Estetik Ameliyatınızı Mahvetmenin 5 Yolu

Estetik Ameliyatınızı Mahvetmenin 5 Yolu

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Estetik Ameliyatınızı Mahvetmenin 5 Yolu

Neden bizi dinlemelisiniz? Estetik ameliyat olmak, sürekli gelişen hayatınızda önemli bir adımdı: tebrikler! Yine de yeni kıvrımlarınızın (ya da yeni BBL'nizin) üzerinde çok uzun süre dinlenmeyin. Vücudunuzu geliştirmek konusunda ciddiyseniz yapmanız gereken işler var.

Fazlalıkları kestirdiniz, bazı bölgelere ise belki hacim verdiniz ve/veya süslediniz. Drenlerden kurtulduğunuzda işiniz bitmiyor. Şimdi zihninizi iyileşmeye odaklamanın zamanı geldi. İyileşme sürecinizde size zorluk çıkaracak beş büyük şeyi listeledik. Estetik ameliyatınızın sonuçlarını mahvetmek istiyorsanız, aşağıdakileri yapın:

  • 1. Su içmeyin veya sağlıklı yiyecekler yemeyin
  • 2. Baca gibi sigara tüttürüp, alkol almaya devam edin
  • 3. Doktorunuzun önerilerini duymazdan gelin
  • 4. Bütün gün uyu
  • 5. Bütün gece parti yapın


1. Su ve beslenme

İlk sırada olmasının bir nedeni var: İyileşmeniz için en önemli katkılardan birini yapan sudur. Size genel olarak estetik ameliyattan sonra sonuçları nasıl koruyacağınızı anlattık ve bundan çıkarılacak en büyük ders, vücudunuza aldığınız şeyin sizi besleyeceğini veya başarısızlığa uğratacağını bilmektir. Kelimenin tam anlamıyla ne yerseniz osunuz.

Hidrasyon sağlıklı bir vücudun ayrılmaz bir parçasıdır ve vücudunuz iyileşmeye çalışırken daha fazla önem taşır. Vücudunuza günlük olarak ihtiyaç duyduğu miktarda su vermezseniz, kanınız en iyi performansını gösteremez. Sulu kan, vücudunuzun kendini onarabilmesi için besin maddelerinin ve oksijenin taşınmasına yardımcı olur. Estetik ameliyattan sonra iyileşen hastalar günde iki ila dört litre su içmeye çalışmalıdır.

Beslenme de en az su kadar önemlidir. Buna "diyet" demediğimize dikkat edin çünkü bu kelime olumsuz bir çağrışım yapabilir. Diyetler kısıtlayıcıdır ve sizi acıktırır. Diyetler "yarın" başlar ve yemek yemenin cazip geldiği ya da zihinsel zayıflık anlarında kolayca göz ardı edilir. Vücudunuzu değiştirdiniz ve şimdi yemek hakkındaki fikrinizi değiştirme zamanı. Geçmişte yaptığınız yiyecek seçimleri sizi YA'ya götürdü. Eski yemek yeme yöntemlerine geri dönerseniz, cerrahınızın az önce yaptığı tüm sıkı çalışmayı çöpe atmış olursunuz.

2. Sigara ve alkol

Muhtemelen sigaranın sağlıksız olduğunu ve bırakmanız gerektiğini duymuşsunuzdur.

Peki neden henüz bırakmadınız? Bunun masum bir tarafı yok; sigara konusunda sizi rahatlatacak bir söz yok. Bırakın gitsin. Sigara içmek nekroz ve enfeksiyona neden olur çünkü iyileşmekte olan kaslarınıza ve dokularınıza giden oksijeni sınırlar.

Alkol sizi susuz bırakır. Hidrasyonun neden önemli olduğunu merak ediyorsanız 1. maddeyi tekrar okuyun. (Ayrıca bir bardak su alın çünkü dehidrasyon kafa karışıklığına ve zihinsel bulanıklığa yol açabilir). Alkol ayrıca tamamlamanız gereken önemli ilaçlarla, özellikle antibiyotikler ve ağrı kesicilerle etkileşime girebilir. Alkol ayrıca kanınızı incelterek sizi uzun süreli kanama ve enfeksiyona karşı daha duyarlı hale getirebilir.

3. Doktorunuzu dinlemek

Çıplak, cansız bedeninizi kesmesi için bu adama ya da kadına güvendiniz. Şimdi de onun tedavi sonrası bakımınızla ilgili sözlerini dikkate almalısınız. Günde 30 kez yürümeniz söyleniyorsa, o atletik terliklerin içine kayın ve

Asi olmak, kurallara başkaldırmak heyecan verici olabilir ama size zarar da verebilir. Cerrahınızın olumlu sonuçlarla dolu bir geçmişi olmasının muhtemelen bir nedeni vardır. Başarının bir kısmı şüphesiz onun elindedir, ancak gerçek hasta memnuniyeti sürdürülebilir sonuçlardan gelir.

4. Hareketlilik

Tamam, "günde 30 kez yürümek" aşırı bir örnek olabilir, ancak vücudunuzu hareket ettirmeniz gerekir. Varlığınızın her bir zerresi size dinlenmenizi ve uyumanızı söylüyor olsa da, çok fazla dinlenmenin de yeterince dinlenmemek kadar zararlı olabileceğini unutmayın. Kaslarınıza oksijen pompalamanın yanı sıra, egzersiz ve hareket sindirim sisteminizi düzenli tutmanıza yardımcı olabilir.

5. Dinlenme

Eğer #4'ü gözden geçirdiyseniz, geri dönün ve her kelimesini okuyun. Şimdi de tersini düşünün ve dengeyi sağlayın. Hareket ve dinlenme için eşit oranda çaba göstermelisiniz. Vücudunuzun biraz sakince geçirilecek zamana ihtiyacı var, böylece beyniniz, zihniniz dinlenirken yıpranmışlıklarını onarabilir. Siz uyurken vücudunuz cilt hücrelerini yenilemek için büyüme hormonlarının salgılanma miktarını artırır. Enfeksiyonla savaşmanıza yardımcı olmak için bağışıklık sisteminizi düzenler.

Son dikiş

Cerrahi sonucunuzu koruyun ve alışkanlıklarınızın onu bozmasına ya da kötü yönde etkilemesine izin vermeyin! Bütün gün su için ve iyi beslenin. Sigara veya alkol kullanmayın. Doktorunuzun ameliyat sonrası bakım planına uyun ve anlamadığınız bir şey olursa sorular sorun. Yeni vücudunuzu hareket ettirin ama aynı zamanda her gün dinlenin. Dışarıda Yeni Bir Siz yaratmak için çalıştınız; şimdi içeriyi senkronize etme zamanı.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Op.Dr. Yunus DOĞAN instagram Op.Dr. Yunus DOĞAN facebook Op.Dr. Yunus DOĞAN whatsapp Op.Dr. Yunus DOĞAN youtube Op.Dr. Yunus DOĞAN realself