız oksimetresi") parmak ucunuzdan çok uzağa çekerse oksimetrenin okuma doğruluğu etkilenebilir.

Mücevherlerinizi evde bırakın

Anestezi öncesinde TÜM takılarınızı çıkarmanız gerekecektir. En hijyenik hasta bile farkında olmadan bir yüzük veya piercing aracılığıyla ameliyathaneye bakteri taşıyabilir. Cerrahi ekibiniz güvenliğiniz için steril bir ortam yaratmıştır ve takılarınız bu sterilite için risk oluşturmaktadır.

Elektrokoter, kanayan kan damarlarını kapatmak için elektrik akımının kullanıldığı ameliyatların yaygın bir parçasıdır. Bu elektrik akımı metal takılara kolayca geçebilir ve hastada çeşitli derecelerde yanıklara neden olabilir.

Şişme de bir endişe kaynağıdır. Alyansınız ölümsüz aşkın bir sembolüdür ancak aynı zamanda parmağınıza giden kan akışının durmasına da neden olabilir. Hastaların takılarını kendi güçleriyle çıkaramadıkları bazı durumlarda, cerrahi ekipler takıları keserek çıkaracaktır.

Verywell.health, mücevherlerinizi takmanın neden büyük bir "yapılmaması gereken bir şey" olduğuna dair diğer bazı nedenler hakkında bilgilendirici bir yazı yazdı. Mücevherlerinizden tamamen arınmanız gerekmeyebileceğini unutmayın. Cerrahınızın tavsiyelerini sormalısınız ancak en güvenli yolun takısız kalmak olduğunu da bilmelisiniz.

Son dikiş

Şimdi gösterişli kıyafetlerin ya da mücevherlerinizin zamanı değil. Tasarım markalarınızı iyileştiğiniz zaman için evde bırakın. Jimmy Choos'ları şişlikler indiğinde ve moraliniz yerine geldiğinde giymeyi tercih edin. Rahat giyinin ki vücudunuzun enerjisi ışıltıdan ziyade dinlenmek için kullanılsın.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Op.Dr. Yunus DOĞAN instagram Op.Dr. Yunus DOĞAN facebook Op.Dr. Yunus DOĞAN whatsapp Op.Dr. Yunus DOĞAN youtube Op.Dr. Yunus DOĞAN realself