SAFİR SAÇ EKİMİ

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Safir saç ekimi, günümüzün sık tercih edilen saç ekimi işlemlerinden birisidir. Uzman kadromuz ile tanışarak sizler de hayalinizdeki güzel saçlara hemen kavuşabilirsiniz. Safir saç bıçakları ile uyguladığımız bu işlem sayesinde saçlarınız doğal bir görünüme kavuşacak.

Saç ektirdiğinizi bile kimsenin fark etmediği bu doğal yöntem hastalarımızın çok tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor. Saç ekimi nasıl yapılır, safir saç ekimi nedir öğrenmek istiyorsanız iletişim numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiğiniz her şey için daima yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Safir (FUE) Saç Ekimi Nedir?

Saç ektirmek isteyen hastalarımızın merak ettiği yöntemlerden birisi safir(fue) saç ekimi işlemidir. Bu işlem, kafa derisinde kanallar açılırken safir bıçak kullandığımız fue saç ekimi modelidir.

Safir bıçaklar oldukça etkili bir işleve sahiptir. Alüminyum Oksit’ten üretilen safir bıçaklar tek bir kristalden yapılır ve sentetiktir. Sentetik safir normal çeliklerden yüz kat daha sert bir yapıya sahiptir. Bu nedenle keskinliğini uzun süre korur.

Mavi renkli safir kristaller uzmanlar eşliğinde kusursuz biçimde işlenir ve bıçak halini alır. Safir saç ekimi esnasında kullandığımız bu bıçaklar ile üst düzey kalite alacağınızı temenni edebiliriz.

Safir (FUE) Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Erkek hastalarımız arasında popüler olan safir(fue) saç ekimi ile artık saçlarınız çok daha gür ve havalı olacak. Safir saç ekim uygulama adımlarımız şu şekildedir:

 • Öncelikle saç ekiminde kullanacağımız transfer saçları, kişinin donör bölgesinden mikromotor kullanarak alıyoruz.
 • Saç alım işlemini bitirdikten sonra doktorlarımız safir bıçaklar ile gerekli yoğunluğa göre kanalları açıyor. Bu saç ekiminin en önemli evresidir.
 • Daha sonra son aşama olarak ekim işlemine başlıyoruz. Enseden saç köklerini alarak safir bıçaklar ile açılan kanalların içerisine bunları ekiyoruz. Böylece safir(fue) saç ekimi işlemimizi tamamlıyoruz.
 • Bu işlem ile saç diplerine minimum düzeyde zarar verildiği için kısa sürede iyileşebilirsiniz. Safir saç ekim sayesinde iyileşme sürecinde görülen yara ve ödemler de minimum düzeye inmektedir.


Safir (FUE) Saç Ekim Avantajları Nelerdir?

Safir(fue) saç ekimi işleminin birçok avantajı vardır. Bu gibi avantajlar göz önünde bulundurulduğunda hastalarımıza sık önerdiğimiz işlemlerden birisi safir saç ekim olmaktadır.

Safir saç ekim işleminin önemli avantajları şunlardır:

 • Safir bıçaklar, oldukça keskin ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu sayede yapılan işlemler mükemmele yakındır.
 • Safir saç ekim dokuya minimum düzeyde zarar verir ve kısa bir iyileşme süreci vardır. İyileşme sürecinde ödem ve yara görülme olasılığı da düşüktür.
 • Safir bıçakların uçları V şeklinde olduğu için yapılan işlemlerimiz daha doğal ve sık bir görünüme sahip olur.
 • Safir bıçaklar ile yapılan kesilerimizde uzmanlarımız yönleri daha iyi ayarlamakta ve doğal bir görünüm elde etmektedir.
 • Metaller kişide alerjiye neden olurken safir bıçaklar da böyle bir durum söz konusu değildir.
 • Pürüzsüz yüzeyleri bulunan safir bıçakların mikrop kapma olasılığı düşüktür. Bu durum da olası enfeksiyonların önünü keser.


Safir (FUE) Saç Ekim Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Saç ekimi alanında en yeni uygulamalardan birisi safir (fue) saç ekimi modelidir. Güvenli ve olumlu sonuçlar ortaya çıkaran bu yöntem bizlerin de hastalarımıza en sık önerdiği yöntemler arasında yer alır.

Safir saç ekim işlemimiz ile saç ekimi dışında işlemler de yapıyoruz. Safir bıçaklar kullanımı ile kaş, sakal ve bıyık ekimi işlemlerimizi de en başarılı şekilde gerçekleştiriyoruz. İşlemin acısız ve ağrısız olması, enfeksiyon riskinin düşük düzeyde olması, iyileşme sürecinin hızlı olması safir ekimin önemli özellikleri arasındadır.

Sizler de saç, sakal, bıyık ya da sakal konusunda sorun yaşıyorsanız safir(fue) saç ekimi işlemimiz size uygun bir seçim olacaktır. Bilgi ve randevu için ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Safir (FUE) Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Safir saç ekim birçok açıdan önemlidir ve bu sebeple hastalarımızın talep ettiği yöntemler arasında yer alır.

Safir bıçaklarla yapılan bu işlem en son teknolojilerden birisidir. Bu sebeple daha sık ve sabit kanallar açarak saç ekimi için en iyi sonucu alabiliriz.

Ödem ve enfeksiyonun az olması, iyileşme sürecinin kısa olması da safir saç ekim için önemli etkenlerden birisidir. Diğer yöntemler ile karşılaştırdığımızda en rahat ve etkili işlem olarak safir saç ekimini sizlere rahatlıkla önerebiliriz.

Safir (FUE) Saç Ekim Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Safir(fue) saç ekim işlemine karar verdiyseniz işlem öncesi bazı noktalara dikkat etmelisiniz. İşlem öncesi hastalarımızın dikkat etmesi gereken noktalar şunlardır:

 • Öncelikle işlem öncesi mutlaka ekibimiz ile görüşerek randevu almalı ve doktorumuz ile görüşmelisiniz.
 • Doktor görüşmesi sırasında tüm rahatsızlık ve aldığınız ilaçları belirtmelisiniz.
 • İşlem öncesi en az 1 hafta öncesinden sigara kullanımını bırakmalısınız.
 • Kan sulandırıcı ilaçları 1 hafta öncesine kadar bırakmış olmalısınız.
 • Saç kaybı için Minoxidil kullanan hastalarımızın da bu ilacı bırakmış olması gereklidir. Bu gibi ilaçlar işlem esnasında fazla kanamaya sebep olduğu için kullanılması sakıncalıdır.


Safir (FUE) Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Safir (fue) saç ekimi yukarıda da belirttiğimiz üzere çabuk iyileşen bir etkiye sahiptir. Bu durum hastalarımız için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Ekim işlemi sonrası özellikle ekim yapılan bölgeyi korumaya mutlaka özen göstermelisiniz. İşlemden 10 gün sonraya kadar bölgeyi herhangi bir yere sürtmemeli ve çarpmamalısınız.

Doktorumuz tarafından verilen ilaçları mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız. Bu sayede iyileşme süreciniz kısa ve sancısız olacaktır.

İşlem sonrası dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise aşırı terlemeyi önlemek üzerine olacaktır. Safir saç ekim işleminden sonraki 15 gün aşırı terlemekten mutlaka kaçınmalısınız.

Ağır sporların yapılması, sauna ve hamam gibi ıslak bölgelerin kullanılmaması da dikkat etmeniz gereken noktalar arasındadır. Tüm bu kurallara dikkat ederek çok sağlıklı bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz.

Safir (FUE) Saç Ekimi Yaptıranların Yorumları

Safir (fue)saç ekimi işlemi hastalarımızın en çok memnun kaldığı işlemlerden birisidir. Acısız bir süreç ve etkili bir saç ekimi için sizler için de en doğru yöntem safir saç ekim olacaktır.

Son teknolojiye uygun olarak hazırladığımız safir bıçaklar ile daha sık ve doğal görünen saçlara kavuşacaksınız. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise randevu almak.

İletişim numaralarımız üzerinden randevu alarak doktorlarımız ile görüşebilirsiniz. Bu görüşme esnasında kafanıza takılan tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracağımızı bilmenizi isteriz.

Safir (FUE) Saç Ekimi Fiyatları 2024

2022 safir (fue) saç ekimi fiyatları hakkında en net ve doğru bilgiyi verebilmemiz için mutlaka hastanemizde muayene olmalısınız. Ekim işleminde birçok unsur fiyat üzerinde etkilidir. Ekim yapmak istediğiniz bölgenin yeri ve büyüklüğü fiyatı belirleyen önemli unsurlardan birisidir.

Bununla birlikte seçilecek yöntem de oldukça etkilidir. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak muayene sonucu tüm bu noktaları dikkate alıyor ve bütçenize en uygun fiyatı sizlere sunuyoruz. Saçlarınızın sağlıklı bir görünüme kavuşması sizler kadar bizim için de çok önemli.

En kaliteli hizmeti, bütçenize uygun fiyatlar ve son teknolojik aletlerin kullanıldığı bir hastanede almak için hemen bizimle iletişime geçmelisiniz. 2022 safir saç ekimi fiyatlarını öğrenerek en doğru tercihi yapabilirsiniz. Safir saç ekimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

Referanslar

Sizlerden Gelenler

You are really an artist. Thank you for your amazing work.

Naty Z.

Designer

Yunus Hocam kardeşimi Piezo Burun Estetiği tekniğiyle opere etti çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz.

Dr. Ali Varol

Doctor

I really had a wonderful experience. First i want to say thanx to DrYunus for the amazing surgery he has done for me,my experience was really good,amazing doctor,he really knows his job well, I'am really happy that i chose him for my surgery, and all the nurses and his assistance are all kind people.

Felicia A

Store Owner

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.