UYLUK GERME

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?

Uyluk germe, bacaklarınızın üst ve iç tarafında yer alan derinin düzeltildiği ve şekillendirildiği işlemdir. Bu operasyon aynı zamanda, iç bacak ameliyatı olarak da isimlendirilir. Deri bolluğu ve yağlanma gibi şikayetlerinizi, bu operasyonla kökünden çözeriz. Cilt bolluğunuz daha azsa kasıklarınızın iç tarafına yatık bir iz bırakacak şekilde deri fazlasını çıkartırız. Ardından derinizi gererek aynı yere dikeriz.

Deri bolluğu fazla olan hastalara, uyluk germe ameliyatı işleminin yanında yağ alma ameliyatı da uygularız. Bu şekilde daha net ve sağlıklı sonuçlar alabiliriz.

Uyluk Sarkması Nedir? Neden Olur?

İlerleyen yaşınıza bağlı olarak derinizde sarkma ve deformeler oluşur. Ayrıca aşırı kilo alıp verme de bu durumun nedenleri arasında yer alır. Cilt gerginliği esnasında kayıpların oluşmasında da bu ameliyatın uygulanması gerekir. Sizler de iç bacak çevrenizde deri sarkmaları ya da fazlalıklar görüyorsanız, uyluk germe ameliyatı sizin için uygundur.

Uyluk Germe Nasıl Yapılır?

Operasyonla bacakların üst ve iç tarafında yer alan deri bolluğunu yok ederiz. Aynı zamanda bacak çevresinde oluşan yağlanma için de gerekli tedbirleri alırız. Hastaların bacak çevresinin genel durumu, operasyonu nasıl uygulayacağımız hakkında bize fikir verir. Hangi anestezi yöntemini kullanacağımızda, doktorumuzun yaptığı tetkikler sonucunda belirgin bir hal alır. Uyluk germe ameliyat, hastanın mevcut durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir.

Kimlere Uyluk Germe Ameliyatı Yapılır?

Bacaklarında orta ya da ileri seviyede gevşeklik bulunan kişilere, bu operasyon uygulanır. Bacaklarınızda bolluk ya da deri fazlalığı gibi sorunlar yaşıyorsanız, bu operasyon sizler için de uygundur. Obezite tedavisi gören kişiler, tedavi bitiminde sıklıkla bu operasyonu tercih eder. Bu şekilde bacakları daha estetik bir görünüme kavuşur.

Uyluk Germe Ameliyat Ne Kadar Sürer?

Bu durum, hastanın mevcut durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Operasyon süresi genellikle 3 ya da 3 saat arasında değişiklik gösterir. Operasyona ek olarak uygulayacağımız yağ alma operasyonu, ameliyat süresini uzatır. Hangi anestezi türünü uyguladığımız da operasyon süresini belirleyen etmenler arasında yer alır. Kısa süreli bir operasyon olduğunu söylemek mümkündür.

Uyluk Germe Ağrılı Bir Operasyon Mudur?

Operasyon sonrasında fazla ağrı hissetmezsiniz. Hissedeceğiniz ağrılar, ilk birkaç gün etkisini gösterir. Devamında bu ağrıların azalarak bittiğine şahit olabilirsiniz. İlk günlerinizde oluşan ağrılarınızı, doktorunuzun önereceği ağrı kesicilerle hemen kontrol altına alabilirsiniz. Ağrı kesici kullanımını, hekiminizin söylediği kadarıyla sınırlı tutmalısınız. Fazla ağrı kesici kullanımı, operasyon sonrası semptomların oluşmaması adına uygun değildir.

Uyluk Germe Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyattan öncesinde detaylı bir araştırma yapmalısınız. Estetik cerrahi alanında, seçtiğiniz hekimler oldukça önemlidir. Alanında uzman hekimimizle dilediğiniz her zaman yanınızda yer alırız. Bu operasyon için öncesinde herhangi bir şey yapmanız gerekmez.

Her estetik cerrahi operasyonunda olduğu gibi, ameliyattan yaklaşık 3 hafta önce sigara ve alkol tüketimini tamamen bırakmanızı önermekteyiz. Uyluk germe ameliyatı öncesinde soğuk algınlığı yaşarsanız, ameliyatınızı ileri bir tarihe alırız.

Ameliyatın öncesinde herhangi özel bir şey yapmanıza gerek yoktur. Hastalar, hekimin tavsiyelerini dikkatli bir şekilde dinlemelidir. Her estetik operasyonda olduğu gibi, bu operasyonda da bazı riskler vardır. İşlem öncesinde bunun bilincinde olmalısınız. Uyluk germe ameliyatı, en kolay estetik cerrahi operasyonlarından birisidir. Yan etkileri de oldukça nadir ortaya çıkar.

Uyluk Germe Sonrası

Ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra kısa ve temposu düşük yürüyüşlere başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, 4 hafta boyunca ağır spor etkinliklerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Fiziksel aktivitelerle bacaklarınızı yormamalısınız. Bu dönem boyunca sağlıklı ve verimli bir şekilde dinlenmelisiniz. İyileşme sürecinizin daha hızlı olmasını istiyorsanız sigara ve alkol tüketimini tamamen bırakmalısınız.

Ameliyat sonrasında yoğun ağrılar hissetmezsiniz. Ancak yine de kendinizi zorlamamalısınız. Yapacağınız günlük aktiviteleri en aza indirmelisiniz. Günlük yürüyüşleri kısa tutmalı ve hafif tempolu yürüyüşleri tercih etmelisiniz. Koşma ya da yüzme gibi aktivitelerden kesinlikle uzak durmalısınız. Ameliyat sonrasında kendinizi çok iyi hissetseniz bile yapacağınız her türlü aktiviteyi hekiminize danışmalısınız.

Uyluk Germe Ameliyat İle İlgili Sıkça Sorulan SorularSadece liposhaping ile uyluk içlerinde yer alan sarkmalar düzelir mi?
Liposhaping, yağ alıp verme işlemi olarak bilinir. Esnekliğini tamamen kaybeden deriye bu işlem yeterli gelmez.

Bu operasyon liposuction ile birlikte yapılabilir mi?
Hekiminizin onay vermesiyle işlem yağ aldırma ameliyatıyla birleştirilir. Fazla yağlanma olan iç bacak bölgelerinde genellikle liposuction tedavisinden de faydalanılmaktadır.

Ameliyat sonrasında cildimde iz kalır mı?
Ameliyat sonrası dikiş izleri, kasık bölgenizde yer alır. Bu açıdan rahatsız edici bir görünüm oluşturmaz.

Uyluk Germe Ameliyat Sonucu Kalıcı Mıdır?
Bazı durumlar haricinde, uygulanan operasyonun etkicileri uzun süre kalıcıdır. Bu durumları şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Kilo kaybı devam ettikçe vücudunuzda sarkma yaşanmaya devam eder.
  • İncelmiş olan deri, hızlı kilo alırsanız hızla eski haline geri döner.


Uyluk Germe Ameliyatına Bağlı Riskler Nelerdir?
Tüm cerrahi estetik operasyonlarında bazı riskler bulunmaktadır. Operasyona karar vermeden önce, hekiminiz tarafından gerekli bilgilendirmeler tarafınıza iletilir. Tüm olası riskleri sizinle paylaşan hekiminiz, süreç boyunca yanınızda yer alır. Uyluk germe ameliyatının riskleri oldukça nadir ortaya çıkar. Kanama ya da enfeksiyon gibi riskler, bu operasyonun riskleri arasında yer alır.

Uyluk İçleri Yalnız Liposhaping İle Düzeltilemez Mi?
Uyluk içlerinde germe yaptığımız ameliyat, liposhaping yönteminden daha farklıdır. Bu açıdan benzerlik göstermez. İşlemin sağlıklı şekilde olması için yeterli değildir.

Uyluk Germe Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?
Operasyon sonrası izler, rahatsız edici bir görünüme sahip değildir. Aynı zamanda kasıklarınızın görünmeyen kısmında yer alır.

Uyluk Sarkması İlaç ve Kremlerle Önlenemez Mi?
Kullanılan özel kremlerle sarkmalar bir miktar giderilebilir. Ancak sarkmaların tamamen yok olması kremlerle mümkün olmaz. Sarkmalardan tamamen kurtulmak istiyorsanız uzman hekim yardımıyla bu cerrahi müdahale yaptırmanız gerekmektedir. Dilediğiniz her zaman operasyon ayrıntıları hakkında bizden bilgi alabilirsiniz.

Ameliyat Hangi Yaşta Yapılabilir?
Her yaştan yetişkin, bu operasyon için uygundur. Önemli olan ameliyat sonrası dönemde uygun davranışlar göstermesidir.

Ameliyat Sonrası Spor Yapılabilir Mi?
Operasyondan yaklaşık 1 ay sonra, spor yapmaya başlayabilirsiniz. Başlangıçta daha hafif tempolu sporları tercih etmelisiniz.

Ameliyat Sonrası Bacak Yeniden Sarkar Mı?
Sağlıksız yaşam koşullarını devam ettirirseniz, yeniden kilo almaya başlarsınız. Hızlı kilo alıp verme sonucu bacağınızda yeniden sarkmalar oluşur.

Ameliyat Sonrası Ne Zaman İşe Gidebilirim?
Operasyondan 1 hafta sonra işe başlayabilirsiniz. Hekiminiz bunun için en doğru kararı verir.

Ameliyatsız Uyluk Germe Yapılabilir Mi?
Cerrahi operasyon uygulanmadan ameliyatsız uyluk germe işlemi mümkün değildir.

Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

Ameliyat ücreti hastadan hastaya değişim gösterebilmektedir. Net bir ücretin belirlenebilmesi adına, öncelikle uzman hekimin sizi muayene etmesi gerekir. Bu aşamada bacak yapınız ve ek operasyonlar yapılıp yapılmayacağı ortaya çıkar. Ayrıca hekiminizle birlikte hangi anestezi yönteminin uygulanacağına birlikte karar verirsiniz.

Doktorunuzun da yönlendirmesiyle ameliyat fiyatı net bir şekilde belirlenebilir. En net bilgiyi edinmek için dilediğiniz her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uyluk Germe Ameliyatı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

Referanslar

Sizlerden Gelenler

You are really an artist. Thank you for your amazing work.

Naty Z.

Designer

Yunus Hocam kardeşimi Piezo Burun Estetiği tekniğiyle opere etti çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz.

Dr. Ali Varol

Doctor

I really had a wonderful experience. First i want to say thanx to DrYunus for the amazing surgery he has done for me,my experience was really good,amazing doctor,he really knows his job well, I'am really happy that i chose him for my surgery, and all the nurses and his assistance are all kind people.

Felicia A

Store Owner

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.