dudak dolgusu

DUDAK DOLGUSU

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, dudak yapısından memnun olmayanlara uygulanan operasyonlardır. Dudaklarınıza hacim kazandırmak ve şekillendirmek amacıyla dudaklarınızın iç kısmına dermal dolgu enjekte edilmesi işlemini, operasyonun içeriği olarak sizlerle paylaşabiliriz. Bu estetik operasyon sırasında kullanılan dolgu maddesi, cilde hacim kazandırmasıyla ünlü olan hyalüronik asittir.

Bu şekilde dudaklarınız hacim kazanırken, cildiniz de dolgun bir hal alır. Dudak dokusunun uyumunu kaybetmemesi adına, dudak dolgusu işlemi oldukça dikkatli yapılmaktadır. Dudak estetiği alanında en çok bu operasyonun kullanıldığını görebilirsiniz. Sizler de operasyon hakkında en net bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Operasyona başlanmadan önce yüzün yapısına uygun olan dudak şeklini belirlememiz gerekir. Uygulama başlamadan yaklaşık yarım saat önce, dudağınıza anestezik bir krem süreriz. Bu şekilde ağrı ya da acı duymanızın önüne geçeriz. Dolgu maddesini enjekte ederken, oldukça ince uçlu bir iğneden yardım alırız. İşlem oldukça kısa sürer ve net sonuçlar verir.

Operasyon, herkese aynı şekilde uygulanmaz. Her bireyin dudak yapısı farklı olduğundan, dudağın farklı bölümlerine uygulanmaktadır. Dudağın alt ya da üst kısmındaki kırmızı bölgelere, ince uçlu iğne yardımıyla uygulanmaktadır. Farklı teknikler kullanılan işlem, dudaklarınızın kısa zaman içinde istenilen hacimli görüntüye kavuşmasını sağlar.

Dudak dolgusu enjeksiyon işlemi yaklaşık 5 ile 10 dakika arasında sürer. Dudak öncelikle belli noktalardan uyuşturulmaktadır. Dudak doldurma işlemi uzman doktorumuz tarafından titizlikle gerçekleştirilir.

Kalıcı Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Bu operasyonun yapılma sebebi, kişilerin dolgun ve hacimli dudaklara kavuşma isteğidir. İlerleyen yaşlarda, dudaklarınız eski hacim ve görüntüsünü kaybeder. Dudaklarınızın pembe dokusundaki hacminde de azalmalar görebilirsiniz.

Bununla birlikte, yapısal olarak dudaklarınız ince bir yapıda olabilmektedir. Her iki durumda da dudaklarınızın hacminde önemli ölçüde azalma görebilirsiniz. Yeniden hacimli ve dolgun dudaklara sahip olmak isterseniz kalıcı dudak dolgusu, operasyonundan yardım alabilirsiniz.

Dudak Dolgu Tedavi Yöntemleri

Operasyon farklı yöntemlerin kullanılmasıyla yapılır. Hangi tür operasyonun tercih edileceğine yapılacak tetkikler sonunda uzman doktorunuzla birlikte karar verebilirsiniz. Operasyon öncesi muayenede dudak şekliniz ve istekleriniz göz önüne alınmaktadır. Bu şekilde sizlere en uygun operasyon türü, ortaya çıkmaktadır. Dudak yapınıza uygun olarak uygulayabileceğimiz bazı dolgu yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Teosyal dolgu
 • Juvederm dolgu
 • Restylane dolgu
 • Radiesse dolgu
 • Belotero dolgu
 • Evolence dolgu
 • Prevelle dolgu
 • Artefil dolgu


Tüm dolgu çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve dudak estetiğiyle ilgili görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Operasyon öncesinde tüm işlemleri sizlerle etkileşimli bir şekilde gerçekleştiririz. Bu şekilde operasyondan memnun kalır ve böylece kısa sürede hacimli dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak Dolgu Sonrası

Başarıyla uygulanan işlem sonrasını şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Uzman hekim tarafından gerçekleştirdiğimiz dudak estetiği sonrasında, genellikle hiç yan etki görülmemektedir. İşlem sonrasında, doktorunuzun tavsiyelerine uymalı ve bir süre bu şekilde doktorunuzla iletişimde kalmalısınız.
 • Uygulamadan sonra, en az 2 saat boyunca kesinlikle bir şeyler yiyip içmemelisiniz.
 • Operasyonun ardından ruj kullanmamalısınız. Ayrıca bir süre dudaklarınızı zorlayacak mimiklerden kaçınmalısınız.
 • Dudak çevrenizde bir miktar ödem oluşabilmektedir. Bu şişlik ve ödemin normal bir durum olduğunun bilincinde olmalısınız. Operasyon sonrasında bir süre buz uygulaması yapabilirsiniz. Bu şekilde şişlik inecektir.
 • Doktorunuzun önerisi doğrultusunda, şişen bölge için jel ya da krem kullanabilirsiniz.
 • Ödem ve morluklarınızın kısa sürede iyileşmesi için K vitamini içeren besinler kullanabilirsiniz. Dudağınıza hafif şekilde masaj uygulamak da şişkinliği azaltacaktır.
 • Alkol kullanımı ödem yaptığından, operasyon öncesi ve sonrasında bir süre boyunca kesinlikle kullanılmamalıdır.
 • Operasyon sonrasında çok sıcak ya da soğuk içecekler tüketmekten kaçınmalısınız.
 • Bir hafta süreyle hamam ya da sauna gibi ortamlardan uzak durmalısınız.
 • Yoğun tempolu egzersizlerden bir süre uzak durmalısınız.


İğnesiz Dudak Dolgu Avantajları Nelerdir?

Dudakların daha dolgun ve hacimli görünebilmesi adına iğnesiz dudak dolgu işlemi de tercih edilmektedir. İğnesiz dudak dolgusunun sağladığı avantajları şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Diğer dudak dolgularına oranla ağrısız ve acısız bir işlemdir.
 • Görünümü açısından rahatsız edici bir görüntü sunmaz.
 • Hızlı ve güvenli şekilde uygulanmaktadır.
 • Hassas cilt yapısına sahip olan kişiler tarafından da tercih edilmektedir.
 • Uygulama sırasında hasta konforu ön planda tutulmaktadır.


Dudak Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?
Dudak çevresindeki estetik görünümü kaybeden kişiler, sıklıkla dudak dolgu kullanır. Kişiye özel olarak planlanan dudak dolgusunda dudaklar istenen görünüme kısa sürede kavuşur. Dolgu malzemesinin içinde bulunan hyalüronik asit, belli bir süre sonra vücuttan atılır. Dudaklar zaman içinde eski haline geri döner.

Dudak dolgularında kalıcılık süresi, kullanılan dolgu malzemesi ile yakından ilgilidir. Yaptığımız incelemeler sonucunda bu sürenin genellikle 6 ile 12 ay arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Dudak dolgusunu yaptıran kişiler, bunun kalıcı bir işlem olmadığının bilincinde olmalıdır.

Periyodik aralıklarla dilediğiniz zaman bu işlemi yeniden yaptırabilirsiniz.

Dudak Dolgu Acı Verir Mi?
Dudak çevreniz ağrı ve acıya son derece duyarlıdır. Dudak dolgusunun işleminin öncesinde anestezik krem sürülmesinin nedeni, acı ve ağrıdan uzak bir işlem gerçekleştirebilmektir.

Dudak Dolgu Ne İşe Yarar?
Dudak bölgesinin kaybolan hacmini geri kazandırmak ve istenilen şekli vermek amacıyla dudak dolgusundan yararlanabilirsiniz. Dudakların iç kısmı ve çevresine uygulanan bu yöntemle dudaklarınız istediğiniz görünüme kolay ve hızlı şekilde kavuşur. Dolgunun içeriğinde yer alan madde, dudaklara hacim verirken, cilt görünümünüze de canlılık kazandırır. Cildiniz de dudaklarınızla birlikte hacim kazanır.

Dudak Dolgu Maddeleri Nelerden Oluşur?
Dudaklarınıza istediğiniz görünümü verebilmek adına birçok farklı dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Günümüzde en yaygın kullanılan dermal dolgu maddesi, hyaluronik asittir. Vücutta bulunan doğal bir madde olan bu asit, farklı enfeksiyonların oluşmasının önüne geçer.

Dudak Dolgu Tedavisi Güvenli Mi?
Vücudunuzda doğal olarak bulunan hyalüronik asiti yeniden vücudunuza verdiğimizden, işlem oldukça güvenlidir. İşlem sonrasında çeşitli yan etkilerin ortaya çıkması oldukça düşüktür. İşlemin ardından hafif bir kızarıklık ve şişlik görseniz de bu kısa süre içinde geçecektir. Bu kızarıklık ve şişlikler en fazla bir gün içinde ortadan kaybolmaktadır.

Etkisi Ne Kadar Sürecek?
Etkisi yaklaşık olarak 6 ile 12 ay arasında sürer. Dudak dolgusuyla ilgili en net bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Doğal Dudak Dolgu Yaptıranlar

Daha dolgun hacimli dudaklara sahip olmak isteyen kadınlar ilk tercih olarak dudak dolgusundan faydalanır. Medikal estetik uzmanlarıyla diledikleri sonuca kısa sürede kavuşabilirler. Dudak dolgusuna olan talebin artması, işlemin ağrısız ve güvenilir olmasından kaynaklanır. İşlem kısa sürer ve kişi normal hayatına hızlı bir şekilde döner.

Bu işlemi yaptıranların, genel olarak memnun kaldıklarını görebilirsiniz. Farklı deneyimler hakkında bilgi sahibi olmak, sizler için de yol gösterici olur. İşlemin nasıl gerçekleştiği ve işlem sonrası hakkında en net bilgilere uzman doktorumuz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2024

Dudak dolgusunun fiyatları oldukça fazla merak edilmektedir. Son zamanlarda dudak dolgusuna olan talebin artması da bu merakın nedenleri arasında yer alır. Tamamen kişiye özel olarak planlanan dolgu fiyatları, yapılan dolgu türüne görüne göre değişiklik gösterir.

Hastaların hangi kalınlıkta dudak dolgusu tercih ettiği de fiyat üzerinde belirleyicidir. Dudak şekli, kullanılan dolgu miktarı gibi farklı kriterler bir araya gelerek dudak dolgusunun fiyatını belirler. Dolgu fiyatlarıyla ilgili en net bilgiler için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dudak dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.