İstanbul, Güzelliğin Şehri

İstanbul, Güzelliğin Şehri

OP. DR. YUNUS DOĞANİstanbul, Güzelliğin Şehri

Semazenleri unutun İstanbul plastik cerrahi işlemleri için popüler bir turistik cazibe merkezidir. Kebap da oldukça üst sıralarda yer alıyor ama tavuk göğüslerinin sizin düşündüklerinizin yanında hiçbir değeri yok.

Medikal turizm - özellikle de plastik cerrahi - en iyi halinize ulaşmanın güvenli ve uygun fiyatlı bir yoludur. Bazı hastalar meme küçültme için gelirken, hastaların çoğunluğu meme büyütme ameliyatı için geliyor. Peki meme büyütme tam olarak nedir? İmplantlar olmadan meme büyütme yaptırabilir misiniz?

Bu yazıda bu soruyu ve daha fazlasını yanıtlayacağız. Ne tür bir meme büyütme ameliyatı seçerseniz seçin, göğüsleriniz için en iyisini isteyeceğiniz konusunda hiçbir tartışma yoktur. Göğüslerinize hiçbir şey dokunamaz. İşte size mükemmel cerrahı bulmanıza yardımcı olacak bazı tavsiyeler. Meme implantı türleri

Bunlar, en ucuzdan en pahalıya doğru sıralanan üç implant türüdür:

  • Saline Protez
  • Silikon Protez
  • Damla Protez


Saline Protezler

Saline protezler steril bir tuzlu su çözeltisinden yapılır, bu da onların yırtılma konusunda endişeleriniz varsa güvenli bir seçim haline getirir. (Sonuç olarak bunu yapmak ÇOK zordur. Bazı çalışmalar, bir araba kazasının etkisi gibi, yırtılmaya zorlamak için 200-300 pound basınç gerektiğini göstermektedir.

Saline implantlar belirgin şekilde yuvarlak bir şekil oluşturur, bu nedenle daha doğal bir görünüm arıyorsanız, saline protezler sizin için DEĞİLDİR. Bununla birlikte, daha fazla dikkat çekmek ve daha küçük yara izleri arıyorsanız, saline protez seçin. Üç implant türü arasında saline implantlar ne yazık ki dalgalanma olasılığı en yüksek olanıdır.

Silikon Protezler

Silikon implantlar göğsünüzün boşluğuna yerleştirilir ve ardından silikon bir solüsyon enjekte edilir. Daha doğal bir görünüm ve dokuya sahip olma eğilimindedirler, bu da doğal meme dokusu gibi görünmelerini ve hissetmelerini sağlar. Silikon implantlar tipik olarak aynı boyuttaki bir saline implanttan daha hafiftir, bu nedenle fiziksel olarak aktifseniz, spor sutyeninizde rahat etmek için silikon implantlar isteyebilirsiniz.

Komplikasyonlarla ilgili olarak, yırtılma gibi nadir durumlarda silikon sızıntısı göğüs ağrısı, uyuşma ya da boyut veya şekilde düzensiz bir görünüme neden olabilir. Silikon implantlar saline implantlara göre daha az dalgalanma eğilimine sahiptir.

Damla İmplant

En sağlam implant olan “damla implantlar", çapraz bağlı ve bu nedenle normal silikona göre stabil olan daha yapışkan bir silikondan yapılmıştır. Bu üçüncü implant türü en düşük dalgalanma riskine sahiptir.

Bonus bir seçenek olarak : kendi yağınız

Göğüs büyüklüğünüzü artırmak için dördüncü bir seçenek daha vardır: vücudunuzun diğer bölgelerinden alınan yağ. Göğüslerinize yağ enjeksiyonu istiyorsanız, önce liposuction'a ihtiyacınız olacaktır. 360 derece liposuctionda cerrahınız karnınızdan, kalçalarınızdan, belinizden ve sırtınızın alt kısmından deri altı yağını almak için bir kanül kullanır. Daha sonra bu yağ, belirli filtreleme işlemlerinden geçirilip göğüslerinize enjekte edilir.

Bu seçeneğin, diğer yöntemlerden farklı olarak, yağ dokusunun parçalanması veya yeniden emilmesi de dahil olmak üzere kendine özgü komplikasyonları vardır. Doku parçalandığında bazen ölebilir, yara dokusuna dönüşebilir veya nekrotik hale gelebilir. Doku yeniden emildiğinde, göğüsleriniz hacim kaybeder ve ek greftlere ihtiyacınız olur.

Meme ameliyatı düşünüyorsanız…

İstanbul'da veya başka bir yerde meme büyütme estetik ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, olası riskleri ve komplikasyonları da anlamanız gerekir. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi'nin (FDA) yanlış gidebilecek ama muhtemelen gitmeyecek şeylerin kapsamlı bir listesi vardır.

İmplantın etrafındaki yara dokusunun kalınlaştığı, sertleştiği ve implantı sıkıştırdığı kapsüler kontraktür en yaygın komplikasyondur. Hastaların %10-11'ini etkileyebilir. Kapsüler kontraktürden kaçınmanın yolları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Ulusal Tıp Kütüphanesi derinlemesine bir makale yayınladı.

Hematom, cerrahi bölgenin yakınında kan toplandığında, genellikle ameliyatı takip eden ilk üç gün içinde meydana gelebilir. Hematomların hastaların %2-10'unda geliştiği ve bazen vücut tarafından geri emildiği bildirilmiştir. Çok büyüklerse, bir tıp uzmanının onları boşaltması gerekebilir.

Meme büyütme hastalarının yaklaşık %10'u iyileştikten sonra bir dereceye kadar dalgalanma yaşar. Dalgalanma, implant cilt altında kırıştığında veya kendi üzerine katlandığında ortaya çıkar. Bu görsel deformiteyi düzeltmenin birkaç yolu vardır. Amerikan Kozmetik Cerrahi Kurulu, dalgalanma, nedenleri ve potansiyel çözümleri hakkında bilgilendirici bir makale yayınladı.

Elma mı yoksa kavun mu?

Ameliyat randevunuzu planlamadan önce, hangi boyutta implantlar istediğinize dair bir fikriniz olmalıdır. Genel bir kural olarak, her 150-200 cc (santimetre küp) implant ile bir kap boyutu artırabilirsiniz. Bazı insanlar 200-300 cc kullanarak iki kap ölçüsünü artırır. Avustralyalı bir klinik, kararınızı etkileyebilecek diğer boyutlandırma ayrıntıları ve koşullarıyla birlikte kap boyutlarını tartışan harika bir kılavuz yayınladı.

Son dikiş

Cerrahınızı bulduktan ve beklentilerinizi açıkladıktan sonra, size en uygun büyütme türü ve boyutu hakkında bilinçli bir karar verebilirsiniz. İster İstanbul'da estetik ameliyat için yurtdışına seyahat ediyor olun, ister sadece sokaktan geçiyor olun, bedeninizde hangi malzemeyi kullanmak istediğinizi bilmek vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. Nasıl görünmelerini, hissetmelerini ve hareket etmelerini istiyorsunuz? Boyutları sizin nasıl göründüğünüzü, hissettiğinizi ve hareket ettiğinizi nasıl etkileyecek? Bu soruları yanıtladığınızda Meme Büyütme Ameliyatına giden yolda ilerlemiş olursunuz!

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Op.Dr. Yunus DOĞAN instagram Op.Dr. Yunus DOĞAN facebook Op.Dr. Yunus DOĞAN whatsapp Op.Dr. Yunus DOĞAN youtube Op.Dr. Yunus DOĞAN realself