doğal plastik cerrahi

DOĞAL PLASTİK CERRAHİ

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Doğal Plastik Cerrahi İyileştirmeleri Nasıl Elde Edilir?

Potansiyel hastaların sahip olduğu ilk endişelerden biri, sonuçlarının doğal görünüp görünmeyeceğidir. İnsanlar aynı anda görünümlerini iyileştirmek ve değiştirmek isterler, ancak bunu arkadaşlarının ve ailelerinin radarına girecek şekilde yaparlar.

Hastaların birçoğu doğal görünen bir büyütme işlemine sahip olmak isterler, daha iyi görünmek istiyorlar ama hala aynı görünüyorlar. Bilim ve doğanın dengeli bir karışımını arzuluyorlar.

Bu yazıda, plastik cerrahi deneyiminizden en organik sonucu elde etmek için elinizden gelen her şeyi yapmanın birkaç yolunu önereceğiz.

“Doğal gelişme” ne anlama geliyor?

Plastik cerrahinin çoğu subjektiftir: hasta mevcut görünümü hakkında bir fikir oluşturur ve bunu değiştirmek için yardım ister, sonra doktorun görüşünü içerir. Bu yazının amacı doğrultusunda, "doğal"ı "normal" görünen veya tıp uzmanları tarafından dokunulmamış olarak tanımlayacağız. Eğer estetik ameliyatınız doğal görünüyorsa, büyük ihtimalle hiç kimse herhangi bir ameliyat yaptırdığınızdan şüphelenmeyecektir.

Doğal sonuçlar nasıl alınır?

Plastik cerrahinin temel hedeflerinden biri hastaların kendilerinin en iyi görünüşlerine ulaşmalarına yardımcı olmaktır. Çoğu cerrahın en büyük önceliği hasta memnuniyetidir.

Plastik cerrahi yoluyla en iyi halinize ulaşmak için bu üç ipucunu aklınızda bulundurun:

  • Güvendiğiniz sertifikalı bir doktoru seçin.
  • Gerçekçi bir hedefe karar verin.
  • Ameliyattan önce ve sonra kendi görünümünüz üzerinde çalışmaya kararlı olun.


Güvendiğiniz sertifikalı bir doktoru seçin

Nerede yaşadığınıza, seyahat ettiğinize veya nereye gittiğinize bakılmaksızın, doktorunuzun gerekli eğitimi aldığından emin olmalısınız. Plastik cerrahi sertifikalarının isimleri çalışılan ülkeye göre değişir; bu nedenle doktorunuzun kendi ülkesinin gereksinimlerini kontrol edin.

Amerika Plastik Cerrahi Kurulu, Inc., ABD'de ameliyat yaptırırsanız kullanabileceğiniz bir araca sahiptir. ABD dışındaki ülkeler için Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kurulu bursiyer listesine göz atabilirsiniz.

Nitelikli olduğunu anladıktan sonra hastaya karşı tutumunu düşünün. Doktorun acelesi mi var yoksa telaşlı mı görünüyor? Doktorunuzla iyi bir iletişim ve kolay iletişim kurmak istiyorsunuz, böylece beklentilerinizin anlaşıldığını ve karşılaşabileceğini biliyorsunuz. Doktorunuzu anlamak, size istediğinizi, istediğiniz şekilde verip veremeyeceğini bilmenize yardımcı olacaktır. Bunları bildiğinizde bilinçli kararlar verebilir ve endişelerinizin karşılanıp açıklanacağını bilerek rahatlayabilirsiniz.

Gerçekçi bir hedefe karar verin

Sütyen bedeniniz A cup ise mevcut en büyük implantları istemeyin. Kemik yapısına bağlı olarak devrilebilirsiniz. Ve lütfen şunu anlayın ki, eğer 55 yaşındaysanız, doktorunuz muhtemelen sizi 21 yaşında gösteremez. Yaşlanmak gezegendeki en doğal şeydir.

Herkes ve her şey yaşlanır - J-Lo dışında - ancak doğru cerrah ve aklı başında beklentilerle daha doğal görünen sonuçlar elde edebilirsiniz. Hayal gücünüzü serbest bırakırsanız, mevcut şeklinize veya bedeninize uymayan vücut parçalarını istemek eğlenceli görünebilir. Ameliyattan uyandığınızda rüyanın kabusa dönüşebileceğinin farkında olun.

Ameliyattan önce ve sonra bazı işler yapmayı taahhüt edin

Plastik cerrahinin amacı hastanın kendilik algısına değer katmaktır; altta yatan tıbbi ve psikolojik rahatsızlıklara hızlı bir çözüm değildir. Örneğin liposuction’ı ele alalım. Tamamlanması nispeten kolay, bazen tekrarlanan ve revize edilen bir işlem olsa da hastaların operasyonun ivmesini yakalaması gerekir. Ameliyatı bir kez yaptırın ve ardından yeni sonuçları kendi başınıza korumaya çalışın. Ek liposuction ameliyatları gibi yanlış tavsiyelerle sağlıksız alışkanlıklara geri dönmeye karşı direnin.

Ayrıca ameliyatların revize edilmesi ve tekrarlanması aşırı miktarda yara dokusu oluşmasına neden olabilir ve bu da istenmeyen sonuçlara katkıda bulunabilir. Yara dokusu ve olası şekil bozuklukları bir yana, ek ameliyatlarla kan pıhtıları veya seromalar gibi yaygın komplikasyonların olasılığı da artacaktır. Neden kendinizi gereksiz yere sağlık komplikasyonlarına açık hale getiriyorsunuz? Ayrıca şişlik ve drenaj yönetimi ile iyileşme sürecinin temel ve kaçınılmaz rahatsızlığını ve acısını da yaşarsınız… daha kolay görünmeyebilir, ancak daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek uzun vadede daha güvenli ve daha tatmin edicidir.

Son dikiş

Bu üç adımı takip etmek, bir sonraki sosyal medya mizahı olmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir. Hepimiz felaketle sonuçlanan ameliyatlar geçiren ünlüleri görmüşüzdür ancak onların mükemmel görünmeleri yönündeki baskının beklentilerini etkilemiş olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cerrahi teknikler her geçen gün gelişiyor. Bu gelişmeleri özenle araştırın ve ulaşılabilir beklentileriniz ile birleştirin ardından sonucunuzun doğal olarak gençleştirici olacağına inanın. Siz söylemediğiniz sürece kimse ameliyat olduğunuzu bilmeyecek.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Op.Dr. Yunus DOĞAN instagram Op.Dr. Yunus DOĞAN facebook Op.Dr. Yunus DOĞAN whatsapp Op.Dr. Yunus DOĞAN youtube Op.Dr. Yunus DOĞAN realself