POST BARIATRIK CERRAHİ

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Post bariatrik cerrahi, obezite sonrasında oluşan deformeleri gidermek için uygulanır. Dilediğiniz vücuda, uygun diyet ve egzersiz programıyla kavuşmanızın ardından vücudunuzda istenmeyen sarkma ve deformelere meydana gelir. Bunları önleyebilmek adına, çeşitli estetik cerrahi yöntemlerinden yardım alabilirsiniz.

Yüksek kilo, kişinin estetik açıdan hoş görünmeyen deformeler yaşamasına neden olur. Post bariatrik cerrahi yardımıyla tüm bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Çeşitli estetik cerrahi yöntemleriyle uygulanan ameliyatlar yardımıyla vücudunuz eski görünümüne kavuşur.

Kişiler, mide ameliyatı geçirmelerinin ardından, yaklaşık 15 ay sonra ideal kilosuna ulaşır. Bu süreç zorlu geçse de kişilerin bu süreçte iradeli davranmaları gerekir.

En az 3 ay boyunca ideal kilosunda bulunan kişiler, estetik cerrahi yöntemlerinden faydalanabilir. Vücudunda aşırı sarkma olan bireyler, birbirinden farklı operasyonlardan birisini seçebilir. Vücut şekillendirme alanında, birçok cerrahi operasyon bulunur.

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Operasyon, aşırı kilolu kişilere uyguladığımız bir estetik cerrahi yöntemidir. İleri derecede kilolu olan kişileri sağlıklı kilolarına indirmek amacıyla yaygın olarak bu yöntemi kullanmaktayız. Operasyonu yalnızca sağlıklı olan kişilere uygulayabiliyoruz.

Mide kesme, küçültme ya da kısaltma cerrahisi olarak da bilinen post bariatrik cerrahi, bedende oluşan sarkma ve fazlalıkların giderilmesi işlemidir. Ayrıca bedendeki deformasyonları da önemli ölçüde giderir. Operasyon sonrası, yaklaşık olarak 30 ile 90 kilo arasında, hızlı kilo kayıpları yaşayabilirsiniz.

Başarılı şekilde gerçekleştirilen bu operasyon, vücut şekillendirme operasyonu olarak da bilinir. Obeziteyi önlemek ve buna yol açan sebepleri ortadan kaldırmak amacıyla planlanan tüm tedavileri, genel olarak Bariatriks olarak isimlendiriyoruz. Mevcut operasyon sadece uzman plastik cerrahların eşliğinde yapılabilen önemli bir operasyondur.

İşlem esnasında, deformasyona neden olan dokular alınır. Bu şekilde oluşan sarkmalar ortadan kaldırılmış olur. Sağlıklı vücut şekillendirmesini sağlamak adına, tüm bu işlemleri özenli şekilde gerçekleştiririz. Tüm süreç boyunca yanınızda yer alırız. Cerrahi operasyon kapsamında değerlendirilen kişiler; aşırı kilolu ve hızlı kilo verebilen kişilerdir.

Post Bariatrik Cerrah Nasıl Yapılır?

Operasyon, baristik cerrahi sonrası kişinin deformasyona uğramış bölgelerini yeniden şekillendirme ameliyatıdır. Bu süreçte sarkmış deri dokuları, uygun operasyonlarla eski haline getirilir. Klasik toparlama ameliyatlarının aksine, bu tür vakalarda deri sarkmasının daha fazla olduğunu görebilirsiniz.

Bu nedenle vücuttan çıkardığımız deri miktarı da buna bağlı olarak daha fazla olur. Özellikle göğüsler, karın ve iç bacaklar en sorunlu bölgeler olarak öne çıkar. Operasyonlarda, deformasyon yoğunluğuna bağlı olarak farklı teknikler kullanırız.

Örnek vermek gerekirse; en fazla yağ oranı ve sarkmanın olduğu göğüs kısmını ele alalım. Bu bölge zaman içinde grandüler tabakanın tamamını kaybeder. Bu bölgede deriyi yeniden toparlamak ve sarkmaları önlemek gerekir.

Bunu başarabilmek adına, gerekli durumlarda bölgeye implant yerleştiririz. Karın bölgesinde boşalan deri kesilir ve bu kısma germe uygulanır. Bu işlemi yaparken, sırt ve bel oyuntusunu da göz önüne alırız.

Hastanın genel durumuna bağlı olarak, post bariatrik cerrah tek bir seferde ya da seanslar halinde gerçekleşir. Bu aşamada, hastanın vücut yapısı ile birlikte diğer sarkmış kısımlarının da düzeltilip düzeltilmeyeceği incelenir.

Hekiminizin ayrıntılı incelemeleri sonucunda, bir işlem daha yapılmasına karar verildiği durumlar olabilir. Bazı hastalarda sarkmış deriyi mevcut bölgeden çıkarmak yeterli olurken bazı hastalarda poponun düz görüntüsünün de giderilmesi gerekir. Bu durumda yapılacak bir popo germe ameliyatıyla mevcut durumu giderebiliriz. Hastayla koordineli bir şekilde, uyluk kesme ya da diğer yöntemleri de uygulamaktayız.

Post Bariatrik Cerrah Kimlere Uygulanır?

Aşırı kilolu ve obez hastalar sıkı diyet ve egzersizle hızlı kilo verir. Hızlı kilo verme sonrasında, kişilerin vücutlarında sarkma ve deformasyonlar olur. Bu sarkmaları önlemek adına post bariatrik cerrah yöntemlerini uygulamaktayız. İdeal vücut hatlarınıza kavuşmak amacıyla uygulanan bu yöntemle kısa sürede istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

Operasyonun uygulanabilmesi için hastanın belli kriterlere sahip olması gerekmektedir. Sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesi için hastanın kilo vermesinin üzerinden belli bir zaman geçmiş olması gerekir. Bu sürede, vücut kendini toparlar, aynı zamanda verdiği kiloları geri alıp almayacağı da ortaya çıkar. Bunu ölçebilmek adına en az 6 ay ile 1 yıl arasında beklemenizi öneriyoruz.

Post Bariatrik Cerrah Öncesi

Operasyonun daha başarılı geçebilmesi adına, kişilerin ameliyat öncesi bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Bu noktaları, genel olarak şu şekilde açıklayabiliriz:

Operasyon öncesi dönemde, sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Ameliyat gününe kadar mevcut kilonuzun üstüne çıkmamak adına çaba göstermelisiniz. Böylece ameliyattan daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Operasyondan en az iki hafta önce, sigara ve alkol alımını tamamen kesmelisiniz. Gereğinden fazla su tüketiminden kaçınmalısınız. Fazla sıvı tüketimi vücudunuzda ödem oluşmasına neden olur. Bu durum, ameliyatınızı olumsuz anlamda etkiler. Bunu önleyebilmek adına, sıvı tüketiminizi sınırlandırmalısınız. Bazı ilaç ve vitamin türleri, operasyon esnasında kanamaya neden olur. Kullandığınız ilaçlara devam edip etmemek konusunda mutlaka hekiminize danışmalısınız.

Post Bariatrik Cerrah Sonrası

Operasyon sonrasında, kişilerin akıllarında bazı soru işaretleri olur. Bunların giderilmesi adına, bazı cevaplar vermemiz gerekir. Verilecek cevaplar, hangi tür operasyon yaptırdığınıza ve genel sağlık durumunuza bağlı olarak değişiklik gösterir.

Daha hafif operasyonlarda, aynı gün içinde taburcu olmanıza izin veririz. Ancak sağlık durumunuza bağlı olarak bu süre uzayabilir. Daha kapsamlı ameliyatlarda, hekiminizin değerlendirmeleri sonucunda ne kadar müşahede altında tutulacağınıza karar vermekteyiz. En az bir gece ile bir hafta arasında gözlem altında tutulmanız, sizin adınıza en doğru tercih olur.

Tüm bu süreçte, uzman kadromuzla yanınızda yer alırız. Bakım ve kontrollerinizi düzenli rutinlerle gerçekleştiririz. Sizler de operasyon sonrası rahatlıkla dinlenip kısa sürede normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Vücut Geneli Uygulama

Operasyon, gerekli durumlarda vücut genelinize uygulanır. Bu durumda, hekiminizin değerlendirmeleri ne tür bir operasyon yapılacağında belirleyici olur. Tüm operasyonlar tek bir gün içinde gerçekleşmez.

Cerrahi ve estetik doktorumuzun ortak kararıyla hasta için ayrıntılı bir değerlendirme yaparız. Bütün uygulamaları bu çerçevede belli bir düzen içinde yürütürüz. Her hasta için özel olarak oluşturduğumuz tedavi şekilleri, süreci daha kolay ve rahat atlatmanızı sağlar. Yapılan vücut geneli post bariatrik cerrah uygulamalarına ek olarak:

Yüz germe operasyonu, Göğüs toparlama operasyonu, Popo estetiği ameliyatları, Karın ve sırt bölgesi gerdirme operasyonları da uygulanabilmektedir.

Bu uygulamalarla sizlerin daha gergin ve sıkı bir cilde kavuşmanızı önemseriz.

Etkili Kilo Verme

Kilonuz, yaşınız ve boyunuza göre fazlaysa bu durumda aşırı kilolu olarak değerlendirilirsiniz. Yaptığınız sıkı diyet ve egzersizler sonucunda hızlı şekilde kilo verebilirsiniz. Bununla birlikte hızlı kilo veren kişilerde, yaygın olarak cilt ve deri sarkmaları yaşandığına şahit olmaktayız.

Etkili post bariatrik cerrah yöntemleriyle tüm sarkma şikayetlerinizi ortadan kaldırırız. Doktorunuzun yönergeleriyle daha sağlıklı ve ideal bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Post Bariatrik Cerrahi Fiyatları 2024

Operasyon fiyatları oldukça değişkendir. Yapılan işlemin hangi boyutta olduğu ve farklı operasyonlarla desteklenip desteklenmediği, fiyatlandırmayı belirleyen etkenler olarak öne çıkar.

En etkili tedavi ve post bariatrik cerrah yöntemleri hakkında bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Post bariatrik cerrahi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

Referanslar

Sizlerden Gelenler

You are really an artist. Thank you for your amazing work.

Naty Z.

Designer

Yunus Hocam kardeşimi Piezo Burun Estetiği tekniğiyle opere etti çok memnun kaldık, çok teşekkür ederiz.

Dr. Ali Varol

Doctor

I really had a wonderful experience. First i want to say thanx to DrYunus for the amazing surgery he has done for me,my experience was really good,amazing doctor,he really knows his job well, I'am really happy that i chose him for my surgery, and all the nurses and his assistance are all kind people.

Felicia A

Store Owner

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.