Kadınlığınıza farklı bir açıdan dokunuş

Kadınlığınıza farklı bir açıdan dokunuş

OP. DR. YUNUS DOĞANİlkbahar sadece yaz arifesidir

Bahar temizliği denince aklımıza toz bezleri, süpürge ve paspas gelebilir. Tembel bir kıştan çıkıp hareketli bir yaza hazırlanıyor, evlerimizi ve çalışma alanlarımızı dağınıklıktan uzak bir üretkenliğe hazırlıyoruz.

Vücudumuz için ne yapıyoruz? Bazı taze meyve ve sebzeler çiçek açan bitki örtüsüyle birlikte mevsime giriyor ve beslenmeye olan ilginin yeniden artmasına neden oluyor. Spor salonu üyelikleri hâlâ indirimde olabilir ama biraz daha derin düşünmenin zamanı geldi mi? Biceps esnetebileceğiniz tek kas değildir.

Manşetini parlat

Kadın organlarınızı en son ne zaman gördüğünüzü hatırlıyor musunuz? Bir el aynası alın ve kendinizi yeniden tanıyın; aşağıda yeni bir dünya var. Hafızanızı tazeleyecek bir ders kitabı resmi için buraya göz atın.

Başkalarının her gün gördüğü parçalarımıza odaklanırken, bazen daha özel ama çok önemli bir alanı ihmal edebiliriz. Bazen bir kutuyu gerçekten açıp içindekilerin tadını çıkarmanız gerekirken kapatıp saklamak kolaydır.

Farklı bir "sıkılaşma" türü

Alt katta yapılan plastik cerrahi için genel bir terim var: Vajinal gençleştirme. Vajina ile ilgili her şeyi kapsayan vajinal gençleştirme, kedinizi güzelleştirmek istediğiniz kısmına bağlı olarak daha spesifik ameliyatlara bölünebilir.

Vajinoplasti vajinanızı sıkılaştırır. Kadınlar doğum sırasında doğal vajinal elastikiyetini kaybetmişlerse vajinoplasti yaptırmayı düşünebilirler. Doğal doğum, vajinal kas gevşekliğinizi cinsel işlev bozukluğu noktasına kadar azaltabilir ve bu da şimdiye kadarki en üzücü hayat olarak kabul edilebilecek bir duruma yol açabilir. Vajinoplasti sırasında cerrah sarkık cildi kesebilir ve dokuyu sabitlemek ve sıkılaştırmak için dikiş kullanabilir. Diğer teknikler, dokuyu uyarmak ve kolajen üretimini teşvik etmek için ultraviyole (UV) ışık veya radyo frekansları kullanır.

Doğum yaptıysanız ancak bu mucize sizde hasara mal olduysa perineoplasti ameliyatı olabilirsiniz. Doğum ve diğer travmalar ya da kilo kaybı, kasık bölgenizin gevşek ya da hasar görmesine neden olmuş olabilir. Cleveland Clinic'e göre sonunda idrar kaçırma veya başka rahatsızlıklardan muzdarip olabilirsiniz. Perineoplasti sırasında cerrah, fazla deriyi veya yara dokusunu çıkarmak için vajinal açıklığın yakınında bir kesi yapar. Cerrahınızın vajinanızın etrafındaki kasları da onarması ve ardından kesileri dikişlerle kapatması gerekebilir.

Ayrıca çok kabarıksa pubisinizi (diğer adıyla mons veya kasık tümseği) küçültmek isteyebilirsiniz. Bölgedeki yağlanmanın liposuction ile azaltıldığı ya da fazla deri ve dokunun alındığı bir monsplasti planlayabilirsiniz. Cerrah, liposuction kanülünün içeri girip sihrini göstermesi için birkaç küçük kesi yapar. Derinin çıkarılması, monsunuzun bir tarafından diğerine yatay bir kesi, muhtemelen küçük bir dikey kesi ve ardından kapatmak için dikiş gerektirir.

Biz küçültmeyi konuşurken bazı hastalar sadece XLL'lerini (ekstra büyük vajinal iç dudaklar) düşünerek rahatsız edici bir şekilde dudaklarını ısırabilirler. Dış tarafta daha büyük olan dudaklar yani iç dudaklar iç dudak estetiği ile küçültülebilir. Sadece iç dudaklara odaklanmak için kendinizi labioplastiye açın. Her iki prosedürde de cerrahınız fazla dokuyu neşter veya lazerle çıkarabilir, ardından eriyen dikişlerle bitirebilir.

Tam tersi olarak göğüsler küçültülüp büyütülebildiği gibi iç dudaklarınız da her iki yöne de alınabilir. Simetri veya dolgunluk elde etmek için vücudunuzun bir kısmından yağ, iç dudaklarınıza enjekte edilebilir. Donör bölgelerinizdeki yağlar liposuction ile alındıktan sonra işlenir ve filtrelenir, ardından bir şırınga veya küçük kanül aracılığıyla iç dudaklarınıza enjekte edilir.

Labioplastilerden herhangi birini yaptırıyorsanız, klitoral başlığınız (klitorisinizi çevreleyen deri (kadın sünnet derisi gibi)) daha belirgin görünebilir. Klitoral başlık küçültme ameliyatıyla bunu da küçültebilirsiniz. Bu işlem özgüven ve fiziksel doyum açısından kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir. Klitoral başlığı küçültmek için cerrahınız istenmeyen deriyi kesecek ve kesileri dikişlerle kapatacaktır.

Fantastik sonuçlar

Bozuk para cüzdanınızı herhangi birine emanet etmezsiniz, değil mi? O, yalnızca en nitelikli ellere teslim edilmesi gereken özel bir parçadır. Öncelikle inceliği ile bilinen Çin porseleninizi düzeltmek için en doğru doktoru bulmanız gerekir. Ardından, en iyi sonuçlar ve daha iyi iyileşme için kendinizi estetik ameliyatınıza hazırlamaya başlayabilirsiniz.

İyileşme süreciniz boyunca doktorunuzun tavsiyelerine uyun ve sorularınız olduğunda sormaktan çekinmeyin. Sizinle bu süreçte ilgilenen biri olduğu için yeterince şanslıysanız, bunu okumasına izin verin. Ve "teşekkür ederim" deyin. Hem de çok. Bu macerada tek başınıza uçuyorsanız, iyileşme döneminizden en iyi şekilde yararlanmak için bazı ipuçlarımızı ve püf noktalarımızı okuyabilirsiniz. Ve kendinize "Ben harikayım. Bunu yapabilirim!" deyin. Çokça tekrar edin.

Son dikiş

İçten dışa güzel hissetmenizi sağlayabilecek estetik ameliyatları düşünün. Bunları denemeden önce her bir zerrenizin iyileşmek için zamana ihtiyacı olacağını anlayın. Büyük olasılıkla ameliyattan hemen sonra kendinizi cinsel yakınlık için hazır hissetmeyeceksiniz, ancak bu duyguyu hissettiğinizde cinsel aktivite olmayan bir iyileşme süreci için kararlı olduğunuzu unutmayın. Partneriniz bu durumu anlayışla karşılayacaktır.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Op.Dr. Yunus DOĞAN instagram Op.Dr. Yunus DOĞAN facebook Op.Dr. Yunus DOĞAN whatsapp Op.Dr. Yunus DOĞAN youtube Op.Dr. Yunus DOĞAN realself