Fleur de lis Abdominoplasti Nedir?

Fleur de lis abdominoplasti, karın bölgesinin göbek altı kısmında oluşan sarkmaların alınması işlemidir. Sarkmış fazla deri ve yağ dokusunun eski haline döndürülmesi, işlemin uygun şekillerde yapılmasıyla gerçekleşir. Karın ön duvarında oluşan gevşekliğin, belirli işlemlerle onarılması işlemi, abdominoplasti ameliyatının içeriğinde yer alır.

Karın bölgesinde oluşan sarkmaların nedenleri arasında:

 • Hızlı kilo alıp verilmesi,
 • Doğum sonrası yanlış diyet uygulamaları,
 • Genetik yapıya bağlı oluşan sarkmalar yer almaktadır.

Bu nedenlere bağlı olarak, karın cildinde gevşeklik oluşur. Karın kaslarının gevşemesi, ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkarır. Bu şikayetler sonucunda, hastaların etek ve bikini giymeleri zorlaşır. Fleur de lis abdominoplasti, oluşan fazla sarkıklıklar ve terlemenin önüne geçebilmenizi sağlar.

İlerleyen dönemlerde, cilt yaraları ve mantar enfeksiyonları gibi semptomlar görülme olasılığı vardır. Basit deformelerin önüne geçebilmek için işlemin uzman bir doktor tarafından yapılması gerekir.

Fleur de lis Abdominoplasti Nasıl Yapılır?

Cerrahi operasyonlar farklı şekillerde uygulanır. Fleur de lis abdominoplasti sırasında uygulayacağımız tekniklere, hekimimiz yaptığı detaylı tetkikler sonucunda karar verir. Muayene sonucunda çıkan sonuçlar, nasıl bir yol izleneceğine dair yol haritası niteliği taşır. Farklı zamanlarda çektiğimiz radyolojik görüntüler de tedavi sürecinin nasıl olacağını belirler.

Operasyonun uygulanma şekilleri, genel olarak şu sıralamaya sahiptir:

 • Sezaryen ismi verilen bölgeden, yanlara doğru çizgiler çekilir.
 • Göbek deliği bölgesinde yer alan çatlak kısımlar alınır.
 • Göbek deliği üst kısmında yer alan sarkmış bölge aşağıya doğru çekilir.
 • Bazı vakalarda, sarkma sorununa ek olarak yağlanma da görülür. Karın bölgesinde yer alan fazla yağlar, liposuction yöntemiyle alınır.
 • İşlem esnasında karın bölgesi çevresinde yer alan karın duvarı zarları, toparlayıcı dikiş yardımıyla eski görünümüne döner.
 • Ameliyat esnasında atılan dikişler, estetik dikiş yöntemleriyle dikilir. Estetik dikiş yöntemleri, hoş olmayan görüntüyü ortadan kaldırır.

Karın bölgesi çevresinde oluşan sarkmaların giderilmesi, aşırı kilo alıp vermeye bağlı oluşan sorunları ortadan kaldırır. İşlem sonrasında hızlı kilo alıp vermeler ya da hamilelik sonucunda, kişiler aynı sorunları yeniden yaşayabilir.

Fleur de lis Abdominoplast Kimlere Uygulanır?

Karın bölgesinde fazla yağ ve sarkmış olan deri Fleur de lis abdominoplast cerrahi operasyonla ortadan kaldırılır. Karın profili zayıflamış kişilere, derinin çıkarılması ve bu bölgenin şekillendirilmesi işlemi uygulanır. Karın bölgesindeki kasların gerginleştirilmesiyle, karın çevresi daha sık ve gergin bir görünüme kavuşur.

Fazla kiloların verilmesi ve yanlış diyetlerin uygulanması, sarkmaların oluşmasının ana nedenleri arasında yer alır. Egzersiz ve diyet uygulamaları, uzun vadede düz ve sıkı bir karna sahip olmanızı sağlayabilir. Bu yöntemlerin yanlış uygulanması, karın bölgenizdeki sarkmaların hoş olmayan bir görünüm kazanmasına neden olur.

Egzersiz ve diyetin tek başına yeterli olmadığı durumlarda, karın germe ameliyatı en net sonuçları verir. Hamilelik sonrasında göbek bölgesinde oluşan çatlaklar, yapılan cerrahi operasyonla eski haline döner. Karın germe operasyonları, genel olarak:

 • Yaşlanmaya bağlı oluşan sarkma yaşayan kişiler,
 • Genetik faktörlere bağlı oluşan sarkma yaşayanlar,
 • Hamilelik sonrasında geçirilen cerrahi operasyon geçiren kişiler,
 • Düzensiz kilo alıp verme geçmişi olan kişiler için uygulanmaktadır.

İşlem kilo verme ameliyatı olarak görülmemelidir. Yapılan operasyonla gerçekleştirilmek istenen, hızlı kilo alıp verme sonrasında oluşan sarkmaların önlenmesidir.

Fleur de lis Abdominoplast Öncesi Neler Yapılmalı?

Diyetle gerilmeyen karın bölgesine Fleur de lis abdominoplast işlemi uygulanır. Yanlardaki sırta doğru olan alanlarda, yağ dokusunun düzeltilmesinde tercih edilir. Liposuction ile birlikte uygulandığında daha net ve sağlıklı sonuçlar alınır. Ameliyat süresi genellikle 3 saat sürer ve hastaların 1 ya da 2 gün hastanede kalması gerekir.

Tam karın germe operasyonlarında, deri gergin bir şekil alır. Bikini izi içinde kalacak şekilde planlanır. Bu nedenle göbek deliği yerinin yeninden düzenlenmesi gerekir. Hem göbek altı hem göbek üstünde uygulanan abdominoplasti, deri ve deri altı yağ dokusu fazlalığının giderilmesinde tercih edilir. Karın dokusu çevresinde yer alan kaslar gerginleştirilir. İşlem esnasında göbek deliğinin yeri değiştirilir.

Karın germe ameliyatı öncesinde, sigara kullanan kişilerin 1-2 gün öncesinde bırakması gerekir. Bununla birlikte uygulanan diyetlerin, uzman doktor eşliğinde düzenlenmesi gerekir. Operasyon öncesi daha hafif bir beslenme düzeni uygulanmalıdır.

Fleur de lis Abdominoplast Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatı iyileşme sonrasında, dikiş hattının üzerine pansuman uygulanır. Pansuman yapılan alana gergin bir şekilde bandaj uygulanır. Bandaj ya da korse kullanılması, oluşan ödemlerin daha hızlı çözülmesini sağlar. Bununla birlikte korse kullanımı, karın bölgesini iyileşme esnasında destekler.

Dren kullanımı, Fleur de lis abdominoplast cerrahi işlemine bağlı fazla kan oluşumunu engeller. Kan ve sıvıların, aynı anda vücutta birikmesini engeller. Hızlı şekilde dışarı atılmasını sağlar. Ameliyat sonrasında, kullanılan drenler birkaç gün atılmaz. Ameliyat sonrasında, ilk birkaç gün tam dik durulması gerekir. Ortalama 2 ya da 3 hafta sonra ameliyatın erken dönem sonuçları görülür.

Karın germe ameliyatı, plastik cerrahi alanının en başarılı operasyonlarından birisi kabul edilmektedir. Erken dönem sonuçları incelendiğinde, daha tatmin edici sonuçlara ulaşabilirsiniz. Uzun vadede farklı operasyonların da geçirilmesi, karın germe ameliyatının başarı durumunu olumsuz anlamda etkileyebilir.

Fleur de lis Abdominoplast Avantajları Nelerdir?

Uygulanan karın germe operasyonu, diğer estetik cerrahi işlemleri arasında en başarılı olanlardan birisidir. Fleur de lis abdominoplast sonrasında taburcu edilme süresi, birkaç gün içinde gerçekleşir. İyileşme süresinin kısa olması, hastaların rahatlıkla bu işlemi tercih etmesinde etkilidir. İşlem sonrasında, korse gibi destekleyici eşyalar kullanması, daha kısa sürede iyileşmelerini sağlar.

Karın çevresindeki dokuların uygun şekillendirilmesi, bu işlemle oldukça kolaydır. Diyet ve egzersizle elde edemediğiniz düz ve pürüzsüz karın çevresine bu işlemle oldukça kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Yapılan işlemlerin uzman hekim tarafından uygulanması, işlem esnasında yaşanabilecek aksilikleri önemli ölçüde azaltır.

Ameliyat süresinin oldukça kısa olması da hastaların bu yöntemi tercih etmesinde etkilidir. Yaklaşık 3 saat içerisinde cerrahi operasyon sona erdirilir. Genellikle operasyon sonuçları, oldukça iyi etkilere sahiptir.

1 hafta gibi kısa bir süre içinde, hastanın normale dönmesi, günlük yaşamın aksamamasını sağlar. Bu şekilde, hastalar güven içinde bu yöntemi tercih edebilir. Sarkan deriden kurtulup daha gergin bir karın çevresine sahip olmak isteyen kişiler, karın germe ameliyatıyla istedikleri sonuca ulaşabilir.

Fleur de lis Abdominoplasti Fiyatları 2023

Karın germe ameliyatlarının fiyatları, yapılan operasyonun çeşidine göre farklılık gösterir. Ameliyat fiyatlarını etkileyen durumları:

 • Karın bölgesinde oluşan sarkıklığın derecesi,
 • Bölgede oluşan yağlanmanın derecesi,
 • Hastanın yaşı ve medikal geçmişi olarak sıralayabiliriz.

Bu noktaları göz önüne alarak, karın germe ameliyatı için en net fiyat ortaya çıkar. Yapılacak cerrahi işlemin, mini ya da tam karın germe ameliyatı olması da fiyat üzerinde etkili olan bir diğer husus olarak öne çıkar. Kilolu ya da aşırı sarkan karın bölgesi ile daha normal ölçülerde olan karın bölgeleri için uygulanan ameliyat türleri, farklılık gösterir.

Verilen fiyat, buna bağlı olarak değişiklik gösterir. Fleur de lis abdominoplast hakkında en net fiyat bilgisi için uzman hekimimizden istediğiniz zaman aralığından randevu alabilirsiniz. Fleur de lis abdominoplasti fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.