Bacak Germe

BACAK GERME

OP. DR. YUNUS DOĞAN

Bacak germe ameliyatı hızlı kilo alıp verme ya da yaşlılık gibi sorunlarda, bacak bölgenizde sarkmalar yaşayabilirsiniz. Uyluk bölgesi derisinde yaşanan gevşemeler, bu süreci hızlandıracaktır.

Hızlı kilo kayıplarında bacak derisi gevşer. Bu durum, sıkılaşmayı önler. Esnekliğini kaybeden deriyle birlikte estetik açıdan hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkar. Bununla birlikte, yürüyüşte de aksamalar yaşayabilirsiniz. Sarkmış olan deriyi eski haline getirmek amacıyla bacak germe ameliyatından yardım alabilirsiniz.

Bacak Germe Nasıl Yapılır?

Bacak germe ameliyatında öncelikle muayene gerçekleştiriyoruz. Bu muayene esnasında deri bolluğu ve yağ dokuları gibi noktaları değerlendiriyoruz.

Ameliyat öncesinde liposuction uygulanması, ameliyatınızın daha sorunsuz geçmesi ve sonrası açısından oldukça önemlidir. Yağ alma yöntemiyle boşaltılan deri içi, daha fazla germe yapılmasına imkan tanır.

Sonrasında bacak sıkılaştırmasının sağlanması adına, bölgedeki fazla deri yukarıya doğru gerilir. İşlem sonrası, iz kasık bölgesinde kalır. Bu şekilde size rahatsızlık veren bir görünüm oluşmaz. Deri sarkmasının yoğun olduğu hastalarda ise bu tekniğin uygulanması doğru değildir. Cilt fazlalığı fazla olan kişilerde, bacak boyunca kesi işlemi yapıyoruz. Bu tekniğe, yağ dokusunun alınmasıyla başlayıp fazla yağ dokularından bacaklarınızı temizliyoruz.

Bacak Germek Kimler İçin Uygundur?

Bacak içinde yağ fazlalığı bulunan kişiler, bacak germe ameliyatı olabilir. Bununla birlikte, yağ fazlalığı ve deride görülen sarkma da ameliyat sebepleri arasında gösterilir. Bölgede yağ fazlalıklarının yanında sarkmalar da mevcut olabilir. İç bacak sarkması ameliyatıyla bu sorun kökünden çözülür.

Bacak germe ameliyatı uygulanabilmesi için bacakta oluşan yağ fazlalığının yanında, deri sarkması da görülmelidir. Bu tip bacaklara sahip olan kişiler, operasyon için uygunluk gösterir. Ameliyatın süresi kişinin sahip olduğu sorunlara bağlı olarak değişir.

Bacak Germenin Öncesi

Bacaklarında yağ fazlalığı ve sarkma bulunan kişiler, operasyona karar vermeden önce bazı sorulara cevap vermelidir. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi, bacak germe ameliyatında da bazı riskler bulunur.

Bu nedenle öncesinde iyi bir şekilde düşünmeniz gerekir. Ameliyat öncesinde, özellikle şu soruları cevaplamanız gerekir:

  • Bu operasyona gerçekten ihtiyacınız var mı?
  • Bu operasyonu yaptırmakla ne amaçlıyorsunuz?
  • Estetik açıdan düşündüğünüzde, başka operasyonlara da ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyor musunuz?
  • Oluşan kesi izleri, sizin açınızdan sorun yaratır mı?
  • Deri kaliteniz, bu ameliyat açısından uygun mu?


Aklınızda bulunan bu ve diğer soruları, uzman doktorumuz aracılığıyla cevaplayabilirsiniz. Bu sorulara doğru ve gerçekçi cevaplar vererek, operasyondan beklentinizi de ölçmüş olursunuz.

Bacak Germenin Sonrası

Ameliyat dikişlerinizi, yaklaşık 10 ya da 15 gün içinde alırız. Bacağı asmak için bazı derin sütürler koyarız. Bu nedenle bacak çevrenizde ilk birkaç gün hafif ağrılar hissedebilirsiniz. Bacağınızdaki iç dikişler geç eriyecektir. Bu açıdan, ameliyat sonrasında bacaklarınızın tamamını bandajlarız.

Ameliyat sonrasında bacaklarınızın içine dren yerleştiririz. Drenler, bacakların iç kısmında yer alan sıvıları toplar. Drenler bir haftaya kadar kendiliğinden çekilir. Ameliyat sonrasında hasta için kan sulandırıcı ilaçlara başlarız. Ayrıca birkaç gün içinde hafif hareketlerle yürüme egzersizleri uygulamanızı bekleriz.

İlk kontrolünüz taburcu olmanızdan, iki gün sonra gerçekleşir. Ameliyat sonrasında bacaklarınızı sürekli yüksek bir yerde tutmalısınız. Bu şekilde, fazla terlemenin de önüne geçmiş olursunuz. 3 hafta sonra hafif yürüyüşlere başlayabilirsiniz.

Germe İşlemi Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Operasyon sonrasında kişilerin kaliteli bir dinlenme süreci geçirmeleri gerekir. Bu süreçte kişiler, az da olsa ağrı yaşar. Doktorunuzun verdiği ilaçları kullanarak ağrı eşiğinizi düşürebilirsiniz.

Süreç boyunca doktor tavsiyelerine uymanız, sağlıklı bir dinlenme süreci geçirmeniz açısından önem taşır. Doktorunuzun yazdığı ağrı kesici ve antibiyotikleri kullanmanızın yanında, dinlenme rutininizi de aksatmamalısınız.

Hastaların normal yaşama dönebilmeleri yaklaşık olarak 10 gün sürer. Bu süre boyunca, ağır hareketlerden kaçınmalısınız. İyileşme sürecinde varis çorabı kullanmanız da iyileşme sürecinizi olumlu olarak etkileyecektir. Kullandığınız varis çorabını, banyo haricinde çıkarmamalısınız. İlaç ve dinlenme rutininize ek olarak kullandığınız varis çorabı, iyileşme sürecinizin hızlı olmasını sağlar.

Sık Sorulan SorularBacak germe operasyonları neden yapılır?
Yaşın ilerlemesi ya da hızlı kilo alıp verme sonucunda, bacaklarda deforme oluşur. Bu durumu giderebilmek adına, operasyon gerçekleştirilmesi gerekir.

Operasyon sonrası, deri üzerinde iz kalır mı?
Bacağın iç kısımlarındaki deri sarkmasının oranı, kalan izin oranını belirler. İç bacak sarkmanız ne kadar genişse iz oranı da o kadar yüksektir.

Operasyon liposuction ile birleştirilebilir mi?
Operasyon öncesinde sizlere genel bir tetkik uyguluyoruz. Bu aşamada hekiminiz, aynı zamanda aşırı yağlanma teşhisi koyarsa operasyonu yağ alma işlemiyle birleştiririz.

Operasyon sonrası hemen duş alabilir miyim?
Operasyon sonrasında ilk iki gün duş almanızı önermiyoruz. Özellikle ilk iki gün ameliyat bölgesine su teması olmamalıdır.

Operasyonda sıklıkla hangi anestezi yöntemini kullanıyorsunuz?
Yalnızca belden aşağısı için lokal anestezi uyguluyoruz. Hastanın genel durumuna bağlı olarak, genel anestezi yöntemlerinden de faydalanmaktayız.

Bacak Germenin Başarı Oranı Nedir?
Operasyon daha çok kadınlar tarafından tercih edilir. İstatistikler detaylı olarak incelendiğinde, başarı oranının oldukça yüksek olduğunu görebilirsiniz. Bu aşamada doğru klinik ve doktor tercihinde bulunmalısınız.

Bacak Germek Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?
Operasyon, kişilerin isteğine bağlı olarak gerçekleşen estetik cerrahi alanına girer. Bu nedenle sadece özel sağlık kuruluşlarında gerçekleşir. Operasyon süreçleri ve fiyatlandırma hakkında en net bilgilere ulaşmak için dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. Sizlere en uygun hizmeti verebilmek adına, her zaman yanınızda yer almaktayız.

Bacak Germeyi SGK Karşılar Mı?
Operasyonu hastaların isteklerine göre uygulamaktayız. Kişilerin estetik açısından daha hoş bir görünüme kavuşmasını sağlayan bacak germe’nin ameliyatı, SGK tarafından karşılanmaz. Kişilerin bu işlem için belli bir bütçe ayırmaları gerekir.

İç Bacak Germek Riskli Mi?
Operasyonun herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Sıklıkla yaptığımız bu işlemi güven içinde tercih edebilirsiniz. İşlem genel olarak risk taşımayan, güvenli bir operasyondur. Bu açıdan, sıklıkla tercih edildiğini görebilirsiniz.

Uzman hekimimiz eşliğinde gerçekleştirdiğiniz operasyon esnasında yapılacak tüm işlemler size öncesinde belirtilir. Bu aşamada bacağın genel yapısını korumaya çalışırız. Başlangıçta yaptığımız ayrıntılı fiziki muayene sonucu, sizlere en güvenli hizmeti sunabiliriz.

Bacak Germe’nin Sonrası Ek Operasyon Gerekir Mi?
Operasyon esnasında farklı işlemler uygulanmasına, yalnızca doktorunuz karar verir. Bu esnada, bacak yapınız ve operasyona tepkinizi ölçer. Gerekli tetkiklerin yapılmasının ardından, yağ aldırma gibi ek yöntemler de uygulanabilir.

İç Bacak Germe’nin Sonrası İz Kalır Mı?
Operasyon cerrahi bir işlem olduğundan, müdahale bitiminde işlem uygulanan bölgeye dikiş atılır. Atılan dikişler, kalçaya yakın bir yerde bulunur. Bu açıdan, rahatsız edici bir görünüm ortaya çıkarmaz. Bacak germe’nin operasyonu sonucunda küçük boyutlu izler kalsa da bu sizi rahatsız etmeyecek şekilde gizlenir.

Bacak Germe Fiyatları 2024

Estetik operasyonlarda fiyatlandırmalar bazı şartlara göre değişiklik gösterir. Bunlardan en önemlisi, operasyon sürecinde hangi yöntemlerin kullanıldığıdır. Buna ek olarak, hangi anestezi yönteminin tercih edildiği de fiyatlandırmayı etkileyen faktörler arasında yer alır.

Hastanın bacak yapısı, mevcut fiyatlar üzerinde etkilidir. Bacak germe fiyatlarıyla ilgili en net bilgi için dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz. Bacak germe fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Reservation

Bize Yazın, Cevaplayalım

İletişim

Bizlere Ulaşabilirsiniz.