Brezilya Popo Estetiğini Vurgulama Zamanı

Brezilya Popo Estetiğini Vurgulama Zamanı

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Brezilya Poposu İşlemi Hakkında Her Şey Burada

Bahar geldi ama baharda düşündüğünüz tek şey bahar değil. Geriye dönüp baktığınızda plastik cerrahi işlemlerini yaptırabilmeyi dört gözle mi bekliyorsunuz? Yakında bikiniler dünya çapında plajlarda boy gösterecek. Arzu edilebilir bir popo görüntüsü istiyorsun ama hayallerindeki balon şeklinde ki popoyu nasıl elde edeceğinden emin değilsin.

Kalça büyütme istiyorsunuz ve en popüler kalça görüntüsü Brezilya tipi kalça değil mi…

Bu makale, en popüler plastik cerrahi prosedürlerinden bazılarını vurgulayan bir serinin beşincisidir. Vurgulama serisinde size ameliyatın TÜM alternatif isimlerini anlatıyoruz, böylece tıbbi terminolojiyi öğrenmenizin yanı sıra argo terimlerle biraz sokak itibarı geliştirebilirsiniz. Prosedürün küçük bir geçmişini paylaşıyoruz ve genel süreci açıklıyoruz. Olası komplikasyonlardan bahsediyoruz ve tipik iyileşme süresi hakkında size bir fikir veriyoruz. Ayrıca / benzer veya ilgili isimler olarak da bilinir: Brezilya tipi popo dikleştirme (BBL,) yağ grefti ile kalça büyütme, gluteal yağ grefti, gluteal oto büyütme, güvenli deri altı kalça büyütme (SSBA,)

Kayıtlara geçen ilk Brezilya tipi popo dikleştirme

Dr. Ivo Pitanguy bu prosedürle ilişkilendirilen en popüler isimdir. (Hangi ülkeden olduğunu tahmin edebilir misiniz?) Çalışması günümüzde yaygın olan implantları veya yağ greftlerini içermese de, Dr. Pitanguy fazla gluteal deri ve dokunun alınması ile ilgiliydi. Kalçalara hacim eklemek yerine küçülterek sıkılaştırdı. Erken kalça cerrahisi hakkındaki bu makalesini 1964'te yayınladı.

İlk implant, 1969 yılında Florida, ABD'den Dr. Roger J. Bartels'in, hastasının asimetrik sol popo yanağını dengelemek için Dow Corning göğüs implantı kullanmasıyla belgelendi. Maalesef meme implantları kalçanıza ekletmemeniz gerekenler listesinde yer alıyor. Artık bunu biliyoruz. Dr. Bartels, implantı cildin alt tabakasının hemen altına yerleştirmişti, bu da implantın serbestçe hareket etmesine olanak sağlıyordu. Hastası implantı fiziksel olarak elleriyle hareket ettirebiliyordu.

Amerikalı doktorlar William Cocke ve Greer Ricketson, 1973'te ilk başarılı gluteal implant olarak kabul edilen implantı yayınladılar. Dow Corning ile birlikte çalışan Dr. Cocke, göğüs implantının kalçaya daha fazla çıkıntı yapacak şekilde tasarlanmış bir varyasyonunu talep etti. Ameliyatları tamamen kozmetikti.

1981-1991 yılları arasında Dr. Mario Gonzalez-Ulloa Meksika'da çalıştı ve kalçaların günlük olarak dayanması gereken basınca dayanabilecek kadar güçlü bir implant geliştirmek için üretici Dow Corning ile işbirliği yaptı. Dr. Gonzalez-Ulloa'nın katkıları önemli ancak yerleştirmesi de implantların olması gereken yere yetersiz kaldı.

Arjantinli Dr. Jose Robles, 1984 yılında biraz daha derine inerek, Silimed tarafından yapılan bir implantı gluteal kasın iki katmanı arasına yerleştirdi ve prosedürüne "kas altı gluteoplasti" adını verdi. Başarılı olmasına rağmen tekniği popülerlik kazanmak için çok fazla teknik beceri gerektiriyordu.

Güney Amerika'da öncü olmaya devam eden Dr. Rafael Vergara, Ulusal Tıp Kütüphanesi'nin (NIH) bu makalesine göre, arzu edilen hacim seçeneklerini sunarken komplikasyon düzeyi düşük olan başarılı "kas içi implant" tekniğini geliştirdi.

Tüm bu doktorlar önümüzdeki yirmi yıl boyunca en iyi implantı ve onu yerleştirecek en etkili yeri bulmak için çalışırken, 1990'larda New Yorklu Dr. Sydney Coleman'ın implantlara daha organik bir yaklaşımın adımlarını belgelediğini gördü: yağ grefti.

Genel süreç

Günümüzde en popüler gluteal büyütme türü olduğu için yağ grefti sürecini açıklayacağız. İnsanlar Brezilya tipi kalça dikleştirme işleminden bahsederken, kalçaya yapılan yağ greftlerinden bahsetmektedirler. Bununla birlikte, kalça implantı veya kalça dikleştirme gibi diğer prosedürleri merak ediyorsanız, Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği bu kısa ve öz makaleyi yazdı.

Masada uyuduğunuzda, doktorunuz liposuction yoluyla greftler için yağ temin edecektir. Yağ, ölü hücreler gibi istenmeyen bileşenleri çıkarmak için işlenecek ve ardından birkaç enjeksiyon bölgesi aracılığıyla gluteal kaslarınıza ve/veya deri altı dokusuna enjekte edilecektir. Tüm ameliyat tipik olarak üç ila dört saat arasında sürer. Hastanede belirtilen iyileşme sürenizden sonra, oturmanız için bir tür destekleyici yastıkla eve gönderileceksiniz. Kalçalarınızın yeni ve dolgunlaşmış halini korumanın anahtarı kalça yanaklarınızdaki baskıyı azaltmaktır.

Neler yanlış gidebilir?

Oluşabilecek komplikasyonlar şunları içerir:
  • Yağ embolisi - yağ yanlışlıkla bir kan damarına enjekte edildiğinde, kalbinize veya akciğerlerinize gidebilir ve çalışmalarını durdurabilir. Ultrason eşliğinde yapılan BBL' ler bu komplikasyondan kaçınmak için altın standarttır.
  • Enfeksiyon - ne zaman bir kesiğiniz olsa, kendinizi enfeksiyona açık hale getirirsiniz. Bu nedenle ameliyattan sonra güçlü bir antibiyotik tedavisi alacaksınız.
  • Ciltte uyuşma veya hassasiyet - yanaklarınıza yağ aktarmak için kullanılan kanülün sinir uçlarınıza değmesi kaçınılmazdır. Ciltteki dikenli veya karıncalı hisler geçici olmalıdır.


Neler doğru gidebilir?

Dolgun kalçanızın bir parçası haline gelecek iyi şeyler şunlardır:
  • Zamanı durduracak bir kum saati figürü.
  • Basen ve karın bölgenizi orantılı olarak küçültecek daha büyük bir popo.
  • Daha dikkat çekici bir görünüm


İyileşme süresi

Brezilya tipi popo kaldırma işleminizin iyileşmesi yaklaşık dört ila altı hafta sürecektir. Bu süre içinde, BBL yastığınızı en az iki ila üç hafta boyunca ayakta olmadığınız zamanlarda kullanmalısınız. Yanaklarınızdan baskıyı uzak tutmak çok önemlidir ve buna uzandığınız zamanlar da dahildir. Karnınıza baskı yapılmasını önleyen başka bir ameliyat geçirmediyseniz, karnınızın üstüne uyumalısınız. Karın germe veya göğüs büyütme gibi ek bir ameliyat geçirdiyseniz, BBL yastığınızı kullanırken "V" pozisyonunda uyuyacaksınız. Güzel bir belfie (evet, bu bir popo selfie'si.) için çabalarken poponuzla ilgili tereddüte düşmeyin. BBL 'nizin uygun bakım ve beslenme ile şeftali gibi mükemmel bir şekle kavuşması bir yıl kadar sürebilir.

Son dikiş

Diyet ve iyileşme konusundaki tavsiyelerimize uyarak yeni görüntünüzü korumayabilirsiniz. Ortaya çıkabilecek bazı korkutucu komplikasyonlardan bahsettik, ancak cerrahınızı seçerken tavsiyelerimize uyarsanız, bilinçli bir karar vermiş olursunuz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Op.Dr. Yunus DOĞAN instagram Op.Dr. Yunus DOĞAN facebook Op.Dr. Yunus DOĞAN whatsapp Op.Dr. Yunus DOĞAN youtube Op.Dr. Yunus DOĞAN realself