Kepçe Kulak Estetiği

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ(OTOPLASTI)

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti) Nedir?

Kepçe kulak estetiği, kulak şeklinden memnun olmayan kişilere uygulanan estetik türüdür. Kulak kepçesi yapılan cerrahi işlemlerle istenilen hale gelir. Hastaları rahatsız eden kulak büyüklüğü ve kepçe kulak olması, işlemin yapılma sebepleri arasında yer alır.

Daha doğal ve estetik bir görünüme kavuşan kulak kepçesi, kişilerin beğenilerine göre şekillenir. Kepçe kulak estetiği ameliyatı için birçok cerrahi yöntem bulunur.

Uzman hekimimizin yönlendirmeleriyle en doğru yönteme karar verebilirsiniz. Uygulanan otoplasti yöntemleriyle hastaların memnun kalacakları operasyonlar gerçekleştirmeyi amaçlamaktayız.

Özellikle okul öncesi çocuklarda, 5 yaş civarı bu operasyonun uygulanması adına ideal bir zamandır. Okulda rahatsız edici olabilen kepçe kulak, erken dönemde düzeltilebilir.

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti) Nasıl Yapılır?

Otoplasti operasyonunu, genel anestezi altında gerçekleştiriyoruz. Ameliyat süresi, ortalama olarak 1 ya da 2 saat sürmektedir. Kulak arkasından yaptığımız işlemlerle kulağın istenilen şekli almasını sağlamaktayız.

Vakanın durumu, yaptığımız operasyonu da çeşitlendirir. Gerekli durumlarda, kıkırdak enkizisyonu da gerçekleştirebiliriz. Amacımız, doğal ve estetik bir kulak şekli elde etmektir.

Ameliyat sonrasında, kulak arkasında oluşan kesikleri sütür yardımıyla kapatıyoruz. Yaptığımız işlem sonrasında, kulak arkasında küçük bir iz kalır. Bunun dışında, dışarıdan belli olabilecek herhangi bir iz göremezsiniz.

Ameliyat sırasında ve sonrasında gerekli durumlarda steril pansuman uyguluyoruz. Bu şekilde herhangi bir enfeksiyon bulgusu görülmesi engellenir. Hasta için kullandığımız dikişler, kaliteli bir yapıya sahiptir. Uygun ortam oluşturarak, işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Kanama kontrolünü düzenli aralıklarla yaptığımızdan, kan birikmesi şikayeti oluşmaz. Gün aşırı pansumanlarınızın yapılması, enfeksiyon kapma riskini de ortadan kaldırır. Uygun koşullarda yaptığımız bu işlemlerle operasyon sonrasında oluşacak şikayetleri de en aza indiririz.

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti) Kimlere Uygundur?

Kulak şekli ve boyutundan memnun olmayan kişiler, kepçe kulak estetiği’nin yöntemini tercih eder. Uygun yöntemlerle yapılan otoplasti ameliyatı, memnun kalınacak sonuçları ortaya çıkarır. Bu işlemi, her yaş aralığı için rahatlıkla uygulayabilmekteyiz. Kafa yapısı büyük olan çocuklarda, kulakların görünümü estetik açıdan hoş durmaz.

Kulak şekillendirme operasyonumuzla, henüz başlangıçta bu durumun önüne geçebiliriz. Otoplasti uygulamalarında simetri sağlamak adına, işlemi her iki kulak için orantılı şekilde uyguluyoruz. Kepçe kulak, doğuştan gelen bir durumdur. Doğumsal bir anomali olan bu durum, erken yaşta yaptığımız operasyonlarla kolay şekilde giderilir.

Duyma sorunlarında neden olmayan kepçe kulak, estetik açıdan hoş görünmez. Bu durum, çocukların küçük yaşta içlerine kapanmasına neden olur. Bunu engelleyebilmek adına, uygun otoplasti yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Fiziksel görünümleri nedeniyle alaya alınan çocuklarda, uzun vadede farklı psikolojik sorunlar görebilirsiniz.

Kepçe kulak görünümüne sahip olan herkese, bu işlemi uygulamaktayız. İşlem için herhangi bir yaş kısıtlamamız bulunmamaktadır. Sahip olduğunuz farklı rahatsızlıklar da bu durumu engellemez. 5 yaşından sonra asıl görünümünü alan kulak çevresi, operasyon için uygun şeklini almış olur.

Kepçe Kulak Estetik (Otoplasti) Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kepçe kulak estetiği’nin nasıl gerçekleştirileceğine sadece uzman hekiminiz karar verebilir. Bunun dışındaki hiçbir görüşü dikkate almamalısınız. Çocuğunuz ya da siz kepçe kulak yapısına sahipseniz yapacağımız müdahale öncesinde bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Kulak yapınıza müdahale etmeden önce gerekli tüm tetkikleri yaptığımızdan emin oluruz. Bu aşamada, tıbbi bir müdahaleye gerek olup olmadığını ölçeriz.

Uygulamalarımızda yaptığımız cerrahi işlemi, her iki kulak için de uygulamaktayız. Bununla ilgili en net kararı uzman hekimimiz vermektedir. Ameliyat öncesi şu durumlara dikkat etmenizi bekliyoruz:

  • Doktorunuzun sorduğu tüm sorulara eksiksiz şekilde cevap vermelisiniz. Sağlık geçmişiniz, operasyonun uygulama aşamaları hakkında en net bilgileri verir.
  • Kullandığınız ilaçları en az bir hafta öncesinde bırakmanız gerekir.
  • Ameliyata iki hafta kala, sigara ve alkol tüketimini tamamen bırakmalısınız.
  • İşlem lokal anestezi yöntemiyle yapıldığından uzun süreli açlıklara gerek kalmamaktadır.


Kepçe Kulak Estetik (Otoplasti) Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyat sonrası iyileşme sürecini, merak ediyor olabilirsiniz. Operasyon geçirecek herkes, iyileşme süreci hakkında net ve güvenilir bilgiler duymak ister. Kepçe kulak estetik, ameliyat sonrası süreçte herhangi bir sorun teşkil etmez. Kişiler hızla normal yaşamlarına geri döner.

Kolay yöntemlerle hızlı şekilde uygulanan operasyonda, hastaları genellikle ilk günlerinde taburcu etmekteyiz. Genel anestezi uygulanan hastalarımızda, bu durum farklılık gösterir. Operasyonda yapılan kesiler, dikiş gerektirmez. Bu nedenle iyileşme süreleri de oldukça kısadır.

Genellikle, 1 ya da 2 hafta içinde tamamen iyileşir. Hasta bu sürenin ardından, günlük aktivitelerinin hepsini yapmaya başlar. Bu süreç boyunca, kulaklarını dış etkilerden korumalıdır. Böylece operasyonun başarı oranı da artmış olur.

Süreç sonunda, kişilerdeki kepçe kulak sorunu tamamen ortadan kalkar. Doğal ve estetik görünümlü kulaklara sahip olmak, sizi oldukça mutlu edecektir. Kulak görünümünün istenilen şekle gelmesi, psikolojik açıdan da sizleri rahatlatır.

Kepçe Kulak Estetik (Otoplasti) Kaç Yaşında Yapılır?
Kulaklarda yer alan şekil bozukluklarını, genellikle küçük yaşlarda fark edersiniz. Küçük yaşlarda bu sorunu yaşayan çocuklar, içe kapanık bir ruh haline bürünmektedir. Kepçe kulak estetik ameliyatı, küçük yaşlardan itibaren uygulanabilen bir ameliyattır.

Her yaş için uygulanabilse de genellikle 5 ya da 6 yaşından itibaren uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Kulak şeklinin tam halini alabilmesi için çocukların gelişimlerini tamamlamalarını beklemek daha uygundur. Doğuştan gelen bir estetik bozukluk olan kepçe kulak, uyguladığımız kolay bir operasyonla ideal formuna kavuşur.

İlk çocukluk döneminin psikolojik açıdan daha huzurlu geçmesi adına, 5 yaşından itibaren bu sorunu yaşayan tüm çocuklara bu işlemi uygulayabiliriz. Ameliyat sonrasında gözle görülür bir izin kalmaması da ilerleyen dönemde çocuğunuz adına daha iyi olacaktır.

Kepçe Kulak Estetik (Otoplasti) Operasyonları Nasıl Gerçekleştirilir?
Geçmişte oldukça can sıkıcı bir sorun olan kepçe kulak sorununu, günümüzde basit yöntemlerle çözmekteyiz. Doğru teknikler uygulanarak yapılan operasyonlar, büyük ölçüde başarıyı getirir.

Kepçe kulak estetik, ciddi riskler taşımaz. Alanında uzman bir cerrah tarafından yapılması halinde, riskli bir operasyon olarak görülmez. Operasyon esnasında, gerekli hastane koşulları da sağlanmalıdır.

Lokal ya da genel anestezi uygulanmasında en önemli etken, hastanın yaşıdır. Ameliyatın süresi 45 ile 90 dakika arasında değişiklik gösterir. Kulaktaki sorunun seviyesi, bu süreyi yakından etkiler. Kulak yapısına bağlı olarak, cerrah işlemi kulağın önünden ya da arkasından gerçekleştirir.

Kıkırdaklar olması gereken şekle getirilir. Kulaklar geriye doğru olacak şekilde, yeniden konumlandırılır. Ameliyat sonunda, operasyon geçiren kulağa 1 ya da 2 hafta süreyle bant takılır.

Ameliyat süreci, duyma sorunlarına neden olmaz. Kişiler, işlem geçirmelerinin ardından rahatlıkla normal yaşantılarına geri döner.

Kepçe Kulak Estetik (Otoplasti) İşlemi Ne İçerir?
Kepçe kulak ameliyatında, kulağın estetik açıdan istenilen görünüme kavuşmasını hedefleriz. Kulağın doğal bir hal alması ve daha az dikkat çekmesi, ana hedeflerimiz arasında yer alır. Uygun operasyon ve tetkiklerle sizler için bu süreci en kolay hale getiririz.

Otoplasti işlemi hakkında en net bilgilere ulaşmanız adına, dilediğiniz zaman uzman hekimimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları 2024

Kulak estetiği ameliyatlarını, 5 yaşından itibaren tüm hastalarımıza uygulamaktayız. Kepçe kulak estetik fiyatlarını, hangi anestezi türünü uyguladığımız ve kulaktaki şekil bozuklukları gibi kriterler belirlemektedir. Kepçe kulak estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.