ÜST SIRT GERME

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Üst Sırt Germe (Sütyen Hattı Estetiği) Nedir?

Üst sırt germe, aşırı kilo alıp verme ve yaşınızın ilerlemesi bu operasyona ihtiyaç duymanıza neden olabilir. Deri ve deri altı dokularında yaşanan sorunlar, sırt estetiğinizin bozulmasına neden olur. Bunu engellemek adına, uygun yöntemleri kullanmalısınız. Sırtta yaşanan şekil bozukluklarının ana nedenleri:

Kaslarda gevşeme ve sarkmaların yaşanması, Deri elastikiyetinde form bozulması, Deri hacminde azalma yaşanması, Hızlı şekilde yaşanan kilo değişimleri, Bölgesel kasların toparlanamaması, Elastik liflerinin tamamen birbirinden ayrılması şeklindedir.

Sırt bölgesinde yaşanan form bozukluklarında, üst sırt germe ameliyatını tercih edebilirsiniz. Deride hoş görünmeyen çatlak ve sarkmalar size rahatsızlık veriyor olabilir. Bu açıdan uygun operasyonlarla bu durumun düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Sırt derisindeki kasların gevşemesi de yaşanan sorunun daha kötü hale gelmesine neden olabilmektedir. Bu sorunların ortadan kaldırabilmesi adına gerekli operasyonlar hakkında uzman doktorumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İç çamaşır ve mayonuzdan sarkan deri görünümü, ortaya hoş olmayan bir görünüm çıkarır. Bu görünümden kurtulmak adına kişiler, uygun estetik cerrahi operasyonlarından faydalanarak fiziki görünümlerini daha estetik hale getirebilirler.

İşlem, genel anestezi altında uygulandığından hastanın acı ya da ağrı yaşaması söz konusu değildir. Ağrısız ve acısız bir işlem olduğundan, rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Operasyon, fazla yağı ve sarkan deri görünümünü ortadan kaldırmayı amaçlar. Uygun işlemlerle hoş olmayan görünüm ortadan kaldırılır. Hastanın alt sırt konturları, istediği hale getirilir. Genellikle diğer vücut estetiği operasyonları, üst sırt germe’nin ameliyatına eşlik eder. Sırtlarındaki yağ rulolarından rahatsız olan kişiler, gönül rahatlığıyla bu yöntemi tercih edebilirler.

Sırtınızdaki gevşek ve sarkık deri görünümünden rahatsız oluyorsanız, bu yöntem tam size göredir. Cilt gevşekliği ve sırt yağları, ilerleyen yaşlarda rahatsız edici hale gelir.

Cilt sarkması sorunu, özellikle obezite tedavisi sonrasında sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir durumdur. Önemli oranda kilo kaybı yaşayan kişiler, bu yöntem ile daha estetik bir görünüme kavuşabilirler.

Operasyonda iyileşme süresi uzundur. İyileşme kriterleri bazı prosedürlere bağlıdır. Bu kuralların uygulanması oldukça uzun sürer. Hastaların genel olarak sağlık durumunun iyi olması gerekir. Vücut kitle endeksi 30’un altında olmayan kişiler, bu operasyon için uygun değildir.

Sigara kullanan kişilerin, belli bir süre nikotinden uzak durması önemlidir. Bu şekilde iyileşme süreleri de kısalır. Ameliyat sonrası iyileşme süreçleri, ameliyatın iyi geçmesine bağlı olarak değişir.

Sırt Germe Estetiği Neden Yapılır?

Diğer estetik operasyonlar kadar ön plana çıkmasa da sırt estetiği vücut estetiğinin sağlanması açısından oldukça önemli bir operasyondur. Sırt bölgesinin geniş ve kaba bir görünüme sahip olması, genellikle kişileri rahatsız eder.

Bu görünümden kurtulmak isteyen kişiler, rahatlıkla bu operasyondan yardım alabilirler. Sırt bölgesinin fazla yağlı olması, sırt bölgesinde yer alan estetik bozuklukların ana nedenidir. Bu bölgeden yağ alınması, vücut şekillendirme açısından oldukça önem taşır.

Her iki kürek kemiğinin yer aldığı bölge olan sırt bölgesi, kişilerin dış görünüşleri üzerinde oldukça önemli etkilere sahiptir. Sırt bölgesinde yapılan tüm işlemler, sırt estetiği alanına girer. Bu bölgenin istenilen görünüme kavuşmasında yapılan ameliyat ve tedavi şekilleri oldukça etkilidir.

Özellikle kadınlar, sırt bölgelerinde yer alan bu görünümden oldukça rahatsız olur. Elbise tercihlerini özgür şekilde yapamazlar. Sırtta dolgunluk olması, kişilerin giyim tercihlerini önemli ölçüde etkiler.

Estetik kaygı, kişileri, sırt germe operasyonuna yönlendirir. Sizler de sırt bölgenizde estetik sorunlar yaşıyorsanız birbirinden farklı yöntemlerle sırt düzeltme cerrahisinden faydalanabilirsiniz.

Sırt Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Koltuk altı ve kürek kemikleriniz hizasında uygulanan operasyon, dış görünümünüzün düzgün bir hal almasını sağlar. Meme yanları ve altına doğru olan bölgede yer alan yağlar, liposuction yöntemi ile alınır.

Bu yöntem, hem kadınlar hem erkekler için uygundur. Amaç sırt bölgesinin bedenini küçülterek, kişileri ideal formlarına kavuşturmaktır. Aşırı kilo vermiş ve deri sarkmaları yaşayan kişilere bu operasyonu uygulayabiliriz.

Sırt bölgesinde yapılan yağ alma işlemlerinde, lazer ve vaser yöntemlerini kullanırız. Farklı teknolojiler, yağ alma işlemini daha kolay hale getirir. Bu bölgenin özellikle deri dokusu yumuşaktır. Sırt germe operasyonu sayesinde, bu bölge istenilen gergin görünüme kavuşur.

Sırt Germe Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Sırt bölgesinde aşırı yağlanma olması, kişilerin fiziksel görünümlerini olumsuz anlamda etkiler. Aşırı kilolu olma ya da yaşlılık gibi nedenlerden dolayı sırt bölgesinde farklı sorunlar yaşanır. Sırt bölgesinde yaşanan bu sorunları en aza indirmek amacıyla sizler de bu operasyondan faydalanabilirsiniz.

Sırt estetiği operasyonlarında, koltuk altı, kürek kemiği ve meme altında bazı işlemler uygulamaktayız. Bu şekilde sırt bölgeniz ideal bir görünüme kavuşur.

Bu işlem sonucunda sırt bölgenizde bulunan fazla dokuların ortadan kaldırılmasını amaçlamaktayız. Sütyen hattı bölgesinde yer alan yağlanma, görünümünüzü olumsuz anlamda etkiler. Daha iyi bir görünüme kavuşması adına sırt estetiği operasyonu dahilinde bu bölgedeki yağları da alırız.

Aşırı derecede kilolu olan kişiler, hızlı kilo verdiklerinde meme ve sırt bölgelerinde şekil bozuklukları oluşur. Bu bozukluklar, uygun estetik operasyonlarla en aza iner. Sırt estetiği operasyonları da bu kapsamda yer alır. Hekiminizin tercih ettiği yöntemler, bu bölgenin daha hoş bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Sırt çevresinde oluşan gevşek deriler, dokularınızın yetersiz kalmasına neden olur. Bu tür vakalarda sıklıkla sırt germe ameliyatı uygulamaktayız.

Operasyon esnasında yapılan kesiler, genellikle yatay şekilde yapılır. Bu şekilde kaslar çok daha sıkı hale gelir. Operasyon esnasında en önemli noktalardan birisi de sırt bölgesinde yer alan sinirlere zarar vermemektir.

Hastalar işlem sonrasında, sağlıklı fiziksel görünüme kavuşmalarının yanında, özgüven olarak da kendilerini daha iyi hissederler. Bu bölge işlem sonrası estetik olarak hoş bir görünüme kavuşur.

Sırt bölgemiz, vücudumuzun diğer bölgelerinden biraz daha farklıdır. Sık kilo alıp vermelerden ve yaşlanmadan daha çok etkilenen bir bölgedir. Yerçekiminin de etkisi ile sırt bölgesinde yaygın olarak sarkmalar görebilirsiniz. Sırt bölgenizde yaşanan sarkmalar, yağ dokunuza bağlı olarak değişiklik gösterir.

Operasyonlarda farklı ameliyat tekniklerinden faydalanırız. Sırt bölgenizde yer alan yağlanmalar da sıklıkla liposuction yönteminden yararlanırız. Bununla birlikte deri sarkması da yaşanırsa deriyi toparlar, işlemi buna göre yönlendiririz. Farklılık gösterse de yaklaşık 3 saat gibi bir ameliyat süresi bulunur.

Hastanede 1 gün boyunca müşahede altında tutulmanız gerekir. Bu şekilde olası tüm komplikasyonlarda erken dönemde önlem alabiliriz. Sizler de sırt bölgenizde estetik açıdan sorunlara sahipseniz dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üst Sırt Germe Fiyatları 2024

Kişilere uygulanan teknikler, fiyatlandırma üzerinde etkili olur. Hastanın genel durumuna bağlı olarak bazı ek yöntemler de tercih edebiliriz. Bunun kararını yalnızca hekiminiz verir.

Sırt bölgenizde yer alan sorun, vücudunuzun diğer bölgelerini de etkiliyorsa yapılan estetik operasyonda bu bölgelere de ayrıca müdahale edilebilir. Bu şekilde uygulanan operasyonlarda, geniş bir alanda cerrahi işlem uygularız.

Operasyonun geniş bir alana dağılması, fiyatlandırmanın yükselmesine neden olur. Bununla birlikte, ameliyat esnasında hangi anestezi yönteminin kullanılacağı da önemlidir.

Genel anestezi kullanılan ameliyatlarda ücret daha yüksek olur. Mevcut durumunuza bağlı olarak, hangi anestezi yöntemini tercih edeceğinize hekiminizle birlikte karar verebilirsiniz.

Üst sırt germe operasyonu ile ilgili tüm ayrıntıları uzman doktorumuz ile yapacağınız muayenede öğrenebilirsiniz. Üst sırt germe fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

Referanslar

Sizlerden Gelenler

You are really an artist. Thank you for your amazing work.

Naty Z.

Designer

Yunus Hocam kardeşimi Piezo Burun Estetiği tekniğiyle opere etti çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz.

Dr. Ali Varol

Doctor

I really had a wonderful experience. First i want to say thanx to DrYunus for the amazing surgery he has done for me,my experience was really good,amazing doctor,he really knows his job well, I'am really happy that i chose him for my surgery, and all the nurses and his assistance are all kind people.

Felicia A

Store Owner

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.