Fue Saç Ekimi Nedir?

Fue saç ekimi, saç ekimi tedavilerinde alternatif bir yöntem olmasının yanısıra, kişilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemlerdendir. Saç ekimi, günümüzde hızla gelişme gösteren tedaviler arasındadır. Bu sebeple gelişen yöntemlerde de çokluk görebiliyoruz.

Çeşitli rahatsızlıklar sonucunda insanlar saç dökülme problemi ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Ancak saç dökülmesinde çoğunlukla yaş ve genetik faktörler etkilidir. Ailede saç dökülmesi yaşayan bireyler varsa, bu sorunun gelecek kuşaklarda da etkili olmasını bekleyebilirsiniz.

Fakat günümüz tıp dünyasında pek çok rahatsızlıkta olduğu gibi, saç dökülmesinde de etkili tedaviler mevcuttur. Saç ekimi, kişilerin sıklıkla tercih ettiği tedavi yöntemidir. Fue saç ekimi ise saç ekimi tedavisinde kullandığımız yöntemlerden biridir.

Saç ekiminde fue yöntemini, kellik için kalıcı çözüm getirmesi amacıyla kullanıyoruz. Kellik, günümüzde sayısız insanın baş etmek zorunda kaldığı bir rahatsızlık. Üstelik yalnız yüksek yaş gruplarının değil, genç ve genç yetişkinlerin dahi yaşadığı bir rahatsızlıktır.

Saç ekimi, bugün kişilerin sıklıkla tercih ettikleri estetik operasyonlardan biridir. Bu sebeple yeni ve yeterince gelişmemiş bir tedavi olduğunu söyleyemeyiz. Fue yöntemi de saç ekimi tedavisinde uyguladığımız yöntemlerden biridir ve uygulama sıklığımız da yoğundur. Dünya çapında da estetisyenlerin sıklıkla kullandığı yöntemlerdendir.

Bu yöntemin özelliği, saç derisinde kesik açmıyor oluşumuzdur. Bunun yerine saç derinizin farklı bir bölgesinden aldığımız saçları, kafa derinizde kelliğin yaşandığı kısımlara yerleştiriyoruz.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Fue tekniğinde kafa derinize yerleştirmek için çoğunlukla ensenizdeki saçları tercih ediyoruz. Daha spesifik bir ifadeyle; kulağınızın hemen arkasında kalan bölgedeki saç köklerini kullanıyoruz. Bu operasyonda herhangi bir cerrahi müdahale bulunmamaktadır.

Operasyona başlamadan önce, bölgedeki saçlarınızı 1 mm boyutuna ulaşana dek kesiyoruz. Ardından hem saç alımını gerçekleştireceğimiz bölgeyi, hem de kafa derinizde saçları yerleştireceğimiz bölgeyi uyuşturuyoruz. Kafa derinize transfer edilecek saçları derinizden ayırma işlemini titizlikle yürütüyoruz. Bu etapta saç köklerini uzunluklarına göre doğru yönlere ayırmaya da dikkat ediyoruz.

Fue saç ekim tedavisinin en önemli etabı, alınan saçları kafa derinize transfer edişimizdir. Bu noktada kafa derinizde açtığımız kanallara ense bölgenizden aldığımız saç köklerini titizlikle yerleştiriyoruz. Alanımızdaki tecrübemizle saç ekimini, ekimin belli olmayacağı şekilde başarılı bir şekilde yürütüyoruz. Amacımız, sizlere maksimum tatmini sağlayarak kelliğinize kalıcı bir çözüm sağlamak.

Fue Saç Ekim Kimlere Uygulanır?

Genetik faktörlerin ve yaşlılığın yanında saç dökülmesine sebebiyet verebilecek pek çok farklı etken de bulunmaktadır. Günümüzün en sinsi hastalığı olarak bilinen stres, bu etkenlerin başını çekmektedir. Bunun yanında yaşadığınız çevrenin koşulları da saç dökülmesine sebep olabilir.

Bu ve bu gibi etmenler sebebiyle saç dökülmesinden muzdarip iseniz, fue tekniği ile saç ektirebilirsiniz. Cerrahi bir operasyon olmaması sebebiyle 18 yaş altı çocuklar da ebeveyn izniyle saç ektirebilirler. Bu bağlamda doğuştan gelen saç dökülmesi şikayeti bulunanlar da bu gruba dahildir.

Fue Saç Ekim Yöntemleri

Fue saç ekiminde üç farklı yöntem kullanmaktayız:

  • Mikro Fue Saç Ekim Yöntemi
  • Saffir Fue Saç Ekim Yöntemi
  • Soft Fue Saç Ekim Yöntemi

Mikro Fue Saç Ekim Yöntemi’nde saç ekimi operasyonunda mikro uçlara sahip ekipmanlar kullanıyoruz. Bu ekipmanlarla ensenizden alacağımız saç köklerinde yaklaşık 0.9 mm’lik delikler açıyoruz. Saçları bu sayede çıkarıp, kafa derinize transfer ediyoruz.

Fue tekniğinde kullandığımız ekipmanlar genellikle metal uçludur. Saffir fue saç ekim Yöntemi’nde ise metal değil, safir uçlar kullanıyoruz. Bu uçlar daha hijyenik olmakla birlikte, tedavi sonrası iyileşme sürecine de katkıda bulunmaktadır.

Soft Fue Saç Ekim Yöntemi’nde operasyon esnasında sizi rahatlatacak ilaçlar kullanıyoruz. Bu ilaçlar sedasyon etkilidir ve herhangi bir yan etki oluşturmaz. Bu yöntemin amacı, operasyon sırasında hastanın kaygılarını en aza indirgemeyi sağlamaktır.

Fue Saç Ekim Öncesi

Hastaların fue saç ekim öncesinde dikkat etmeleri gereken birtakım konular vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sigara ve alkol tüketimini operasyondan minimum bir hafta öncesinde kesmeniz gerekmektedir.
  • Yine operasyondan en az bir hafta öncesine kadar ağır sporlardan ve yorucu antrenmanlardan uzak durmalısınız.
  • Operasyon sırasında saçınızda kesinlikle jöle ve benzeri yabancı maddelerin bulunmaması gerekir. Mümkünse operasyon öncesindeki süreçte de saçlarınıza bu gibi maddeleri sürmeyin.
  • Saçlarınızı operasyon öncesinde temizleyin. Operasyona temiz saçlarla girmeniz oldukça önemlidir.
  • Operasyona tok karınla girin. Bunun için operasyonunuzun yapılacağı saate göre öğünlerinizi eksiksiz bir şekilde alın.

Fue Saç Ekim Tavsiyeleri

Fue saç ekiminde doğru tedavi almanız son derece önemlidir. Bu sebeple tecrübesiz ve deneyimsiz estetisyenlerden kesinlikle uzak durun. Saç ekiminde fue tekniği, özellikle son yıllarda dünyanın dört bir yanında aktif durumdadır. Buna karşın bu tekniği başarıyla uygulayabilen estetisyenlerin sayısı oldukça düşüktür. Bu sebeple tedavi öncesinde gerekli araştırmaları yaptığınızdan emin olun.

Alanımızdaki tecrübe ve başarılarımızla sizlere fue saç ekim kapsamında maksimum hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Tedavi sonrasında kafa derinizde saç ekiminin izlerinin kalmaması adına operasyonları titizlikle yürütüyoruz.

Fue saç ekiminde operasyonlar yaklaşık olarak 5 saat sürmektedir. Uzun süreli bir operasyon olmasından ötürü kendinizi zihinsel olarak tedaviye adapte etmeniz de oldukça önemlidir.

Fue Saç Ekim Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Operasyon sonrası ile ilgili bilmeniz gereken en önemli şey, saçlarınızın dökülecek olmasıdır. Bu, tekniğin olağan ve bilindik sonucudur. Operasyon sırasında kafa derinize ekilen saçlar, aşağı yukarı bir ay içerisinde tamamen dökülecektir. Bu durum sizi korkutmasın ve endişelendirmesin.

Saçlarınızın tamamen dökülmesinin ardından kafa derinizde kalıcı saçlar oluşmaya başlayacaktır. Bu süreç, kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama beş aylık bir zamanı kapsamaktadır. Yani tedavi ortalama beş ay içerisinde gereken etkiyi göstermeye başlayacaktır.

Saçlarınızı nasıl yıkamanız gerektiğini sizlere operasyon sonrasında detaylı olarak anlatıyor olacağız. Saçlarınızı ilk olarak kliniğimizde yıkayarak, bunu uygulamalı olarak da göstereceğiz.

Operasyon sebebiyle kafanızda ödem oluşma ihtimali yüksektir. Bu sebeple operasyon sonrasında kafanıza dokunmamanız ve su ile temas ettirmemeniz önemlidir.

Fue Saç Ekim Yaptıranların Yorumları

Fue saç ekimi tekniğini kullananların birçoğu, operasyonun oldukça rahat ve acısız olduğu görüşünde. Bunun sebebi bu tekniğin uygulanmasında herhangi bir kesi oluşturmuyor olmamızdır. Kesi olmamasından dolayı, dikişe de ihtiyaç duymamaktayız.

Hastalar aynı şekilde operasyon sonrasının da ağrısız bir süreç olduğu yorumunda bulunuyorlar. Operasyon sonrasında ihtiyacınız olan krem ve ilaç desteğini sizlere sağlıyor olmamız bunda oldukça etkilidir.

İyileşme süresinin oldukça kısa oluşu da işlem gören kişilerin sıklıkla belirttiği hususlar arasındadır. Nitekim sürecin ağrısız geçmesinin bir başka etmeni de budur. Hastalar ayrıca işlemin kalıcı etkilerini de övmekteler. Beş ay içerisinde etkilerini göstermeye başlayan teknik, yaklaşık bir sene içerisinde kalıcı etkilerini de gösteriyor. Bu süreç sonrasında saçlar ve kafa derisi tamamen doğal bir görüntüye kavuşmaktadır.

İşlem sonrasında yan etkilerle karşılaşan hastalar ise yok denecek kadar azdır.

Fue Saç Ekimi Fiyatları 2023

Fue saç ekiminde belirlemiş olduğumuz sabit bir ücret yoktur. Bu tekniğin ücretlendirmesinde en etkili faktör, ekilecek saçın miktarıdır. Bunun haricinde uygulanacak yönteme göre de fiyatta değişiklikler gözlemlenebilmektedir.

Operasyon öncesinde kafa derinize transfer edilmesi gereken saç miktarını belirliyoruz. Uygulanacak fue saç ekim yöntemi ile birlikte size belli bir ücret sunuyoruz. Fue saç ekimi işlemini ise bu ücretlendirmenin ve tarafınızca kabulünün ardından yapıyoruz. Fue saç ekimi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.