Doğru methotla büyük kalçalara sahip olun!

Doğru methotla büyük kalçalara sahip olun!

OP. DR. YUNUS DOĞANHadi bunu destekleyelim.

Büyükannenizin gurur duyacağı bir ganimet inşa ettiniz. Artık kamyonunuzda tüm inşaat sahasına hizmet vermeye yetecek kadar malzeme var. Tuzun tuzluktan süzülmesine izin vermeyin; onu koruyun. Poponuzu geliştirin! Benliğinizi akıllı beslenmeyle koruyun.

Evet, şimdi bu güzel şekilli kalçalar için kısa bir alışveriş listesi;

Kalçanı besle:

  • Yüksek lif/tam tahıllı karbonhidratlar (meyve, sebzeler, kinoa, esmer pirinç, tam tahıllı ekmek)
  • Protein (tavuk, balık, sığır eti, yumurta, yoğurt, fındık, fasulye, soya)
  • Sağlıklı yağlar (avokado, fındık, fındık ezmesi, tohum, somon, zeytinyağı)
  • Su


Yüksek lifli karbonhidratlar

Canınız sıkılıyorsa market alışverişine gidin ve ürün bölümünde biraz zaman geçirin. Ispanak ve lahana gibi yeşil yapraklı sebzeler alın. Biraz renkli elma ve yumuşak şeftali satın alın. "Günde bir elma doktoru uzak tutar" ifadesini duydunuz mu? Daha az bilinen bir ifade ise "Meyve yiyin, sindiriminiz güçlensin" Doğru türleri seçerseniz karbonhidratlar o kadar da kötü değildir. Tam tahıllı ekmek alın ve avokado tostu yapın. Yulaf ezmesi yapın. Renkli bir sebze kızartması yapın. Biraz kinoa ile bonus protein ve karbonhidrat alın. Taze meyve, sebze ve lif dolu ekmek ve tahıllarla vücudunuzun sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlayın.

Protein

Protein, ameliyattan sonra iyileşmediğiniz zamanlarda bile vücudunuz için yakıttır. Artık kaslarınız ve dokularınız iyileşip yeni şeklinize alışmaya başladığı için daha fazla proteine ihtiyacı var. Hatta kendinizi normalden daha aç hissedebilirsiniz, ki bu normaldir. Vücudunuzu onarabilmesi ve koruyabilmesi için yemek yemeniz ve onu beslemeniz önemlidir. Seçtiğiniz protein türü çok önemlidir. Nasıl ki alıştığınız eski rahatlatıcı yiyecekler yarardan çok zarar verecekse, yanlış protein de BBL'nize yardımcı olmayacaktır. Yalın protein önemlidir! McDonald's'ın pas geçin ve markete uğrayın. Biraz tavuk göğsü, yumurta, yoğurt ve fasulye alın. Beslenmenizi kontrol altına almanın ve vücudunuzu ihtiyaç duyduğu gıdayla beslemenin zamanı geldi. Bize güvenin, vücudunuz en iyi şekilde görünerek ve hissederek size teşekkür edecektir.

Sağlıklı yağlar

Sağlıklı yağlar her zaman dengeli beslenmenizin bir parçası olmalıdır. Hastalar "şişman" kelimesini duyduklarında pizza, hamburger, patates kızartması veya çikolata gibi rahat yiyeceklerde iyi yağlar bulabileceklerini düşünebilirler. Bu yağlar sağlıksızdır ve sağlığınız için tehlikeli olabilir. Pizza yemek istiyorsanız eski yaşam tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve düşünce biçiminizi değiştirin. Pizza sağlıklı olabilir, foodnetwork.com size bunun nasıl yapılacağını gösterir. Sağlıklı yağların o kadar çok şaşırtıcı ve ağız sulandıran kaynağı var ki hepsini listelemeye yerimiz yok. Örneğin tek bir avokado size 22 gram sağlıklı yağ sağlarken aynı zamanda günlük tavsiye edilen diyet lifinin yarısını da sağlar. EatingWell.com, Journal of American Heart Association'da yayınlanan ve tüm bu "ekstra" yağlarla kilo alma konusunda endişeleniyorsanız içinizi rahatlatacak bir çalışmaya atıfta bulundu.

Su

Vücudunuza verebileceğiniz en güzel şey sudur, nokta. Ameliyattan sonra iyileşirken bu daha da önemlidir. Sizi nemli tutmanın yanı sıra, toksinlerin atılmasına da yardımcı olur ve iyileşmeyi destekler. Su ayrıca şişmeyi önlemeye yardımcı olduğundan fiziksel olarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Sanki daha fazla abartmaya ihtiyacı varmış gibi, su sindirime yardımcı olur, bu nedenle biraz düzensizseniz su için! Daha tutarlı bir şekilde tuvalete çıkmanıza yardımcı olacaktır. Her gün en az iki litre civarında su içmeye çalışın. Hayır teşekkürler, ben almayayım! Şimdi güçlü ve iradeli kadınlar olarak aşağıdakilere hayır (veya “biraz”) demeniz gerektiğini anlayın;

  • Kızarmış yiyecekler
  • İşlenmiş yiyecekler
  • Alkol
  • Kafein
Bunlar, kontrolsüz bir şekilde kendinizi şımartmanız durumunda kaydettiğiniz ilerlemeyi hızla raydan çıkarabilecek şeylerdir. Eğer “her şeyi ölçülü olarak” hatırlayabilir, saygı gösterebilir ve bunlara uyabilirseniz sürdürülebilir şekilde dengeli kararlar verebilirsiniz. Berbat yemek seçenekleriyle eski alışkanlıklara geri dönmek, "Honky Tonk Badonkadonk" eşliğinde dans etmeye çalışmaktan daha hızlı bir şekilde baş döndürücü olacaktır. Mutfakta yaratıcı olmak, vücudunuza zarar vermeden yediğinizden keyif almanın başka bir yoludur. Pişirdiğiniz rahat yiyecekleri hazırlamanın ve yemenin daha sağlıklı yolları var. İronik bir şekilde, sodyum oranı yüksek yiyecekler yeni tuzluk için ideal değildir. Lezzetli ama ölümcül olan eski yiyecekleri alın ve onları lezzetli ve taze hale getirin. Weelicious.com'da en sevdiğiniz fast food yemeklerinden bazılarını yeniden yaratacak harika tarifler var.

Ve son olarak

Diğer yazılarımızda estetik ameliyatlardan sonra nasıl çabuk iyileşebileceğinizden ve uzun vadeli oyunun nasıl oynanacağından bahsetmiştik. Bu makalelerin her ikisi de herhangi bir estetik işlemden sonra tekrar ayaklarınızın üzerinde durmanızı sağlayacak faydalı genel bilgiler içermektedir. Artık arka planınızı korumanın ayrıntılarını biliyorsunuz, böylece mümkün olduğunca ganimet dolu kalabilirsiniz. İyi kararlar verin ve sağlığınızı koruyun!

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Op.Dr. Yunus DOĞAN instagram Op.Dr. Yunus DOĞAN facebook Op.Dr. Yunus DOĞAN whatsapp Op.Dr. Yunus DOĞAN youtube Op.Dr. Yunus DOĞAN realself