Tıraşsız saç ekimi, saç ekimi alanında son dönemde öne çıkan yöntemlerden birisidir. Uzman kadromuz eşliğinde son teknoloji kullanılarak yapılan bu işlem ile saçlarınızda istediğiniz görünüme kavuşmanız artık hayal değil.

Saç ekimi alanında her daim yenilikler sunan ekibimiz ile kaliteli hizmeti sizlerle buluşturmayı amaç edindik. Saçlarınızın dökülmesinden şikayetçiyseniz ve aynaya baktığınızda kendinizi beğenmiyorsanız tıraşsız saç ekimi işlemimiz ile buna son verebilirsiniz.

İletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşarak saç ekimi yöntemlerimiz hakkında en doğru bilgiyi elde edebilirsiniz. Saçlarınızın sağlıklı bir görünüme kavuşmasının bizim için çok değerli olduğunu unutmayın.

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Bilindiği üzere saç ekimi işlemlerinde saçın önce tıraş edilmesi sonrasında ekim işlemine geçilmesi gerekmektedir. Sizlere sunduğumuz bir yenilik olan tıraşsız ekim işlemi ile ise artık saçlarınızı kesmeden de ekim yaptırmanız mümkün.

Tıraşsız saç ekim işlemi, donör olarak adlandırdığımız ve ekimin yapılacağı alanın tıraş edilmeden saç ekimi yapılması yöntemidir. Çoğu erkek hastamız saçları tıraş edileceği için ekim işleminden vazgeçmektedir. Tıraşsız saç ekim işlemi sayesinde saçlarınızı kestirmeye gerek kalmadan daha doğal ve sık saçlara sahip olacaksınız.

Bu işlem her saç tipi için uygun değildir. Çok fazla saç kökü transferi yapılmayan işlemlerde bu yöntem tercih edilmektedir. Saç ekiminin çok büyük olduğu ve çok fazla transfer gerektiren işlemlerde ise maalesef bu yöntem etkili değildir.

Tıraşsız saç ekim işleminin yapılabilmesi için uzman doktorlarımız ile görüşerek muayene olmalısınız. Saç kökü, ekim yapılacak alan ve saç tipinizde yaptığımız incelemeler sonucunda greft değeriniz 3.000’in altındaysa tıraşsız ekim işlemini uyguluyoruz.

Tıraşsız Saç Ekim Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ekim işlemleri için 2 farklı yöntem uyguluyoruz. Bu yöntemler şunlardır:

 • Kısmen Tıraşlı Saç Ekimi: Kısmen tıraşlı olarak işlem gerçekleştirebilmemiz için greft sayınız 1000’in altında olmalıdır. Saçlarınızın seyrek olması ve ekim alanının küçük boyutlarda olması da bu yöntem için önemlidir.
 • Tıraşsız Saç Ekim: Bu yöntemde öncelikle saç köklerini topluyor daha sonra ekim bölgesinde kanallar açıyoruz. Saç köklerini buraya yerleştirerek işlemi gerçekleştiriyoruz. İşlem sırasında kullandığımız iğneler hastalarımıza özel olarak kullanılmaktadır.

Bu iki yöntemde de saç tipine ve kişiye özel olarak geliştirdiğimiz hijyenik iğneler kullanıyoruz.

Tıraşsız Saç Ekim Yöntemleri

Tıraşsız saç ekim yöntemleri hastamızın saç yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Size en uygun ve doğru sonucu verecek yöntemi belirlemek için doktorumuz ile görüşebilirsiniz.

Tıraşsız saç ekim işlemleri için uyguladığımız 3 yöntemimiz bulunuyor. Bunlar DHI (tamamen tıraşsız ekim modeli), FUE (kısmen tıraşlı ekim) ve FUT (normal saç ekimi) yöntemleridir. En etkili yöntemimiz DHI yöntemidir.

DHI yönteminde tıraşa gerek yoktur. FUE ve FUT yöntemlerinde ise donör olan bölgenin mutlaka tıraş edilmesi gerekmektedir.

Tıraşsız Saç Ekiminin Faydaları

Erkek hastalarımızın en çok başvurduğu estetik işlemlerden birisi tıraşsız saç ekim işlemidir. Saçların görünümü, hem kadınlar hem de erkekler için çok önemlidir. Ama erkeklerde saç dökülmesi kadınlara karşı daha sık görüldüğü için ekim işlemleri erkeklerde daha yaygındır.

Sizler de aynadaki görüntünüzden memnun değilseniz saç ekimi seçeneklerimize göz atabilirsiniz. Tıraşsız saç ekim en çok tercih edilen yöntemlerimizden birisi olan birçok avantaja sahiptir. Tıraşsız saç ekiminin önemli avantajları olarak şunları sıralayabiliriz:

 • Bu işlem sırasında saç kesimine gerek yoktur. Özellikle uzun saçlı hastalarımızda işlem hiçbir şekilde belli olmaz.
 • Tıraşsız ekim işleminde saçlarınızın doğal görünümünde bozulma meydana gelmez.
 • İyileşme süreniz oldukça kısadır.
 • Ekim işleminden 7-10 gün sonra işleme dair izlerden tamamen kurtulabilir ve sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.
 • Kadın hastalarımız için de uygun bir yöntemdir.

Tıraşsız Saç Ekimini Kimlere Yapılır?

Tıraşsız saç ekim çok tercih edilen yöntemlerimizden birisidir. Hem kadınlar hem de erkekler için uygun olan bu yöntemimiz şu kişiler tarafından talep edilmektedir:

 • Saç kaybı olan kadın ve erkekler,
 • Ekim esnasında saçlarınızın kesilmesini istemeyen kadın ve erkekler,
 • Başın üst kısmında seyreklik olan kişiler,
 • Geçirdiği rahatsızlık ya da kaza sonucu kısmi saç kaybı yaşayanlar,
 • Alın bölgesinde açıklık sorunu olan kişiler,
 • Vertex bölgesinde fazla saç kaybı olmayan kişiler bu yöntemi tercih edebilir.

Tıraşsız Saç Ekim Avantajları Nelerdir?

Tıraşsız saç ekim işlemimiz birçok avantaja sahiptir. Öncelikle bu işlemimizde iyileşme süreci oldukça kısadır. Bu özelliği hastalarımızın en memnun kaldığı özelliklerden birisidir.

Tıraşsız saç ekiminde saçın doğal görünümünde bir bozulma meydana gelmez. Saç ekimi yaptırdığını saklamak isteyen kişiler için oldukça iyi bir seçenektir.

Bu yöntem ile saçlarınız oldukça doğal ve sık bir görünüme sahip olur. Bu gibi faydalarını göz önünde bulundurarak tıraşsız saç ekim için ekiplerimize danışabilirsiniz. Yapılan muayeneler sonrasında en kısa sürede saç ekim işlemlerinizi tamamlayabiliriz

Tıraşsız Saç Ekim Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Tıraşsız saç ekim işlemi öncesi mutlaka belirli bir saç uzunluğuna sahip olmalısınız. Bu uzunluk ortalama olarak yedi santimdir.

İşlem sırasında kanama olmaması için kan sulandıran ilaçlarınızı bir süre kullanmamalısınız. Saç kökleriniz normale dönene kadar kolonya, krem vb. ürünleri kullanmayı bırakmalısınız.

Kafein vb. maddeler içeren içecek ve yiyecekleri işlemden en az 1 hafta öncesinde kesmelisiniz. Alkol ve sigara gibi ürünlerin tüketimini ise en az 1 ay öncesinde kesmelisiniz.

Tıraşsız Saç Ekim Dezavantajları

Her estetik operasyonun az da olsa bir takım dezavantajları olabilir. Tıraşsız saç ekim işleminin belli başlı dezavantajları şunlardır:

 • Tıraşsız saç ekim işlemi diğer işlemlere göre daha uzun sürer ve bu nedenle fiyatı daha maliyetlidir. İşlem yaklaşık 10-12 saat sürmektedir.
 • İşlemi yapacak cerrahlarımız için oldukça komplike ve hassas bir işlemdir.
 • Bu işlemde saç tıraşı olmadan ekim yapıldığı için komplikasyon oluşma oranı diğerlerine göre daha yüksektir. Bu sebeple bu yöntemi tercih ederseniz temizlik ve hijyeninize daha çok dikkat etmelisiniz.
 • Bu işlemde alınan kökler bekletilmeden ekilir ve bu sebeple çok daha emek harcanan bir işlemdir.

Tıraşsız Saç Ekim Sonuçları

Tıraşsız saç ekim sonuçları ile tercih edilen bir ekim işlemidir. Bu işlem ile amacımız saçlarınızda doğal ve sık bir görünüm yaratmaktır.

Bu yöntem diğer yöntemlere daha hassas olduğu için çok dikkatli biçimde yapılmaktadır. Greft alanı sınırlı olduğu için ekim alanının küçük olması da çok önemlidir.

Tıraşsız saç ekim sonrasında doktorumuzun öneri ve yönlendirmelerini yerine getirerek en iyi sonucu elde edebilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekim İle Tıraşlı Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tıraşlı saç ekimi ile tıraşsız saç ekim arasındaki farklar şunlardır:

 • Tıraşsız ekimde kesi olmadan özel kalemle ekim yapılır, tıraşlı ekimde ise kanal oluşturularak ekim işlemi yapılır.
 • Tıraşsız saç ekim yönteminde diğerine göre iyileşme süresi daha kısadır.
 • Tıraşsız işlem daha hassas olduğu için işlem süresi daha uzundur.
 • Tıraşsız ekim işlemi daha küçük ekim alanlarında etkiliyken, tıraşlı ekim işlemi daha büyük alanlarda uygulanabilir.
 • Tıraşsız işlemlerde kıl kökü beklemeden hemen ekilir ve zarar görmez.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları 2023

2023 tıraşsız saç ekimi fiyatları hakkında doğru bilgi almak için ekibimiz ile görüşebilir, hemen randevu oluşturabilirsiniz. Tıraşsız saç ekimi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.